העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ביטוח נסיעות לתרמילאים

ביטוח נסיעות לתרמילאים הוא סוג של ביטוח נסיעות מיוחד: הוא מותאם לחוש ההרפתקנות הישראלי, שאינו יודע גבולות.

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה
חברת ביטוח

בשנים האחרונות, יותר ויותר הורים מודאגים כאשר הילדים שלהם נוסעים לחו"ל אחרי הצבא. אם פעם היו נוסעים לאירופה או לכל היותר לארצות הברית, הרי שכיום, חיילים משוחררים רבים הופכים לשנה אחת ל'מוצ'ילרוס' ונוסעים לדרום אמריקה, למקומות נידחים באסיה או אפריקה.

האם כדאי לקנות להם ביטוח נסיעות מיוחד?

 

ביטוח נסיעות לתרמילאים הוא סוג של ביטוח נסיעות מיוחד: הוא מותאם לחוש ההרפתקנות הישראלי, שאינו יודע גבולות. חיילים וחיילות משוחררים, שהרגישו כלואים בארץ במשך שנות השירות הצבאי שלהם, חשים בצורך להשתחרר, להתנתק ו... לסוע לחו"ל. הסיבות ברורות ואפשר גם לומר שהיעדים ברורים: הכי רחוק, הכי מבודד והכי יפה ומרתק. הצרה היא, שלפעמים היעדים האלה גם מסוכנים ואנחנו שומעים לא מעט על הסתבכויות של מטיילים ישראלים, שנזקקים לעזרה או נעלמים בג'ונגלים.

ביטוח נסיעות – לא רק ביטוח בריאות

רבים מתיחסים לביטוח נסיעות כאל ביטוח בריאות. זה נכון אולי במקרים של נסיעה קצרה לאירופה או למקומות 'מסודרים' אחרים. במקרים כאלה, אנחנו יוצאים מתוך הנחה שמרבית הצרות שלנו יהיו בריאותיות: ביטוח הנסיעות יכסה את ההוצאות שלנו במקרה שבו נפצע או נחלה. מצד שני, אם תאבד לנו מזוודה או שיכייסו אותנו, גם אז יהיה לנו כיסוי של ביטוח הנסיעות – כיסוי שכלל לא קשור לבריאות.

ביטוחי נסיעות לתרמילאים כוללים כיסויים רחבים יותר, במקרים שונים לגמרי מאלה של החלקה ברחוב או שפעת.

בואו נניח שמטייל צעיר נוסע לדרום אמריקה לטיול בהרים. המקומות מבודדים, רחוקים והשרותים הרפואיים לא זמינים. במקרה כזה, המטייל יצטרך לא רק כדורים נגד חום או קיבוע דבר, אלא פינוי לבית חולים – פינוי שעלול להיות פינוי מוטס ויקר מאוד. ביטוח נסיעות שמיועד לתרמילאים מכסה לכן גם פינויים יקרים ולא רק "הטסה לישראל" מכל שדה תעופה מסודר.

מה עוד יכלול ביטוח נסיעות לתרמילאים?

ביטוח נסיעות לתרמילאים עשוי לכלול כיסוי במקרה של מהפכה או אי שקט במדינה מסוימת. ארצות יעד רבות לטיולי צעירים הן ארצות 'עולם שלישי' וכאלה שהשלטון בהן לא בהכרח יציב. כבר קרו מצבים של הפיכה צבאית או הפיכה אחרת, שלא הייתה ידידותית במיוחד לזרים.

מה קורה במקרה כזה עם ביטוח נסיעות?

במידה והביטוח הוא ביטוח מתאים, הוא יכלול כיסוי או קבלת החזר על קניית כרטיס טיסה לארץ שונה מהיעד של כרטיס הטיסה שבידי המטייל. יש להניח שקניית כרטיס טיסה במדינה כזו בעת מצוקה וברגע האחרון עלולה להיות עניין יקר למדי, ומכאן החשיבות בכיסוי כזה בביטוח נסיעות.

 

מנינו כאן חלק מהאפשרויות הכלולות בביטוח נסיעות לתרמילאים. כדאי לבדוק ביטוחי נסיעות אלה במספר חברות ביטוח.

search