העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

עבודת מנהלי חשבונות

לעיתים נראה כי מנהלי חשבונות עבודתם קלה

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

 הנהלת חשבונות עוסקת בעיקר ברישום והפקדת דוחות אודות הכנסות והוצאות החברה, מאזנים כספיים, רווחים וכו'. לעיתים נראה כי מנהלי חשבונות חיים חיים קלים בעבודתם אך לא כך הדבר, כל מה ששילמנו עליו, שילמו לנו יש לרשום ולהפיק בעקבות כך דוחות והסברים.

בפועל מה שקורה הוא ש חברות ועסקים יכולים לשלם חשבונות גם 30 יום לאחר ביצוע הפעולה בפועל מה שדורש מעקב, רישום והכנסת דוחות בצורה נכונה וחכמה ע"י מנהלי חשבונות המבינים בעניינם. בעצם מנהלי חשבונות דואגים לכל מה שהוזכר כאן ויותר.

 תפקיד מנהלי חשבונות בעסקים ובחברות

 כל מה שנכנס לחברה מבחינה כספית צריך להירשם ולדווח לרשויות המס והמע"מ, לעיתים כסף נכנס עבור זמן רב מביצוע או מתן השירות בפועל. המערכת הופכת למסובכת יותר ויותר עבור מנהלי חשבונות ככל שהעסק או החברה גדלים והיקף העבודה נעשה גדול יותר. בעצם תפקדים של מנהלי חשבונות הוא ניהול נכון של הכסף הנכנס והיוצא, הפקת דוחות ותשלום מס ומע"מ כנדרש. נשמע פשוט? לא כל כך כאשר צריך לבצע חישובים, להכין דוחות מפורטים על כל הכנסה והוצאה הכי קטנה. מה קורה כשיש הוצאות או הכנסות שלא נרשמו? הכל על גבם של מנהלי חשבונות המועסקים בעסק או בחברה. בדרך כלל לכל קבוצת מנהלי החשבונות בחברה ישנו "מפקח" שהוא בעצם רואה חשבון המפקח על העבודה שלהם ודואג לביצוע מסודר ומתוקתק שלה.

 למה צריך מנהלי חשבונות?

 מנהלי חשבונות הינם האנשים הנוגעיםב כל הכספים של העסק, הם ידועים היטב לאן הכסף הלך ולמהיכן הגיע, בדוחות הם רשומים כל דבר, כל הזזת כספים ממקום למקום נרשמת. בעצם הם יודעים כל כך שהם יכולים לתת הצעות ייעול כלכליות, לעזור בתכנון פינססי למשך ויכולים לספק מידע נרחב על החברה ופועלה. מנהלי חשבונות נוגעים בפרטים חשובים וסודיים עבור החברה כמו נתונים חשבונאים, נתונים על החברה ולכן נבדקים לעיתים מנהלי חשבונות בבדיקות פוליגרף כדי לבדוק את אמינותם כך שלמנהל העבודה תינתן אינדיקציה לאמינות.

 תפקיד נוספים אצל מנהלי חשבונות הוא חישוב שכר העבודים. מנהלי חשבונות מקבלים את שעות העבודה של עובדי העסק או החברה ומוציאים תלושי משכורות לעובדים בעת הצורך, הם יודעים היטב מה צריך לשלם לכל עובד, האם זה פנסיה, קרנות, ביטוח וכו' ובעצם מורידים את הנטל הכבד מבעלי החברה או העסק שיוכל להתפנות לדברים החשובים לו באמת.

 כפי ששמתם לב, מנהלי חשבונות באים במגע רב עם המון מידע, סטטיסטיקות, נתונים ובעיקר כספים בכמויות גבוהות הזורמים בין ידיהם. הם יודעים היטב כי אמינותם חשובה להמשך עבודתם ולהמשך תפקוד החברה או העסק. מקצוע זה הוא חשוב והכרחי לכל עסק או חברה כדי לעמוד על הרגליים, לשלם בזמן ולא להתקל בבעיות מול רשויות המס.

search