העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כללי זהירות להסרת שיער בלייזר

החלטת ללכת על כל הקופה ולהסיר שיער בלייזר? מתכננת על קיץ יפה וחלק?

החלטת ללכת על כל הקופה ולהסיר שיער בלייזר? מתכננת על קיץ יפה וחלק? הנה כמה נקודות שחשוב לדעת ולזכור על גורמים שמפריעים לטיפולים להסרת שיער בלייזר.

הגורמים העלולים לפגוע ביעילות הסרת השיער בלייזר

קרמים להסרת שיער - שימוש בקרמים להסרת שיער עלול לגרום נזק לעור ולכן יש להמתין לפחות שישה שבועות אחרי טיפול בקרמים להסרת שיער, לפני טיפול בלייזר או IPL.

טיפולי שעווה או מריטה - טיפולי לייזר להסרת שיער, IPL או אינפרא אדום חייבים שורש שערה – זקיק – תקין כדי להסיר אותו בהצלחה. טיפולי שעווה ומריטות שולפים את הזקיק ולכן לא מאפשרים למעשה לטיפול הלייזר להצליח. יש לחכות שבועיים מהטיפול האחרון, לפני תחילת טיפולי הלייזר.

שיזוף מלאכותי - סוג שיזוף זה גורם לערור של המלאנין בעור ובכך מפריע להבחנה בין מלאנין בשערה ומלאנין בעור. הוא גם משנה את גוון העור ומפריע לכיול מכשירי הסרת השיער בלייזר או ה- IPL. יש לחכות לפחות שבועיים אחרי שיזוף מלאכותי ולא לעשות שיזוף כזה לפחות שבועיים לפני טיפול לייזר או IPL.

שיזוף טבעי - מאותן סיבות של הפרעה ללייזר, אין להשתזף שיזוף טבעי במהלך הטיפולים ויש לחכות עם מיטת השיזוף לפחות חודש מסיום הטיפולים וזאת כדי להגן על העור המגורה והרגיש.

עור כהה - בעבר היה קשה לבצע טיפולים להסרת שיער בבעלי עור כהה מטיפוס IV או V. כיום אפשר לבצע הסרת שיער בבעלי עור כהה יותר, אך על הטכנאית להתאים את הציוד לצבע העור. ההנחיות הן לא להגביר את עוצמת המכשיר אלא לבצע יותר 'הקרנות' בנקודות בעיתיות, ולהגיע לחימום הדרגתי.

מחלות עור - חשוב מאוד לשמור על הגיינה ולחטא את הציוד והמכשור בו משתמשים. אם יש לכם מחלת עור כלשהי או  דלקת, טיפול הלייזר עלול לסכן אתכם אבל עלול לסכן גם את הטכנאית והלקוחות האחרים. יש להודיע למרפאה על בעיות עור לפני תחילת הטיפול. אם אתם סובלים מהרפס, הוא עלול להתפרץ כתוצאה מהחימום והטיפול בלייזר להסרת שיער, IPL או אינפרא אדום.

סדקים ופצעים בעור - באותה מידה, אם אתם סובלים מפצעים, סדקים בעור או דלקות פתוחות, אסור לכם לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר, IPL או אינפרא אדום במקומות המועדים. צלקות ניתוח חייבות להיות סגורות ומאוחות – טיפולים בלייזר או טיפולי אור אחרים להסרת שיער מסוגלים לרכך צלקות. מי שמצטלק בקלות חייב לברר עם רופא העור שלו אם הוא או היא יכולים לעבור טיפולי לייזר להסרת שיער.

טיפולים הורמונליים ובעיות הורמונליות - אם את עוברת טיפולים הורמונליים כלשהם או שאת סובלת מרחם פוליציסטית, הטיפולים בלייזר להסרת שיער עלולים שלא להתאים לך. הקפידי להתייעץ עם רופא לפני הטיפול וידעי את המכון בעניין. זה נכון גם למי שסובלים מבעיות בבלוטת התריס ובעיות אנדוקרינולוגיות אחרות.

לצד כל אלה, ישנן נקודות נוספות ששווה להזהר בהן כאשר בוחרים לבצע טיפולי לייזר, IPL או אינפרא אדום להסרת שיער: קעקועים, נקודות חן חשודות (הלייזר לא גורם לתופעה, אבל יש להזהר), שימוש בהתקנים מסוימים למניעת הריון וגם קרמים קוסמטיים מסוגים שונים שעלולים להיות בעייתיים. ידעי את הטכנאית או הרופא שמבצעים את הסרת השיער בכל מה שנראה לך חשוב ולא חשוב.

המאמר מוגש כמאמר עזר בלבד ואינו מיועד כתחליף להתיעצות עם רופא או בעל מקצוע בתחום.