העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איטום גגות

חשיבות איטום הגג

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

איטום גגות


גג הבית שלנו נתון בפני כוחות הטבע בכל יום ובכל שעה, השמש החזקה של המזרח התיכון, הגשם הרב שיורד, הרוחות שנושבות ,חיות ומזיקים אשר מקננים, שורצים ומטיילים על הגג, כל אלה גורמים לאחד הדברים המשמעותיים ביותר בבית להישחק ולהינזק וללא טיפול נכון קורת הגג שמעלנו כבר לא תהיה כל כך אטומה ומגוננת.טיפול נכון וטוב של הגג כולל טיפול אחת לכמה שנים של איטום גגות בהתאם לסוג הגג .

סוגי גגות:
1.    גג רעפים- גג רעפים הוא הגג הנפוץ ביותר שקיים והוא בנוי מקונסטרוקצית עץ שעליה מתלבשים הרעפים.
2.    גג בטון- גג שטוח היצוק מבטון בעובי כמה עשרות סינטמטרים ומצופה מעל ביריעות זפת, על מנת לאטום את הגג ולמנוע חדירה של מים מצטרבים.
3.    גג איזכורית- כיום נכנס גג האיזכורית בו היו משתמשים בעבר בעיקר בגגות של מחסנים, גג האיזכורית הוא זול יותר להקמה וקל יותר לתחזוק.


בעיות איטום גגות וחידוש לפי סוג הגג


גג רעפים- בגג רעפים נוכל להיתקל במספר תקלות אשר יגרמו לנזילות.
בסיטואציה הראשונה נוכל להיתקל ברעפים שבורים שגורמים למים לחדור אל תוך חלל הגג ולהיצטבר שם.
בסיטואציה השניה נוכל להיתקל בענפים או כל חפץ אחר ששוכב על הרעפים וחוסם את זרימת המים למרזבים וכתוצאה מכך מים חודרים אל תוך חלל הגג ומצטברים שם עד שנכנסים לביתנו.
בסיטואציה השלישית נתקל במרזבים חסומים אשר פוגעים בזרימת המים וגורמים להם לחלחל בין הרעפים אל תוך חלל הגג ומשם לתוך הבית.
בסיטואציה האחרונה נתקל בגג שהעצים של הקונסטרוקציה שלו כבר רקובים ושבורים והרעפים החליקו מעט הצידה או מטה ועקב כך נוצר חלל ביניהם משם מים חודרים לבית.
גג בטון- בגג בטון שטוח בדרך כלל יש מספר ניקוזים לצדדים שתפקידם לנקז את המים למטה ומנוע מהם להיצטבר לשלוליות על הגג, אם פתחי ניקוז אלה סגורים תיווצר שלולית שבהחלט יכולה לגרום למים למצוא פירצה באיטום ולחדור אל תוך הבית.
בטון מטבעו הוא חומר שיונק נוזלים וכאשר הוא מלא בהם הוא פולט אותם מצדו השני, ישנם מספר תכשירים שמורחים על הבטון בגג בכדי למנוע אפשרויות אלו אך הם אינם עמידים 100% ולכן שמים על הגג יריעות זפת אשר נאטמות לבסוף על ידי אש ויוצרות שכבת איטום מושלמת, שכבה זאת עם השנים מתבלה וניזוקה ולכן צריך כל מספר שנים לתקן אותה על ידי תיקוני זפת.
גג איזכורית- גג איזכורית הוא בעל אחוז הבלאי הקטן ביותר, לרוב הנזקים בגג האיזכורית הם מינורים ובעזרת ספרי קצף אשר אוטם את המרווחים שבין גג האיזכורית לבית, פותרים את כל בעיות האיטום.

 

search