העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך תמצאו וטרינר לחיית המחמד

איך תמצאו וטרינר המתאים לחיית המחמד שלכם

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

איך תמצאו וטרינר לחיית המחמד שלכם

אם יש לכם בעל חיים אהוב, אתם מכירים את תחושת הדאגה שמציפה אתכם כאשר הוא חולה או נפצע. יש חשיבות גדולה לעבודה עם וטרינר טוב, לא רק כדי שחיית המחמד שלכם תקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, אלא גם כדי שתדעו שיש לכם על מי לסמוך ובעיקר למי לפנות, כאשר אתם מודאגים בנוגע לבריאותה של חיית המחמד שלכם.

מוצאים וטרינר טוב לחיית המחמד

היכרות עם החיה הספציפית: מן הסתם אין וטרינרים שלמדו רפואה וטרינרית רק בנוגע לסוג אחד של בעל חיים אחד, אלא הם מטפלים במגוון רחב של מקרים וחיות מחמד החל מכלבים וכלה בחולדות מחמד, אך בכל זאת, כאשר אתם מחפשים וטרינר לחיית המחמד שלכם חשוב מאוד לוודא מראש כי לבעל המקצוע או למרפאה עמה תרצו לעבוד יש ניסיון והיכרות עם בעל החיים הספציפי שלכם. הדבר חשוב במיוחד במקרים של חיות מחמד אקזוטיות יותר, במקרים כאלו הניסיון ממלא תפקיד חשוב מאוד בהצלחת הטיפול.
סביבה קרובה: כפי שלרוב לא ניסע לעיר אחרת בשביל בדיקה רפואית, לא נרצה לעשות זאת בטיפולים ובבדיקות השגרתיות של חיית המחמד שלנו. כמו כן, כאשר חיית המחמד חולה או פצועה, לא מומלץ להתחיל לטלטל אותה למרחקים ארוכים שעלולים לפגוע בה יותר, לכן חיפוש הווטרינר או המרפאה צריך להתמקד בסביבה הקרובה שלכם – בישראל מגדלים חיות מחמד רבות ולרוב ניתן למצוא וטרינר שמטפל קרוב לביתכם ויש אף וטרינרים רבים שעושים ביקורי בית במצבי חירום.
מהות הטיפול/הבעיה: מציאת וטרינר מושפעת גם ממהות הטיפול הנדרש או הבעיה – כמובן שככל שהבעיה דחופה יותר יש למצוא מקום טיפול כמה שיותר מהר, אך בנוסף יש למצוא את המקום המתאים. בין אם אתם פונים לווטרינר יחיד עם מרפאה קטנה או למרפאה וטרינרית גדולה עם צוות רפואי גדול, אם חיית המחמד נפצעה או במצב קשה יש לוודא זמינות של חדר ניתוח, זמינות לאבחון וטיפול מיידי, ציוד חירום במקום וכדומה.
ניסיון והכשרה: לאחר שכבר מצאתם וטרינר לטיפול הרפואי השוטף, כאשר אתם מתקשרים לברר פרטים וזמינות כדאי גם לשאול על ההכשרה מקצועית ושנות הניסיון. כמובן שיש יתרון מסוים לשנות ניסיון רבות יותר – מה שאומר התנסות במקרים רבים ומגוונים.
מבחינת הכשרה – בישראל יש מסלול אחד להכשרת וטרינרים שמקבל מספר מצומצם מאוד של סטודנטים מצטיינים  - כך שרבים מהוטרינרים שעובדים בארץ הוכשרו בחו"ל, אך אין הדבר אומר שהכשרתם פחות טובה מההכשרה בארץ.
לסיכום: בדיוק כמו בבני אדם, קבלת הטיפול הרפואי הטוב ביותר היא נושא קריטי וחשוב מאין כמוהו, יש אנשי מקצוע מעולים בישראל ובכל עיר ואזור ניתן למצוא רופאים וטרינריים טובים ומרפאות וטרינריות מקצועיות. חשוב לוודא מראש את ההיכרות והניסיון שיש לווטרינר עם סוג חיית המחמד וכן זמינות לטיפול מיידי וציוד חירום במקרים דחופים מאוד.

search