העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך הסרת שיער באינפרא אדום

מדריך הסרת שיער בשיטת אינפרא אדום

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מדריך הסרת שיער בשיטת אינפרא אדום

רבים טועים ומכנים את מכשיר הקוסמטיקה "קרן אור", מכשיר להסרת שיער באינפרא אדום וזאת משום שהמכשיר פולט פולסים של אור נראה ושל אור תת-אדום במהלך פעולתו היעילה להסרת שיער.
מכשיר קרן אור פותח בשנות ה-90 של המאה העשרים על ידי רופא שביקש למצוא פתרון לתופעת הורידים הבולטים. לאחר השימוש בו דיווחו המטופלים על הבהרת העור והסרת השיער באזורים שבהם טופלו בעזרת המכשיר וכיום זהו השימוש העיקרי של המכשיר.
למה דווקא קרן אור? בניגוד לשיטות חד-פעמיות, כגון גילוח או מריטה, הדורשות הסרה של השיער מדי תקופה, הסרת השיער באמצעות קרן אור היא הסרה לצמיתות. ישנן מספר שיטות להסרת שיער לצמיתות אך המרכזיות שבהן הן באמצעות קרן אור ולייזר.

יותר טוב מלייזר

למכשיר קרן אור יתרונות לעומת הסרת שיער בלייזר, על אף שאחוזי ההצלחה של הסרת שיער בלייזר גבוהים מעט מאלה של ההסרה בקרן אור.
בעוד הלייזר פועל רק על בעלי גוון עור בהיר, יכולים גם בעלי גוון עור כהה להשתמש במכונת קרן אור להסרת שיער. כמו כן, הסרת שיער במכשיר קרן אור דורשת מספר טיפולים נמוך מאשר ההסרה באמצעות לייזר ועל כן התהליך מהיר יותר ואף משתלם יותר מבחינה כלכלית.
איך זה עובד? האור שנשלח ממכונת קרן אור חודר דרך שכבת העור ופוגע בזקיק השערה על ידי זיהוי החומר המצוי בה הנקרא מלנין. החום שמגיע אל זקיק השערה ממיס אותה ומונע ממנה להמשיך ולגדול גם בעתיד.
איך זה מרגיש? לפני תחילת הטיפול במכשיר קרן אור מורחים את האזור המטופל בג'ל ייעודי המקרר ומאלחש את העור ומונע כוויות. הסרת שיער במכשיר איננה מכאיבה. האור נשלח במדויק אל זקיקי השיער ולעתים חש המטופל תחושת חום קלה או עקצוצים במהלך הטיפול. לאחר הטיפול ישנם מקרים בהם מורגש חום באזורים שטופלו או שמופיעה אדמומיות. שתי התופעות נעלמות בדרך כלל תוך מספר ימים והמטופלים יכולים לחזור מיד לעיסוקיהם, אולם הם מתבקשים להימנע מלחשוף את האזור שטופל לשמש ישירה.
לסיכום: הסרת שיער באמצעות מכשיר קרן אור המכונה לעתים גם מכשיר אינפרא אדום היא אחת מהדרכים היעילות והחדשניות להסרת שיער לצמיתות. במהלך הטיפולים צמיחת השיער מתדלדלת והעור הופך לחלק יותר מטיפול לטיפול. חשוב לזכור שהסרת שיער באמצעות מכשיר קרן אור, כמו גם באמצעים אחרים, אינה מתאימה לכל אחד וחשוב להתייעץ עם מומחים לפני תחילת התהליך ולוודא כי בחרתם במטפל אחראי ומוסמך לביצוע הפעולה.

search