העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ביטוח נסיעות לאשה בהריון

חברות ביטוח רבות מציעות ביטוח נסיעות ונשים רבות נוסעות לחו"ל כאשר הן בהריון ומשתמשות בביטוח הנסיעות הרגיל.

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

חברות ביטוח רבות מציעות ביטוח נסיעות ונשים רבות נוסעות לחו"ל כאשר הן בהריון ומשתמשות בביטוח הנסיעות הרגיל. האם נכון לעשות זאת? ממש לא. אשה בהריון זקוקה לביטוח נסיעות מיוחד ואף 'זוכה' להתיחסות מיוחדת של חברת התעופה

 

ולא, לא מדובר בסנדויץ' או במנה נוספת בשעת הטיסה. כשאנחנו אומרים "התיחסות מיוחדת לש חברת התעופה", הכוונה היא שאשה בשלבים מסוימים של ההריון זקוקה לאישור רפואי של רופא חברת התעופה.

 

האם פוליסת ביטוח לאשה בהריון יקרה יותר מפוליסת ביטוח נסיעות רגילה?

התשובה היא שכן. עלות הפוליסה נקבעת על פי הסיכונים המבוטחים בה. מצבה של אשה בהריון שונה ממצבה הבריאותי של אותה אשה כשהיא לא בהריון, ומכאן שיש עלות נוספת לפוליסה.

הסיכון שבהריון משתנה לפי השלבים השונים: בתחילה הוא פחות יציב, אחר כך ישנה תקופה שבה ההריון יציב ולקראת הסוף הוא שוב לא יציב. מהסיבה הזו, חברות ביטוח שונות מציעות ביטוחי נסיעות לנשים בהריון רק בשלבים מסוימים של ההריון נשים שהן לפני השבוע ה- 32. חשוב מאוד שאם את רוכשת ביטוח נסיעות לאשה בהריון, הוא יתאים לשבוע שבו את נמצאת ולשבוע שבו תהיי כשאת חוזרת.

בנוסף, חייבים לזכור שביטוח הנסיעות של אשה בהריון כולל לא רק את האשה, אלא למעשה גם את העובר. כאן ישנה אף נקודה מעניינת, כיון שחלק מביטוחי הנסיעות שמבטחים נשים בהריון כוללים טיפול באשה, אבל לא בתינוק, אם הוא נולד טרם זמנו. לדוגמא: אשה בהריון רוכשת ביטוח נסיעות לאשה בשבוע ה- 28, והיא מתוכננת לחזור ארצה בשבוע ה- 32. היא בדקה ומצאה את פוליסת ביטוח הנסיעות המתאימה, והנה, בעודה עומדת לעלות לטיסה, היא מוצאת את עצמה עם לידה מוקדמת.

האם הפוליסה כוללת את הפג?

לא תמיד. לא תמיד כלולים לידה מוקדמת או טיפול בוולד בפוליסת ביטוח נסיעות לאשה הרה. יש לוודא את העניין הזה ולרכוש את הביטוח וההרחבות המתאימים.

נוסעת בהריון שנמצאת בהריון עד השבוע ה- 26 תרכוש ביטוח נסיעות יקר יותר. אם האשה נכנסת לשבוע מאוחר יותר מ- 26, עליה לקנות ביטוח נסיעות שמתאים למי שטסה אחרי השהבוע ה- 26.

לאחר שבוע 26, יש להניח שיבקשו ממך למלא הצהרה ושאלון רפואי עליו יחתום הרופא המטפל. הצהרה זו תועבר לחברת התעופה וככלל גם ביטוח נסיעות זה שבוע 26 30, יהיה יקר יותר.

לסיום יש לדעת שגם ביטוח נסיעות לאשה בהריון לא מכסה נשים שנמצאות בהריון בסיכון או שסובלות מבעיות הקשורות בהריון. בנוסף, לא יאשרו טיסה לאשה בהריון מעבר לשבוע 32, אלא במקרים חריגים מאוד.

search