העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

חברות ניקיון VS מנקים פרטיים

אתם מחפשים מישהו לניקוי הבית או המשרד שלכם, ואולי שואלים "מה עדיף חברת ניקיון או עוזרים פרטיים?" התשובה היא כרגיל לשקול מהם הצרכים שלכם ולבחון את כל האפשרויות.

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144
חברת ניקיון

באוהיו פועלת מנקה המספקת את שירותי הניקיון שלה בהפתעה. היא פורצת לבתים של אנשים, מנקה אותם ובסיום משאירה פתק עם דרישה לתשלום. לדבריה של המנקה לא כל בעלי הבתים, שקיבלו שירות שהם בכלל לא הזמינו מוכנים לשלם, אבל למרבה הפלא יש גם כאלה שמשלמים על ניקיון בהפתעה.
אנחנו אולי איננו מעוניינים שיפרצו אל הבית שלנו כדי לנקות אותו, אבל רבים מאיתנו זקוקים לעזרה בניקיון הבית. בין אם בגלל שעות עבודה ארוכות, מחויבויות משפחתיות, לימודים או פעילויות פנאי, לא תמיד נשאר לנו די זמן כדי להספיק ולדאוג גם לניקיון ולסדר בבית. 
הפתרון לכאורה פשוט, והוא לשלם לעובד או לעובדת שיגיעו הביתה ויעשו במקומנו את הניקיון הנדרש, בין אם באופן חד פעמי או באופן קבוע. 
בעבר היה מדובר לרוב בנשים מבוגרות שעבדו בסביבה או השלימו הכנסה בתחום הניקיון, אבל היום זוהי מלאכה במשרה מלאה של נשים וגם גברים שזהו המקצוע שלהם והם מפרסמים את עצמם בצורות שונות אך גם להם קמו מתחרים – חברות הניקיון.
חברות הניקיון הן למעשה חברות כוח אדם שמעסיקות מנקים ומנקות במשרה מלאה. עובדים אלה עובדים במספר בתים או משרדים, והם לא בהכרח עובדים קבועים אצלכם. היום יכול להיות דוד או מוטי, ומחר אורנה או ליה. לעיתים כמובן שמעסיקים עובד קבוע, והמשמעויות של זה שונות מעט.

 

 

אדם מחברת ניקיון מנקה את החלון

 

 

ובכן מה עדיף - חברת ניקיון או עובד פרטי? בואו ונבדוק.

תנאי העסקה ותשלום 

כאשר מעסיקים עוזרת פרטית יש לשלם עבורה את כל התשלומים על פי החוק משום שאנחנו המעסיקים החוקיים שלה. תשלומים אלו כוללים, בין השאר פנסיה, נסיעות, ביטוח לאומי, דמי הבראה ועוד. 
חישוב התשלומים השונים אינו מסובך, אגב: יש חברות ביטוח שמנהלות עבורכם את נושא הפנסיה ודמי פיטורים. הביטוח הלאומי מפעיל מחשבון לחישוב דמי הביטוח ואילו את גובה דמי ההבראה או תשלומים אחרים ניתן לחשב על פי הקבוע בחוק. 
כאשר אנחנו בוחרים להשתמש בעובד של חברת ניקיון יש למעשה מי שמשלם עבורו את כל תשלומי הרווחה ואנחנו משלמים רק את השכר שנקבע לשעה. 

  • יש לשים לב לכך שהאחריות על תשלומים אלה – פנסיה וכד' – מוטלת גם עלינו, אפילו אם אנחנו לא מעסיקים ישירים של אותו עובד. נקודה זו מתחזקת (יש להשתמש בייעוץ משפטי מוסמך, בנקודה זו) אם העובד הוא עובד קבוע. 

היכרות עם העובדים ואמינות

מול חברת ניקיון ניתן לחתום על חוזה ולהחליט באיזו תדירות יגיעו העובדים ומה יהיו התחומים עליהם הם יהיו אחראיים ומה קורה במידה ויש נזק לרכוש או חלילה גניבה. לחברות הניקיון אמור להיות גם ביטוח שדואג במקרה שקורה נזק או תאונה בזמן העבודה.
כאשר מדובר בעוזרת פרטית אנחנו נוטים להרגיש בטוחים יותר מולה או מולו. בכל מקרה יש לקבוע את החוקים מולה ולוודא כי הם מובנים ומקובלים על כל הצדדים וכן לדאוג שהיא עומדת בהן. 
מקרים מיוחדים או אירועים מיוחדים
במידה והעוזרת הפרטית חולה אין בדרך כלל מי שיוכל להחליף אותה או לדאוג לכך שעבודתה תעשה. התוצאה היא במרבית המקרים שאתם צריכים לבצע את הניקיון - גם אם אין לכם זמן, ידע או ניסיון. 
כאשר אתם משתמשים בשירותי חברת ניקיון, אזי, במידה והעובד חולה או אינו מגיע, יש מי שיוכל להחליף את מקומו בעבודה באותו היום או ביום למחרת, כך שהעבודה תעשה, באותו המחיר ובאותה האיכות.
 גם במידה ויש צורך חד פעמי בשני עובדים או ביום ניקיון נוסף בשבוע – לחברת הניקיון יש דרך לספק עבורכם מענה מיידי ושלם.
כיום חברות האבטחה והניקיון מציעות שירותי ניקיון בבתים פרטיים ברמה גבוהה.
החברה היא זו שדואגת לכל הנושאים הקשורים לעובד הניקיון עצמו ואילו אתם יכולים להיות רגועים שעבודות הניקיון בביתכם תמיד יתבצעו. אם אתם בוחרים בחברת ניקיון, חשוב שתקפידו לבחור חברת ניקיון מנוסה עם המלצות רבות.

מחפשים עוזרת או חברת ניקיון? היכנסו עכשיו לאתר b144 – אנחנו לשרותכם!
 

search