העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הסרת שיער - בבית או במכון?

מתלבטים אם ללכת למכון להסרת שיער או לקנות מכשיר ביתי להסרת שיער? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להחליט לכאן או לכאן או שמא לשלב בין האפשרויות השונות

clock-icon 2 דקות קריאה
השוואה בין שיטות שונות של הסרת שיער

ישראל היא מהמתקדמות ביותר בתחום הסרת השיער. למעשה, מכשירי הסרת השיער בלייזר הראשונים יוצרו בישראל, ומכאן יוצאה הטכנולוגיה לארה"ב ולמקומות אחרים בעולם. 
גם כיום, את מרבית ההתפתחות בתחום הסרת השיער באור – לייזר, IPL או אינפרא אדום – מובילות חברות ישראליות והן אלה שיצאו גם עם מכשירים ביתיים להסרת שיער.

 

הסרת שיער: האומנם לצמיתות?

בנקודה הזו חייבים לעשות הפסקה קלה, ולהסביר משהו שפחות מדגישים אותו בישראל:
כאן, הרבה ממכוני היופי והמכונים להסרת שיער מוכרים ללקוחות שלהם "הסרת שיער לצמיתות", כאשר הם משלבים תכניות מנויים שונות, כרטיסיות ביקורים ועוד פטנטים. 
בעוד שמבחינה כלכלית-כספית בהחלט חשוב לבחור בתוכנית הנכונה להסרת שיער, חשוב להבין שהעניין של "צמיתות" הוא לא לגמרי נכון, היות וכל השיטות להסרת שיער אינן יעילות במאת האחוזים. 
בגלל מחזורי הגידול של השערות, בגלל עניינים הורמונליים ומפני שכולנו בסופו של דבר שונים זה מזה, לא ייתכן שכל השיער של הגוף ייעלם – ולנצח. 
כיום מדברים בעולם במונחים של "הורדת צפיפות השיער" או "הורדת מספר השערות" ונותנים טווחי זמן מסוימים שבהם השיער אכן דליל מאוד; לעיתים שנה או אפילו פחות. מעבר לכך דרושים לעיתים קרובות טיפולי 'תחזוקה' שונים, אם רוצים אכן שהגוף יישאר חלק לחלוטין.

 

הסרת שיער בלייזר

 

הסרת שיער בלייזר – יעילה ביותר

קיימות שיטות רבות להסרת שיער: באור, בשעווה, בגילוח ומריטה ועוד. לכל שיטה היתרונות שלה והחסרונות שלה, בין אם מדובר במחיר או עלות טיפולים, כאב או גירוי ואדמומיות, מספר טיפולים וחזרות על טיפולים ועוד.
מבין כל השיטות להסרת שיער באור, הסרת השיער בלייזר היא עדיין היעילה ביותר. 
בתחום זה קיים מכשור מסוגים שונים, בעוצמות שונות ובאורכי גל שונים. לכל מכשיר יתרונות משלו וחסרונות משלו, כאשר יש כאלה שיעילים גם על בעלי שער בהיר או מתאימים גם לבעלי עור כהה, ויש כאלה שלא. 
מכשירי הלייזר העוצמתיים והיעילים יותר הם אלה שמחממים את זקיקי ובסיסי השערות בעוצמה רבה יחסית. הטיפול להסרת שיער שמתבצע באמצעותם הוא ככל הנראה כואב יותר אך יעיל וקצר יותר.
אם הבנו שאין 'הסרת שיער לצמיתות', אלא שבהתאם לסוג העור, לגיל ולשיער שלנו יכול להיות שהסרת השיער תזדקק לחידוש, אפשר לדבר על נושא המכשירים הביתיים להסרת שיער.

 

מכשירים ביתיים להסרת שיער 

מכשירי הסרת השיער הביתיים (לא מדובר על מכונות גילוח, תולשנים או מרחני שעווה) מבוססים למעשה על טכנולוגיות הסרת שיער קיימות ועל מכשירים קיימים שכאילו 'הוקטנו' למימדים ועוצמות ביתיים.
לדוגמא, בשוק תוכלו למצוא מכשירים ביתיים להסרת שיער שמבוססים על אינפרא אדום: שיטה שמזכירה מאוד את הלייזר, אבל מבוססת על כמה אורכי גל, בעוד שהלייזר ממוקד באורך גל מסוים. 
מכשירים ביתיים אחרים להסרת שיער יהיו מבוססים על שילוב של אור וגלי רדיו, ועוד. 
כל המכשירים האלה מיועדים אכן להסרת שיער ומפרסמים אותם ככאלה אבל האם הם באמת מספקים את הסחורה, בהשוואה למכשירים שיש במכונים?

 

התשובה מעורבת: חלק מהמכשירים יעילים, חלקם פחות

בחלק מהמקרים התשובה היא שהמכשירים הביתיים הם אכן יעילים: אם סוג העור והשיער שלכם מתאימים, יכול להיות שתוכלו לקנות מכשיר כזה ולהשתמש בו מהפעם הראשונה. 
במקרים אחרים, המכשירים הביתיים לא יכולים להיות תחליף לטיפול במכונים להסרת שיער בלייזר, IPL או שיטות אחרות, אלא ישמשו יותר לגיבוי ותחזוקה. 
מומחים רבים להסרת שיער בארה"ב ממליצים מאוד על מכשירים ביתיים להסרת שיער לשם טיפולים חוזרים ורענון של הסרת השיער ומבחינה זו, הם אומרים, המכשירים האלה הם השקעה מצוינת.

 

האם אכן מדובר ב"השקעה"?

את המכשירים הביתיים קונים פעם אחת, אבל יש לחדש אותם מדי פעם.
עוצמת האור שהנורות שמשמשות לביצוע הסרת השיער מפיקות יורדת עם הזמן, ולכן יש להחליף אותן. ההוצאה אמנם לא גדולה – בוודאי שבהשוואה לטיפול חוזר ונשנה במכון – אבל יש לקחת אותה בחשבון כאשר חושבים על רכישת מכשיר מסוג או מדגם כזה או אחר. 
מעוניינים בהסרת שיער? היכנסו לקטגוריית הסרת שיער באתר b144, סננו לפי מיקום ושיטה של הסרת שיער והזמינו ועשו צעד ראשון בדרך לגוף חלק.