העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הסרת שיער ביתית ומקצועית

המדריך לשיטות הביתיות ולשיטות המקצועיות להסרת שיער

הסרת שיער בחוט? בשעווה או שמא הסרת שיער בגילוח? הסרת שיער אפשר בבית ואפשר גם במכון יעודי להסרת שיער, מכון יופי ואצל הקוסמטיקאית.

הרצון להיראות יפים וחלקים התפתח בשנים האחרונות בצורה מסחררת ממש. בעבר, הסתפקו נשים רבות בגילוח מקומות חשופים או בהסרת שיער בשימוש בשעווה מומסת, ואילו באיזורים 'קטנים' בעזרת שימוש בחוט.

כיום גם גברים מעוניינים בהסרת שיער ולמזלם, התפתח התחום מאוד. טכנולוגיות שונות – בעיקר לייזר ו- IPL הן השיטות המועדפות במכונים השונים. הסרת שיער בלייזר, IPL ו- SHR התפתחו בעיקר בגלל ששיטות הסרת השיער המסורתיות – שעווה וגילוח – דרשו לא מעט התעסקות, היו מלכלכות ולעיתים כואבות מאוד, וגם לא נתנו תוצאות לאורך זמן.

מריטת והסרת שיער בשעווה

המצרים הקדמונים כבר הכירו את הסרת השיער בשעווה, או יותר נכון בדבש. זו השיטה הביתית הנפוצה ביותר, אולי רק אחרי גילוח, והעור נשמר חלק פחות או יותר למשך שבועיים, אצל נשים. החסרון הגדול של הסרת שיער בשעווה – הכאב. בנוסף, יש לוודא שהעור לא עדין מדי לשיטה זו, כיון שמדובר במריטה של ממש, כמו בשימוש בחוט או באופן הבא:
שיטת מריטת שיער נוספת היא שימוש במכשיר מסוג "אפיליידי": גם פה, התוצאות נשמרות למשך שבועיים ויותר. החסרון הוא כאב והוצאה ראשונית של כמה מאות שקלים על מכשיר הסרת השיער.

הסרת שיער בגילוח

החסרון הגדול הוא הופעתם של זיפים – מגרדים, לעיתים – כבר אחריו יום או יומיים. היתרון? מהיר מאוד, קל מאוד וזול. כדאי מאוד לשמור על לחות העור אחרי הגילוח, כיון שתכשירי הגילוח השונים מייבשים את העור. גילוח במקלחת או באמבטיה חמה עדיף על גילוח רגיל, כיון שהמים החמים מרככים את השערות וגם את העור, וקל יותר לסכין הגילוח להגיע לתוצאות טובות ללא שריטות. גילוח נגד כיוון השערות נותן תוצאות טובות יותר, אבל אין להדק את הסכין אל העור, אלא לעבור עליו בקלות.

אפילציה

שיטה ותיקה מאוד להסרת שיער, שמבוססת על הזרמת זרם חשמלי לבסיס השיערה והריסת הזקיק. החסרון הגדול הוא משך הטיפול: בניגדו להסרת שיער בלייזר או באור, שמתבצע על שטחים גדולים והוא יחסית מהיר, באפילציה יש ל'חשמל' כל שערה, והטיפול די מכאיב (בדומה ללייזר). היתרון הגדול הוא, שאם הטיפול נעשה על ידי טכנאי מיומן – הוא יעיל מאוד. אפילציה יכולה לעשות כל קוסמטיקאית מוסמכת, וכאמור, השיטה היא שיטה ותיקה ומוכחת.

מלבד שיטות אלה, קיימות גם שיטות להסרת שיער בלייזר ובאור (IPL), שגם עליהן תוכלו לקרוא כאן, במדריך b144.