העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

השיטות הקיימות להסרת שיער

טיפול הסרת שיער הפך בעשור האחרון להיות אחד מטיפולי האסתטיקה הנפוצים והמבוקשים ביותר שקיימים.

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144

טיפול הסרת שיער הפך בעשור האחרון להיות אחד מטיפולי האסתטיקה הנפוצים והמבוקשים ביותר שקיימים. הטיפול פונה לגברים ולנשים ומאפשר לכל אחד ואחת מהם להתהדר בגוף חלק ונקי משיער לתקופה ממושכת.

רוצים לדעת מהם הטיפולים הקיימים וכיצד כל טיפול פועל להסרת השיער? במאמר זה תמצאו את כל המידע אודות הטיפולים שקיימים בתחום וכיצד הם מתבצעים.

השיטות הקיימות להסרת שיער

ובכן קיימות שיטות רבות כיום לביצוע הסרת שיער כאשר חלק לא מבוטל מהן מתבצע בבית באמצעות שעווה או מכשירים שונים הנמכרים בימים אלו כמעט בכל בית מרקחת וחנויות למוצרי חשמל ביתיים. טיפולים אלו בדרך כלל מחזיקים מעמד בין שבוע לשבועיים או במקרה הכי אופטימי חודש ואז צריך לבצע אותם שוב.

הטיפולים אותם אנו  נסקור כאן בפניכם מתבצעים במרפאות אסתטיקה ומכוני היופי, הם מטפלים באופן יסודי בשורש השערה ומונעים צמיחה למשך חודשים ארוכים ועד כדי אפילו שנים, וגם כאשר השיער יחזור לצמוח שוב לאחר תקופה כזו או אחרת הוא יהיה מדולל בצורה משמעותית, דק וחלש יותר מאשר היה בטרם הטיפול וכך למעשה יהיה קל יותר להסיר אותו שוב.

  • הסרת שיער בלייזר- הסרת שיער בלייזר היא השיטה הנפוצה והמוכרת ביותר כיום להשמדת זקיקי שיער לא רצויים, בשיטה זו קרן הלייזר מתבייתת על מלנין השערה מתחת לפני העור (חשוב מאד להקפיד על גילוח לפני כל טיפול כדי שהשערה לא תהיה מחוץ לעור ובעקבות כך עלולה להישאר כוויה) ומשתמשת בה כמוליך כדי להגיע לזקיק ואז להשמידו באמצעות אנרגיית החום שהקרן פולטת. קיימים מספר מכשירי לייזר שונים כאשר כל מכשיר מתאים למעשה לסוג אחר של גוון עור.
  • הסרת שיער באמצעות פולסים של אור- שיטה זו של הסרת שיער מבצעת את הפעולה באמצעות פולסים חזקים של אור אשר ננעלים על מלנין השערה ומשתמשים בו כמוליך עד אשר הם מגיעים לזקיק ואז משמידים אותו באמצעות אנרגיית החום שמופקת מהם (כן.... מזכיר את אופן הפעולה של הלייזר ). בשיטה זו קיימים שני מכשירים שהם IPL ו- SHR ההבדל בין השניים הוא עוצמת הטיפול, מכשיר ה- SHR שולח פולסים קצרים וחלשים יותר של אור אשר מבטיחים טיפול עדין יותר ופחות תחושות צריבה על פני העור אך יחד עם זאת מספר הטיפולים גדל ומתארך לעומת מכשיר ה- IPL.
  • הסרת שיער באמצעות אפילציה- שיטה זו להסרת שיער היא השיטה היעילה ביותר לטווח הארוך, במהלך הטיפול באפילציה ישתמש המטפל במחט חשמלית מיוחדת אשר תוחדר עד לזקיק השערה ושם תעשה שימוש בפולס החשמלי שהיא מייצרת בכדי להשמיד את הזקיק ואת הנימים שמזינים אותו, הבעיה בשיטה זו שהיא מתבצעת באופן פרטני על כל שערה ושערה ולכן לא מתאימה לטיפולים באזורים נרחבים אלא רק על אזורים קטנים כגון: אזור השפם, אזור הגבות, פאות וכטיפול משלים לאחר טיפול הסרת שיער אחר בכדי להשמיד את כל השערות ששרדו את הטיפול.

לא כל מכשיר להסרת שיער מתאים לכל אדם. קיימות מגבלות בטיפולי הסרת שיער אשר קשורים לצבע העור ולצבע השערות, כאשר אדם בהיר עם שערות כהות הוא המטופל האולטימטיבי לטיפול הסרת שיער קלאסי. אנשים בהירים עם שערות בהירות ואנשים כהי עור לעומת זאת, יצטרכו להתאים עצמם לסוגי מכשירי לייזר ייחודיים בכדי למנוע כוויות ובכדי שהטיפול אכן ישפיע.

הקרדיט לתוכן ולמידע במאמר שייך לאתר estheticnet.org.il.

search