העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך הובלות דירה

עוברים דירה? רוצים לדעת איך מתומחרת ההובלה ומה להגיד למוביל בשביל לקבל הצעת מחיר מדויקת? כל התשובות והטיפים בראיון הבא עם אורן אביגדור - מוביל מצפון הארץ

clock-icon 4 דקות קריאה
מאת: אורן אביגדור
מובילים מקצועיים מובילים קרטונים

(צילום אילוסטרציה: Shutterstock)

 

הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו עומדים בחלל הדירה או הבית שאנחנו רוצים לעבור אליו, ומתלבטים: כמה מהחפצים באמת צריכים הובלה, איך נארוז את תכולת הבית בצורה היעילה והמהירה ביותר, ובמה חשוב לעדכן את המוביל לפני שהוא מגיע. במאמר זה נביא את התשובות לשאלות האלו וניתן כמה טיפים חיוניים במיוחד.

אורן אביגדור הוא מוביל מקצועי הממוקם באזור הצפון ומבצע הובלות ברחבי הארץ. הוא מבצע את כל עבודות ההובלה באמצעים שונים, ביניהם מנוף, ומספק שירותים נוספים אחרים - הכוללים פירוק והרכבת רהיטים, ואף אריזת החפצים של הלקוח המעוניין בהובלה.

איך ומתי התחלת לעסוק בהובלת דירות?

התחלתי באמצע הקורונה, לאחרונה - בחודש יולי - אצל חבר שנמצא בענף מעל 30 שנה. נגעתי בעבודה הזו בעבר אבל הפעם למדתי את העבודה, השתפשפתי, אהבתי לתת ללקוחות יחס טוב ולקבל תחושת סיפוק בסוף יום העבודה. הייתה עבודה בתקופה הזו, לא מעט.

מהם הפרמטרים המשפיעים על מחירי הובלות דירה?

המחיר נקבע בהתאם לתכולה שצריך להעביר, למרחק של הבית מהעסק שלנו ולגישה אליו. ככל שהתכולה יותר גדולה, הבית רחוק יותר או הגישה מסובכת ויכולה להקשות עלינו את העבודה - המחיר של העסקה עולה.

גישה מורכבת יכולה לכלול מדרגות - ככל שמספר המדרגות גדול יותר מחיר העסקה עולה. בנוסף לכך, צריך לזכור שעבודת ההובלה לא כוללת רק העברת תכולה של הבית אלא גם פירוק והרכבה של רהיטים וחפצים שונים.
משנה אם יש ארון ואם הוא מורכב משתי דלתות או מארבע; אם יש מקרר - אם זה מקרר גדול או כזה שמצריך עבודת פירוק והרכבה מורכבת. צריך לשים לב לכל הדברים האלה.

 

תמונת מרואיין אורן אביגדור

הדבר הכי חשוב בהובלה - הגישה לבית. אורן אביגדור (צילום: באדיבות המצולם)

 

היכן לקנות או להשיג קופסאות לאריזת הדירה?

יש כמה מקומות שאנחנו עובדים איתם בשיתוף והם מוכרים לנו את כל נושא הקרטונים, פצפצים וניילון כדי לארוז, יש לקוחות שיכולים להסתדר לבד ורוכשים את מה שהם צריכים, ויש כאלה שמבקשים גם שנגיע ונארוז להם את התכולה. בהתאם המחיר עולה במידה ויש גם שירותי אריזה. ארגזים אפשר להשיג בהום סנטר, במקס סטוק, באזורי תעשייה או מפעלים שמספקים - גם באופן פרטי ולא רק בסיטונאות.

מה חשוב לבדוק בדירה שעוזבים ובדירה שנכנסים אליה עד שהמובילים מגיעים?

בשביל המוביל, כל מידע על הנכס ובדיקה שעושה הלקוח יכולים לעזור ולתת תמונת מצב של איך זה הולך להיות. הכי חשוב בשבילנו היא הגישה לבית - מדרגות, מעבר צר או רחב, מעלית וכו'. הדבר הטוב ביותר שלקוח יכול לעשות הוא לצלם סרטון ולשלוח תמונות של הכניסה לבית ושל התכולה - זה חוסך לנו כאב ראש. מדובר בכלל עזר שיכול לתרום הרבה מאוד לסגירת העסקה.

קורה לפעמים שאתה מגיע לבית הלקוח ועושה עבורו את הבדיקה?

היו מקרים בהם הלקוח ביקש שאגיע ואעשה את הבדיקה בעצמי. אם אני במקרה נמצא באזור אני מגיע, נכנס ובודק את כל הדברים. זה מתגמל גם עבורי כנותן שירות - הלקוח פוגש אותי ומכיר אותי, ובנוסף לי יש יכולת טובה יותר לתת הצעת מחיר מדויקת בגלל שהייתי בנכס וראיתי בדיוק עם מה אני צריך לעבוד.

מהי הובלת הדירה הכי מיוחדת או מוזרה שעשיתם?

הגענו עם המשאית מוכנים לביצוע הובלה עבור מישהי שהזמינה את השירותים שלנו. ראינו שהיא צריכה להעביר מקרר קטן, שהיה מספיק בן זוג או חבר בשביל להעביר. אמנם הרגשנו שהיא לא הייתה זקוקה לנו אבל התחשבנו בה ובסיטואציה, העברנו את המקרר הקטן במשאית והקלנו עליה עם המחיר.

 

במאמר הבא: איך הכי כדאי לארוז כל חפץ ומה ההבדל בין הובלה גדולה לקטנה.
אורן אביגדור הוא מוביל מקצועי. המידע במאמר הוא מטעמו בלבד.

search