העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך להצליח בדייט ראשון - המדריך המלא

יוצאים לדייט ראשון? בליינד דייט או אחרי שכבר נפגשתם פעם באירוע חברתי כלשהו? תופתעו לדעת שההבדל לא מאוד גדול, והצלחת הדייט תלויה יותר בכם, מאשר בכל דבר אחר

clock-icon 2 דקות קריאה
דייט הראשון

רושם ראשוני

הפגישה הראשונה היא פגישה שבה שני הצדדים בוחנים אחד את השני. רוב ההתרשמויות מתקבלות ברגעים הראשונים לפגישה ולכן חשוב להגיע לפגישה מסודרים, רגועים ונינוחים. התחילו את הערב ברגל ימין עם משהו קטן שמוריד מתח, לתת לה פרח, למשל, או משהו דומה. במיוחד אם מדובר בבליינד דייט שמישהו מסדר, כדאי להכיר את הדייט שלכם מראש ולנסות להבין מה היא אוהבת. עשו זאת לפני שאתם בוחרים מקום או מתכננים תוכניות לערב, מה שמביא אותנו לנקודה הבאה:

 

מיקום

מקום הדייט חשוב. הוא יכול להיות מקורי, אבל חייב שיהיה נח לשני הצדדים. אתם יכולים למצוא מסעדה עם אווירה רומנטית, למשל, ולהזמין בה מקום, אבל יכולים להיות מקוריים יותר. ברוב המקרים, מקוריות פרושה גם הפתעה, ולכן אתם חייבים להיות בטוחים מאוד במה שאתם עומדים לעשות, ולוודא או לפחות לגשש ולראות אם המקום יתאים לשניכם, כמו שהוא מתאים לכם. 
דוגמא מצוינת לכך יכולה להיות פיקניק קטן על חוף הים, למשל. אם החלטתם להפתיע בכיוון הזה, הציעו שהדייט שלכם תתלבש בהתאם: אמרו לה משהו כמו "מציע ללבוש משהו קל...". אתם עדיין יכולים להפתיע גם בלי לגלות מה ומי אפילו ברמז, אבל קחו בחשבון את זה: יש בחורות שישמחו לחלוץ את סנדלי העקב בחוף, ולרדת יחפות בחול, אבל יש מי שיהיו פחות רומנטיות בעניין הזה.

 

תיראו טוב

התלבשו בהתאם: יש להניח ששניכם מגיעים מאותו חוג או רקע חברתי פחות או יותר, אז כבר תדעו מה ללבוש. אבל גם אם אתם לא בטוחים, התלבשו נח, מסודר ונקי. אפשר משהו קצת חריג או משוגע, בהחלט, אבל הכול בהתאם לאופי שלכם. אל תנסו להיות מי שאתם לא, כיון שבסופו של דבר הדברים מתגלים. 
שימו ריח טוב – אבל לא יותר מדי. מסעדות רומנטיות הם מקומות קטנים, אתם יודעים, ואתם לא רוצים להציף ולהיראות לחוצים או משתדלים מדי. 

 

רושם ראשוני הוא שם המשחק בדייט. אל תעשה טעויות

 

איך מתנהלים תוך כדי הדייט?

דבר ראשון – מקשיבים. כל אחד אוהב לדבר וכל אחת אוהבת לספר על עצמה וזה בסדר גמור. נסו להיות קודם כל בצד המקשיב: שאלו שאלות, אבל אל תתנו לדייט שלכם הרגשה שהיא בראיון עבודה או בתחקיר של השב"כ. השאלות צריכות להיות קלות וקלילות, וכאלה שגם לכם יש מה לומר לגביהן.
אם אתם מדברים על חוויות עבר או על מישהו ששניכם מכירים, הכינו לעצמכם סיפור קטן או משעשע שקשור בנושא, ויכול למלא את חלל הזמן. 
אם אתם במסעדה, הזמינו מנה או שתיים ששניכם יכולים לחלוק או לפחות לטעום (בקשו רשות!). אם היא הזמינה דג, למשל, הזמינו מנה דומה או קרובה, ולא את מנת הבשר האדום הכי מדממת בתפריט. 
שיחה על אוכל היא תמיד שיחה טובה, שאלות של טעם וריח והעדפות אישיות, סיפורים על מנות מסורתיות וזיכרונות מבית סבתא, וכו', ולכן כדאי שיהיה דמיון כלשהו במנות שמזמינים. 

 

בדקו את שפת הגוף שלכם ושדרו עניין במה שהדייט שלכם מספר/ת

אם מעניין אתכם לשמוע, אל תשלבו ידיים. התכופפו מעט קדימה, פנימה, לתוך השיחה. אם היא נסוגה, נכנסתם יותר מדי לתוך האזור האישי שלה – שבו קצת לאחור והרגיעו את העניינים בחיוך. 
אם אתם רוצים לוודא שמה שאתם מספרים מעניין את הדייט שלכם, חפשו את אותם סימני שפת גוף בצד השני: אם היא משלבת ידיים או שהיא מפנה את הרגליים מכיוונכם – שנו נושא. 
שקפו את תנוחת הגוף של הצד השני: לעיתים אנחנו עושים את זה בלי להיות מודעים לכך וזה הכי טוב, אבל גם לעשות את זה מתוך מודעות זה מעולה, כל עוד זה בעדינות. 
ודאו כאמור שהצד השני נוטה לכיוונכם תוך שאתם מדברים: הטיית הגוף לכיוונכם משדרת לא רק עניין במה שאתם אומרים, אלא גם רצון להיות בקרבתכם – סימן מצוין!
בדקו מה כיוון הגוף של הצד השני: אם הוא בכיוון שלכם – מצוין. אם לא, פחות טוב. שינוי בנושא השיחה, חיוך או אפילו הזמנה של מנה לקינוח יכולים לשנות את המגמה. 

 

ולקינוח

לסיום, תמיד הזמינו משהו מתוק. מחקרים מדעיים מלמדים שטעמים מתוקים גורמים לתחושת משיכה, ולכן כדאי לסיים בהם את הערב.

מרגישים שמיציתם את עולם האפליקציות ולא מצליחים למצוא את החצי השני? מיטב אנשי מקצוע בתחום ההיכרויות והשידוכים ממתינים לכם באתר B144.