העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מהי הדיאטה הנכונה עבורכם?

קיימות אינספור שיטות להרזיה ודיאטה. מה מהן היא המתאימה ביותר עבורכם?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

משיטות ותכשירים להרזיה ודיאטה, דרך מטפלים ברפואה משלימה ומאמנים אישיים, ועד קבוצות תמיכה להרזיה: תחום ההרזיה והדיאטה רווי הצעות ושיטות. איך תמצאו מה מתאים לכם?

ראשית, אם החלטתם שאתם צריכים לרזות, עשו זאת בחוכמה. זאת הבריאות שלכם, ודיאטות כסאח או שיטות להרזיה מהירה הן לא תמיד בריאות במיוחד. רצוי מאוד שתעשו את תהליך ההרזיה תחת פיקוח של דיאטנית או רופא משפחה, במיוחד אם אתם סובלים מבעיות בריאות קודמות. בכל מקרה, הדברים הכתובים כאן לגבי הרזיה ודיאטה הם דברים כלליים בלבד, ולא מהווים תחליף להתיעצות עם דיאטנית או רופא.

תכשירים ותוספי תזונה לדיאטה

בכל כמה שנים מופיע בשוק מוצר כלשהו, שהופך להיות הפלא השמיני בכל מה שקשור בדיאטה והרזיה, בעיקר הרזיה מהירה. פעם אלה תמציות אשכולית, פעם פטריה כזו או אחרת, ופעם אחרת מדובר בצמח מלב אפריקה. בידקו היטב מה אומרת הספרות המדעית והאם יש הוכחות מדעיות לפעילות הרזיה של התכשיר. רצוי מאוד לבדוק מה אומר ה- FDA ומשרד הבריאות הישראלי, ומהן תופעות הלוואי של התכשיר. כמו כן יש לוודא שתכשיר ההרזיה מתאים לכם – לגילכם, מצב בריאותכם וכד'.

הרזיה ודיאטה בעזרת מטפלים ברפואה משלימה

רפואה משלימה יכולה לסייע להרזיה: מדיכוי תאבון על ידי דיקור סיני, דרך דיאטות טבעוניות שונות וטיפולים נטורופתיים. חשוב להבין שההבדל בין טיפולים אלה לבין תכשירים, הוא בכך שלעיתים קרובות מאוד הם משנים הרגלי חיים ואכילה. השינויים האלה – בין אם בתפריט ובין אם בכניעה לדחפים – מביאים לירידה במשקל, תוך כדי שיפור בבריאות הכללית.

מאמנים אישיים, הרזיה ודיאטה

גם כאן מדובר בשינוי הרגלי חיים, ולאו דווקא בכניסה למשטרי דיאטה כאלה ואחרים. יכול להיות שתמצאו מאמן או מאמנת אישיים שיהיו גם דיאטנים, כשזה אולי השילוב הנכון ביותר. בכל מקרה, הרזיה וירידה במשקל יכולה להיות מטרה לבוא איתה למאמן אישי או מאמן רפואי.

קבוצות תמיכה להרזיה

קיימות בארץ כמה חברות שמפעילות חוגים וקבוצות תמיכה להרזיה ושינוי הרגלי אכילה וחיים. אלה מפוקחות על ידי יועצות מקצועיות – דיאטניות – והקבוצות מנוהלות על ידי מי שכבר עברו את התהליך בהצלחה. לעיתים קרובות, זהו מתכון מצוין להצלחה, כיון שהעמידה מול קבוצה שהרזיה ודיאטה היא העניין שלה, מחייבת משמעת עצמית והתמדה.

דיאטה והרזיה כחלק מטיפול רפואי

כדאי לזכור שדיאטה נכונה היא לא רק עניין קוסמטי, וירידה במשקל. אם אתם סובלים מבעיה בריאותית כלשהי, במיוחד סכרת או בעיות לב, תזונה נכונה יכולה לשפר מאוד את בריאותכם. פנו לדיאטנית קלינית או לתזונאית לקבל יעוץ והכוונה, אפשר גם דרך קופת החולים.

 

search