העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

המדריך להסרת שיער בלייזר ובאור

מהי הסרת שיער באור, ובמה היא שונה מהסרת שיער בלייזר? כל הפרטים, המלאים - בפנים!

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

לפני שמתחילים, חשוב לדעת ולהבין שאין ממש הסרת שיער לצמיתות: עיקר שיטות הסרת שיער מאפשרות דילול משמעותי של השיער והקטנת הצפיפות שלו, השערה הופכת דקה יותר וחלשה יותר, ואפקטים אלה מחזיקים זמן במשך שנים רבות, אך לא מדובר בהסרת השיער לצמיתות.

מדוע זה? כיון שקשה להגיע לכל זקיק ובסיס שערה בודד (אלא אם כן מדובר באפילציה), ויש לזכור שהשיער גדל ונושר במחזורים: בהחלט ייתכן שבזמן הטיפול, חלק מהשיער לא יגיב, כיון שהוא נמצא באותו השלב שבו לא ניתן לפגוע בו.

ההוצאה על טיפולי הסרת שיער בלייזר או IPL היא גדולה יחסית בשלב הראשון, אבל חוסכת ביקורים אצל קוסמטיקאית והוצאה על תכשירים שונים. הסרת שיער בלייזר דורשת רשיונות מתאימים.

IPL – הסרת שיער בגלי אור

שיטה זו מתאימה ליישום במכוני יופי, ולא רק על ידי רופא או טכנאי בעל רשיון (כמו לייזר), והיא זולה יותר. כאן משתמשים באור ממוקד לחימום בסיס הזערה והריסתו. היתרון הגדול הוא המחיר, וההתאמה גם למי שצבע העור שלהם לא בהיר (ראו "הסרת שיער בלייזר"). התהליך מהיר יחסית לאפילציה, אבל איטי יחסית ללייזר וטיפול לכל הגוף עלול לארוך אף שנה, כיון שהאנרגיה הממוקדת להרס השערה נמוכה יותר. תופעות לוואי – מלבד תחושות כאב סובייקטיביות – הן אדמומיות בעור, הופעת נקודות וחוסר התאמה לבעלי שיער בהיר.

IPL היא הסרת שיער בגלי אור והיא שיטת הסרת השיער הוותיקה יותר. ישנו גם תהליך חדש יחסית שנקרא SHR, שבו מכוונים את הזיהוי והפגיעה דרך השכבה העליונה של העור, אל השכבה התחתונה יותר, ואל זקיקי השער הכהים יחסית.  ב- SHR משתמשים בספקטרום אור יחסית רחב, וראש ה- SHR מקורר, כך שהנזק שנגרם לעור והכאב הם מינימליים.

הסרת שיער בלייזר

ההסרה בלייזר נעשית על ידי מיקוד אנרגיית הלייזר בבסיס השערה והרס על ידי חימום. זהו תהליך יחסית מהיר, שנותן תוצאות טובות אצל בעלי עור בהיר ושיער כהה. החסרונות הם כאב, כוויות ואף נפיחות בעור. יש להמנע מחשיפה לשמש ולכן רצוי מאוד לעשות הסרת שיער בלייזר דווקא בחודשי החורף.

כיום יש מכונים שמציעים הסרת שיער בתהליך דומה, אך כזה שמאפשר חזרה לשגרת היום יום בזמן קצר. ציוד חדשני שפותח בארץ על ידי חברת ALMA, עושה שימוש בראשי לייזר מיוחדים שמחממים את העור ואת בסיס השערה בצורה הדרגתית וממוקדת מאוד. מכשירים אלה להסרת שיער בלייזר מאפשרים טיפול להסרת שיער בלייזר גם לבעלי עור כהה (או אחרי שיזוף), והיות הראשים מקוררים לא נגרמו כוויות.

search