העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך הובלות ממנוף

ב- 2012 נמשה בעזרת מנוף, אדם שקפץ למפלי ניאגרה, ככל הנראה בניסיון להתאבד. האיש נמשה מהמים בחיים בעזרת מנוף הובלות ארוך. מהם השימושים השגרתיים לכלי העבודה הזה?

clock-icon 2 דקות קריאה
הובלה לגובה בעזרת מנוף

כאשר אנו נזקקים לעזרת מנוף, אנחנו בדרך כלל לא רוצים לחלץ אף אחד אלא רק להעביר בשלום ובצורה יעילה חפצים כבדים ממקום למקום. 
השימוש במנוף להובלות הוא די נפוץ גם בהעברת חפצים כבדים מקומות גבוהות בבנייני דירות וכיום משתמשים במנופים להובלת חומרי בניין לדירות, וגם בהובלות של חפצים רגילים בהחלט, כמו תכולת בית. 

 

הובלות עם מנוף למשא כבד

חפצים גדולים וכבדים מכל הסוגים: הובלות כבדות בעזרת מנוף מתייחסות למכלול אדיר של חפצים כולל מכונות תעשייתיות גדולות. באזורי בנייה רואים לא מעט מנופים, שמשמשים להעלאת משטחים שלמים של חומרי בניין, שיש או קרמיקה ועוד, לדירות שעדיין נמצאות בתהליכי בנייה. 
עקרונית מנוף יכול להרים כל דבר: ויטרינות גדולות במיוחד, מיטות שאי אפשר לפרק, מכונות, רהיטים כבדים, פסנתרים, מקררים, מכונות כביסה ועוד. 
אנשי ההובלה מחברים את הפריט למנוף ומקפידים שבמהלך החיבור למנוף והשימוש בו הפריט לא יפגע. במרבית המקרים יש איש מקצוע שמעמיס את הפריטים השונים ותולה אותם על המנוף, ויש מי שמכוון את המנופאי ומוריד את המטען ביעדו. 

 

האם יש מגבלות למנופים?

כן. כל מנוף מתאים למשקל מסוים, ויותר נכון – לטווח משקלים מוגדר. למה הכוונה?
למנוף יש זרוע. ככל שהזרוע ארוכה יותר, המנוף יכול להגיע רחוק יותר – לגובה גבוה יותר או למקום מרוחק יותר. 
הבעיה היא שככל שהזרוע ארוכה יותר, גם המשקל העצמי שלה משפיע וגם העמידות שלה והחוזק שלה יורדים. 
כך, זרוע מנוף שיכולה להרים חצי טון למרחק של חמישה מטרים, עלולה להתאים רק לחמישית מכך, במרחק של עשרה מטרים. 

 

הזמנת עבודת מנוף או הובלת מנוף – בהתאם לצרכים

מנוף להובלות כבדות אינו נחשב לציוד מסובך מאוד להפעלה, אך יש חשיבות לעבודה עם המנוף המתאים.
כלקוחות, התפקיד שלכם הוא ליצור קשר רק עם חברת הובלות שמוסמכת לביצוע הובלות מנוף: המפעיל עצמו חייב הסמכה ורישיון להפעלת מנוף והחברה צריכה להיות מבוטחת בהתאם.
כמו שאמרנו, המנוף עצמו צריך להיות בגובה הנכון וגם חזק מספיק בהתאם לכובד החפצים שיש להרים. להובלה לקומות גבוהות מאוד או להרמת חפצים כבדים במיוחד מזמינים בדרך כלל "משאית מנוף" כבדה, או משאית פלטפורמה שיש לה רגליים נשלפות, שמעניקות לה יציבות גדולה יותר.

 

האם המחיר של הובלות עם מנוף גבוה יותר מהובלות רגילות?

לרוב כן. 
מחירן של הובלות כבדות שמצריכות שימוש במנוף גבוה הרבה יותר מהמחיר של הובלה פשוטה. 
התמחור נקבע לא רק על פי שעות העבודה בפועל של המנופאי והרכב שלו, אלא גם על פי גובה הקומה, כמות החפצים הכבדים שיש להעביר, עבודת ההכנה לקראת ההרמה וכיוצא באלו. כמו כן, המחיר משתנה אם המנוף נדרש רק בחלק אחד של ההעברה או בשני החלקים – במקום ממנו מעבירים את התכולה, ובמקום אליו מעבירים אותה. 
 על מה כדאי לשים דגש בהזמנת הובלה עם מנוף לבית? 

 

הוצאת הציוד מדירת מגורים

כאשר מדובר על הובלות כבדות מדירות מגורים, חשוב לשים דגש על הגנת החלל הפנימי: לא לפגוע בקירות, בחלונות, ברהיטים אחרים וכמובן שלא בציוד המועבר. 
חשובה מאוד ההכנה של הפריטים להובלה עצמה, ההוצאה שלהם אל המרפסת או קרובם לחלון מתאים. המיונות של אנשי ההובלה והמנופאי חשובה כאן, כדי לשמור על הבית ועל החפצים השונים. 
מעבר לעובדה שכל ציוד שמועבר בעזרת מנוף נעטף היטב ומקבל הגנה מיוחדת באזורים שכבלי המנוף מתחברים אל החפץ, חשוב גם להקפיד שהאזור שדרכו החפץ מועבר יהיה פנוי ככול האפשר. 

 

הניסיון קובע

חשוב מאוד להתקשר עם חברת הובלות שלה ניסיון רב בתחום של הובלות כבדות. 
העברת ציוד כבד היא פעולה שיש לבצע בצורה מדויקת, מקצועית ובטיחותית. לא רק שיש להכיר את אופי העבודה עם המנוף החברה צריכה להיות בעלת ניסיון מתאים.
הובלות באמצעות מנוף יכולות להיות לא רק יקרות יותר, אלא גם מורכבות ואפילו מסוכנות יותר, לכן יש חשיבות גדולה מאוד בבחירה חברת הובלות שלה יש כל הרישיונות וההסמכות לעבודה עם מנוף. כמובן שרצוי שלחברה זו יהיה ניסיון של מספר שנים בתחום והמלצות.
מחפשים מנופים להובלות לגובה? היכנסו עכשיו לאתר b144 והזמינו הובלה במנוף 
על סמך המלצות גולשים באתר.