העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה לעשות לפני שמסירים שיער בשעווה? ואחרי?

מתכוננת להסרת שיער בשעווה בפעם הראשונה? הנה צ'קליסט נוח – רשימת דברים – ליום הגדול

למי שיוצאת להסיר שיער בשעווה בפעם הראשונה, הדברים עלולים להיראות קצת לא נוחים: אולי זה כואב, ואולי זה מציק, ואיך לטפל באדמומיות ובגירוי שאחרי? 
ובכן, הטוב ביותר הוא לדעת מה לעשות יום-יומיים לפני הסרת שיער בשעווה, ומה לעשות אחריו, כדי לצמצם את תחושות האי-נוחות שעלולות להגרם. 

לפני הסרת שיער בשעווה

קחי מידה
אורך השערות האידיאלי להסרת שיער בשעווה הוא קצת יותר מחצי סנטימטר. אף קוסמטיקאית לא תמדוד את אורך השיער שלך בסרגל וגם בוודאי תקצץ אותו אם יהיה צורך. מצד שני, אם עד עכשיו גילחת את השיער, בואי להסרת שיער בשעווה רק כשלושה שבועות מהגילוח האחרון. פחות מזה, השיער עלול להיות קצר מדי. 

הכיני את העור

עשי מקלחת חמה לפני הסרת השיער בשעווה, כדי לרכך את העור. רצוי לרכך אותו עוד יותר עם ליפה או מגבת חמה תוך כדי, כדי להחליק את העור ולמנוע הופעת שיער שצומח כלפי פנים.
בואי כמו שאת
השאירי את תכשירי הלחות, השמנים והג'לים על המדף. כל אלה עלולים להפריע להדבקות של השעווה לאזורי הסרת השיער. ותרי עליהם גם 24 שעות לפני הטיפול.

קחי כדור נגד כאב ראש

אספירין או אקמול (או משחה משככת כאב) יקטינו את תחושות הכאב. קחי כדור כחצי שעה לפני הסרת שיער בשעווה.
עיברי על מראה העור
ודאי – וזה חשוב – שאין שריטות או פצעים, רגישויות או שפשופים (וכמובן פצעים) במקומות המיועדים להסרת שיער בשעווה. אם יש כאלה, אמרי לקוסמטיקאית מראש והחליטו יחד מה לעשות ואיפה. 
 

אחרי הסרת שיער בשעווה

צאי קרירה
אחרי הסרת שיער בשעווה, אל תחשפי את העור שלך לגירויים מיותרים שמקורם בחום: רצוי לבוא להסרת שיער בשמלה או חצאית ובגדים שאינם תמודים. כמו כן, ותרי על הספינינג ליום או יומיים, כיון שחום הגוף יגביר את הגירוי בעור. ואם את רוצה להרגע בג'קוזי – מים חמימים בלבד, אם את ממש, אבל ממש, חייבת.
צאי כמו שאת
חכי עוד יום עם תכשירי הלחות והקרמים, כולל בשמים, בכל מה שקשור באיזורים בהם הסרת את השיער בשעווה.

טפלי בעור שלך

עור שעבר הסרת שיער בשעווה, עובר תהליך של פילינג, למעשה. חשוב מאוד – לאחר 24 שעות – לטפל בו בקרמים יעודיים ובתכשירים שישמרו עליו רך, נקי ונעים למגע.