העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

נעים מאוד: חנות לחומרי בניין

גם אם אתם לא מחובבי הז'אנר "עשה זאת בעצמך" כדאי שתעשו היכרות עם חנויות לחומרי בניין

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

חנויות חומרי בניין הן לונה פארק קטן למי שאוהב לתקן דברים או לבנות בעצמו דברים לבית. אבל גם אם אתם לא חובבי "עשה זאת בעצמך", עדיין כדאי שתעשו היכרות עם חנות חומרי הבניין הקרובה אליכם –  זאת על מנת שתוכלו לחסוך לא מעט כסף. ומי יודע, אולי גם תאהבו את זה בסופו של דבר?

חומרי בניין זה לא רק מלט וברזלי בניין. בסיווג הזה כלולים גם אביזרי חשמל שונים, כמו חוטי חשמל וכבלים לטלפון, שקעים ותקעים, נורות ומה לא. חנויות חומרי בניין גדולות מחזיקות כיום גם אביזרי אמבטיה וחומרי איטום ותיקון לחדרים רטובים, כמו מטבח, שרותים ואמבטיה.

בכל הקשור ב'עשה זאת בעצמך' וחומרי בניין, זיכרו שאף אחד לא נולד עם הידע והיכולת לעשות בהם שימוש. כולם לומדים את זה, ואין טוב יותר מאשר הנסיון, במיוחד בתחומים האלה. לא צריך להתבייש לשאול ולהתייעץ; מוכרן או יועץ חומרי בניין שלא ידע לייעץ היטב, או יעשה זאת בהתנשאות, חוטא לתפקיד שלו.

נעים להכיר, חנות לחומרי בניין

כדאי להקפיד על כמה כללים בסיסיים, כאשר אתם פונים לחנות לחומרי בניין:

  • אל תלכו על הזול ביותר. נכון, כמה פעמים בחיים תשתמשו במקדחה או במשור דיסק חשמלי? פעם? פעמיים בשנה? כמה פעמים תזדקקו למקדח? אז האם יש טעם לקנות את הטוב ביותר, ברמה מקצועית? מאוד יכול להיות שלא, אבל כלי עבודה טוב ואמין, חשוב במיוחד לחובבים, לא פחות ממה שהוא חשוב למקצוענים. מיומנות השימוש שלכם בכלי העבודה היא לא גבוהה. כלים חלשים, איטיים או רגישים, יוציאו מכם את החשק לבצע תיקונים ותחזוקה או בנייה בעצמכם. במקרה כזה, לא חשוב כמה נחמדים יהיו בחנות לחומרי בניין, אתם לעולם לא תחזרו לשם. העדיפו כלי טוב, במחיר ביניים, מקדחי וידיה חזקים וחומרי בניין מודרניים, על פני "מציאות".
  • חפשו את החומר או הכלי המתאים לכם ביותר: "רב שימושי", "כל יכול"... מעטים חומרי הבניין שהם באמת כאלה. ברוב המקרים יהיה מדובר בפשרה, או בחומרי בניין יקרים לאין ערוך מהחומרים הפשוטים והממוקדים. השתמשו בחומרי בניין מתאימים – לאו דווקא בזולים ביותר. הדבר נכון גם לחומרי איטום, הדבקה ועוד.
  • אל תתביישו לשאול. קבלו הוראות שימוש וטיפים. שרטטו לעצמכם דיאגרמה בחנות עצמה, אם צריך. הרבה יבואנים ויצרנים של חומרי בניין, שמחים לשלוח יועץ גם הביתה, לעזרה. תתפלאו, אבל שיחת טלפון ידידותית ליבואן יכולה להקל עליכם מאוד, גם באיתור חנות חמורי בניין שתציע לכם מחיר טוב על המוצר או ייעוץ לגבי בעל מקצוע שמשתמש בחומר, במקרה ולא תבצעו את העבודה בעצמכם.
  • קורסים: מדי פעם מקיימות חנויות חומרי בנין ו עשה זאת בעצמך קורסים והשתלמויות בשימוש בחומרי בניין שונים, כלי עבודה או בתחומים שונים. כדאי לקחת בהם חלק, אם אתם מתכננים שיפוץ. זכרו שהיכרות עם התחום ועם ה"שפה" יקלו עליכם בדיאלוג עם בעלי מקצוע.
search