העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

שירותי אחזקה וניקיון במבנה

מהם השירותים המסופקים על ידי חברות אחזקה וניקיון במבנים משותפים, ומהם השיקולים כאשר בוחרים אחת כזו?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מה כלול בכלל במושג "אחזקת מבנים", האם השרות מתאים לכל בית משותף ואיך בוחרים? 

אחזקת מבנים מנוהלת הפכה בשנים האחרונות ליותר מאשר אופנה: מה שהחל בתור שכירת חברת נקיון שתבצע את ניקיון חדרי המדרגות, הפך לשכירה של חברה שמתמחה בפנים רבים של אחזקת מבנים. חברות אלה דואגות לא רק לעבודות עצמן, אלא לעיתים גם למשל לגביית מיסי הבית, במקום ועד הבית שתפקידו מסתכם בפיקוח על חברת האחזקה.

מהם השירותים שמספקות חברות הניקיון ואחזקת המבנים?

בהתאם לגודל הבניין, גילו, מיקומו ומספר הדיירים, נדרשים שירותים שונים מחברת אחזקת המבנים, כגון:

  • שירותי נקיון, אחזקה ותחזוקה מונעת: חברת הנקיון ואחזקת המבנים תבצע ניקיון שוטף, ניקיון אחרי שיפוץ ועוד, אבל מפקחים ואנשי מקצוע מטעמה 'יעברו' על הבניין, יזהו פגעים ויתקנו אותם.
  • שירותי גינון: מנקיון הגינה ועד כיסוח דשא ושתילת פרחים וצמחים – גם זה נכלל באחזקת מבנים.
  • שמירה: חברת אחזקת מבנים תהיה זאת שתשכור את שירותי השמירה ותהיה המעסיק הישיר של השומר. עדיין, באחריות ועד הבית לוודא שהעובד מקבל את הזכויות המגיעות לו.
  • תחזוקת שבר: חלונות, ויטרינות ומראות בחדר המדרגות
  • טיפול בחיובים ותשלומי אגרות ומיסים, היטלים על רכוש משותף: כל אלה הם חלק מהיום יום של אחזקת המבנים, וטוב להטיל את המשימה הזאת על חברת האחזקה. כך תהיו בטוחים שכל התשלומים מתבצעים בזמן. לחברה מסודרת יש הנהלת חשבונות וחשב שיגישו לכם דו"ח תקופתי על החשבונות ששולמו, ויהיו גיבוי, למקרה של חוסר התאמה מול הרשויות.
  • תחזוקת בריכה וחדר כושר: במידה ואלה קיימים בבניין, חברת הנקיון ואחזקת המבנים תהיה זו שתבצע את העבודות בפועל. היא גם זאת שתשלם לספקים השונים. כאן חשוב לדעת, שיש חברות אחזקת מבנים שיש להן ספקים קבועים לצורך עבודות שונות, והן יכולות להשיג מחירים טובים עבור ועד הבית.
  • ביטוח: חברת נקיון וחברה לאחזקת מבנים יכולות לקנות עבורכם ולנהל את נושא ביטוח צד ג', אבל לא רק: מטבע הדברים, גם חברת הנקיון והאחזקה חייבת שיהיה לה עצמה ביטוח כזה לפחות, בנוסף על ביטוחי נזק ואחרים. בעת ההתקשרות עם חברת אחזקת המבנים יש לוודא שהפוליסה בתוקף והיא מכסה הכל, כולל חובות כלפי עובדים.

לסיכום אם כך, לפני שנכנסים לפרטי ההסכם עם חברת נקיון או חברת אחזקת מבנים, חשוב לברר לגבי סל השרותים שהחברה מציעה בעצמה ובאמצעות הספקים שלה. יש לוודא שסל מוצרי אחזקת המבנים מתאים לכם. חשוב לבדוק את הנושא הביטוחי ולא לשכוח שהתעריף יהיה תחרותי!


 

search