העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הכרויות באינטרנט בגיל השלישי בישראל

זירת ההיכרויות בישראל, כמו בכל העולם המערבי, מתרחשת רובה ככולה באינטרנט. לצד אתרי הדייטינג המסורתיים ישנן היום..

clock-icon 1 דקות קריאה/צפייה

זירת ההיכרויות בישראל, כמו בכל העולם המערבי, מתרחשת רובה ככולה באינטרנט. לצד אתרי הדייטינג המסורתיים ישנן היום גם אפליקציות לסמארטפונים, משחקים מדמי מציאות או אפליקציות מבוססות מיקום - והיד עוד נטויה.

לכן, במציאות כזו, אין להתפלא שגם בני הגיל השלישי מוצאים את עצמם, ואת בני הזוג הפוטנציאליים שלהם, אונליין.

אם בעבר דייט בין בחור לבחורה היה מתחיל ברחוב, בפגישה אקראית או במפגש בין חברים משותפים, בני גיל הזהב החלו לאמץ את חוקי המשחק החדשים וכיום קיימים פלטפורמות ואתרי הכרויות לגיל השלישי בלבד.

הגיל השלישי ברשת: הכרויות וחברים

עוד קודם לנושא ההיכרויות ברשת בגילאי חמישים פלוס, חשוב להבין כמה נתונים לגבי ההתנהגות של בני החמישים פלוס באינטרנט בכלל. מחקר חדש שחקר את שעות הפנאי של קבוצת גיל זו, ונעשה על ידי מרכז הידע לחקר הזדקנות האוכלוסייה בישראל עבור המשרד לאזרחים ותיקים, מצביע על שימוש דיכוטומי באינטרנט בגיל השלישי: כמחצית מקבוצת גיל זו גולשת להנאתה ברשת בעוד המחצית האחרת כלל לא משתמשת באינטרנט. המחצית שכן גולשת מחפשת בה אינטראקציה חברתית או רומנטית, לצד העשרה וידע, ברוב המקרים.

עוד מציין המחקר כי בניגוד לצריכת אמצעי מדיה אחרים, השימוש ברשת תורם לרווחתו של האדם המבוגר, שכן על ידי שימוש זה הוא הופך לפעיל, מייצר אינטראקציה חברתית דרך אתרי הכרויות, קהילות או פורומים ובכך חש חיוני ורלוונטי. זאת בעוד הצפייה בטלוויזיה למשל, היא פאסיבית ונעשית לרוב מתוך ברירת מחדל ולא מבחירה מודעת.

יתרונות אתרי ההכרויות לפנויים פנויות בגילאי חמישים ומעלה

במיוחד בגיל השלישי, להיכרויות ברשת יכולים להיות מספר יתרונות חשובים:

1. מגוון בני הגיל השלישי המחפשים אהבה חדשה נתקלים לעיתים במחסום של רשת חברתית מדולדלת שאינה כוללת פנויים או פנויות. אתרי הכרויות מציעים מגוון שלם של בני זוג פוטנציאליים. הכרויות באתר מוטק'ה למשל, מבוססות גם על מיקום בארץ.

2. היכרויות בחינם חלק מאתרי ההכרויות לגיל השלישי אינם דורשים תשלום על רישום לאתר או חיפוש בן / בת זוג .

3. הגדלת הרשת החברתית לצד הכרות ומציאת אהבה בפרק ב' או ג', חלק מאתרים אלו מציעים הצטרפות לרשת חברתית ולקהילות חברתיות אשר מגדילה את השיח והחברותא היומיומיים עבור המצטרף.

גיל שישים של פעם זה לא השישים של היום

היום, לקראת שנת 2015, מדווחים רבים מבני החמישים ומעלה על רמת חיים טובה ועל שביעות רצון מתקופה זו. מכוון שכך יש ביכולתם להישאר פעילים מבחינה חברתית עוד שנים רבות והצרכים הרומנטיים בגילאים אלו מקבלים יותר ויותר לגיטימציה.

היום, בעידן בו תוחלת החיים עולה ורבים חיים עד גילאי שמונים ומעלה, יש יותר ויותר דרישה וצורך בבנייה מחדש של מעגלים רומנטיים או חברתיים שנסדקו או התפרקו עם השנים, ואתרי היכרויות הם מענה זמין ומיידי לכך.

ממוצע המלצות על המאמר/מדריך/מתכון

(4 מתוך 5) 2 מספר ממליצים לקריאת המאמר