העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אילו סוגי ביטוח מטיילים הכי מומלצים?

האסונות האחרונים שפקדו מדינות כמו נפאל, ניו זילנד ואחרות רק מחדדים את הצורך בביטוח למטייל: מה ההבדל בין ביטוח למטייל לבין ביטוח נסיעות רגיל או אתגרי?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144
כולנו רוצים לצאת לחופש או לטיול בחו"ל בראש שקט. אבל מה לעשות, שלא תמיד המקומות השקטים ביותר הם גם המעניינים ביותר או המרתקים ביותר? כך יוצא שרבים נוסעים למקומות רחוקים ונידחים למדי, שטיפול רפואי מתקדם או ביטחון אישי הם לא בהכרח נקודות החוזק שלהם. למילוי הצורך של המטיילים והתרמילאים האלה נוצרו פוליסות ביטוח נסיעות מיוחדות שזכו לכינוי "ביטוח למטייל". 

מהן הנקודות המאפיינות ביטול למטייל?

מטיילים צעירים או מטיילים באיזורים רחוקים של העולם נוסעים בדרך כלל לתקופות ארוכות. ביטוחי נסיעות רגילים, שהפרמייה שלהם מבוססת על תשלום יומי, לא יתאימו למטיילים כאלה. לכן, הדבר הראשון שמאפיין פוליסות ביטוח למטייל הוא שהן נועדות לתקופות ארוכות ומחושבות בהתאם. 
נקודות נוספות של ביטוח למטייל הן כיסוי להוצאות רפואיות: בדרך כלל מדובר בפוליסות שהכיסוי הרפואי שלהן מוגדל והן כוללות כבר מראש את כל נושא ההטסה הרפואית לישראל. בנוסף, פוליסת ביטוח למטייל תכלול גם כיסוי לספורט אתגרי, כמו גלישת מצוקים, רחיפה או טיולי נהרות, מה שפוליסת נסיעות רגילה לא תכסה. כמו כן, אפשר לחייך או לא, אבל פוליסות ביטוח למטייל – בגלל שהן מיועדות בעיקר למטיילים צעירים, שמגיעים למקומות מועדים בדרום מזרח אסיה, כוללות גם כיסוי לנפגעי סמי הזיה. 
 

מלבד טיפולים רפואיים, מה עוד כוללת פוליסת ביטוח למטייל אופיינית?

כמו שראינו באסון רעידת האדמה בנפאל ב- 2015, קיימת חשיבות אדירה לכל נושא איתור המטיילים והחילוץ שלהם. פוליסות ביטוח למטייל כוללות כיסוי עלויות איתור וחילוץ בסכומים של עשרות אלפי דולרים. בנוסף היה צורך לעיתים לפנות את המטיילים לבתי חולים או למקום איסוף מסודר בדרך האוויר וראינו כיצד מסוקים שנשכרו על ידי חברות הביטוח ביצעו את הפינויים האלה. 
האם פוליסות ביטוח למטייל תקפות גם בגלל אירועי רעידת אדמה? 
בהחלט. בפוליסות ביטוח למטייל קיים כיסוי לרעידת אדמה, כך שאיתור, חילוץ ופינוי, שלא לדבר על טיפולים רפואיים, מתבצעים גם אם המקרה אירע בגלל רעידת אדמה, דבר שפוליסת ביטוח נסיעות רגילה לא בטוח שתכסה. 
מה לגבי הקשר עם המשפחות, במקרה של אירוע? 
פוליסות ביטוח למטייל טובות כוללות שירותי מוקד שנפתח לטובת המטיילים ופועל לתמיכה במשך 24 שעות ביממה. בנוסף ישנם בפוליסות מסוג זה גם כיסויים להטסת הורה או קרוב משפחה מדרגה ראשונה לחו"ל ושהיה שלהם במקרה אסון וכמובן שטיפול בכל נושא ליווי המטייל ארצה עד לחיק משפחתו. 
 
 
 
search