העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כיצד נקבע תעריף ההובלה?

כאשר שוכרים את שירותיה של חברת הובלה, חשוב להבין קודם על מה מחייבים אתכם

clock-icon 1 דקות קריאה

הידעתם? למובילים מקצועיים יש ביטוח הובלה הכולל את הפרטים המלאים על העובדים ועל משאיות ההובלה. במקרה ודבר מה משתבש בעת ההובלה, הביטוח אחראי לפצות אתכם על האובדן ולהשיב לכם סכום כסף להחלפת החפצים שניזוקו או לתיקונם.

זהו רק אחד מהדברים המשפיעים על מחירה של הובלת דירה. לפניכם רשימת הפרטים הנוספים שיעזרו לכם בתהליך סגירת המחיר עם המוביל.

כיצד נקבע תעריף ההובלה?

  • מתי – לרוב המובילים יש תעריפים שונים הקשורים למועד המעבר. כדאי לדעת שמובילים שמבצעים יותר מהובלה אחת ביום נוטים לעיתים לתת מחיר נמוך יותר למי שמוכן לבצע את ההעברה בחלקו השני של היום כאשר סיומה עתיד להיות כבר בשעות הערב המאוחרות.
  • לאן – חשוב לסכם עם המוביל במדויק מאין ולאן מעבירים את החפצים. אם יש צורך בעצירה נוספת כדי לתרום או להעביר רהיטים למקום אחר, חשוב לתאם זאת מראש כדי שהמוביל יוכל לשקלל את העצירה הנוספת בהצעת המחיר.
  • מה – כמות החפצים שאתם רוצים להעביר חשובה מאוד אבל גם הרהיטים והחפצים עצמם. אם אתם זקוקים גם לשירותי אריזה תהיה לכך השפעה על המחיר. גם הצורך בשירותי פירוק והרכבת רהיטים מקצועיים ישפיע לא מעט על המחיר. אם יש רהיטים גדולים או כבדים במיוחד הדורשים העברה בעזרת מנוף, חשוב לברר מראש האם למוביל יש דרך לבצע העברה שכזו ומה מחירה.
  • כמה – כאמור, חשוב לדעת מראש כמה רהיטים וכמה ארגזים אתם מעבירים, כדי לדעת האם אתם זקוקים ל משאית קטנה או גדולה ואולי ליותר ממשאית אחת. ישנם מובילים שיגיעו אליכם הביתה כדי לבדוק בעצמם את הרהיטים והחפצים המיועדים לעבור.
  • מי – מספר המובילים שיעבדו ביום ההובלה חשוב ממספר סיבות – זה ישפיע מאוד על קצב ההובלה ויעילותה אבל גם על המחיר שכן נהוג לצ'פר כל אחד מהמובילים בטיפ בסיום ההעברה וזאת בנוסף על התשלום הקבוע לאחראי על ההובלה.
  • איך - כדאי מאוד לבחור חברת הובלה מקצועית ולא במוביל העוסק בתחום באופן חלקי, ההבדל יהיה ברור בעת העבודה משום שאין תחליף לעבודה מקצועית ולעובדים אחראיים ויעילים.

לסיכום, כדאי לקחת בחשבון את כל הפרטים שציינו לעיל, לקבל הצעות מחיר ממספר מובילים, להשוות בניהם ולא לפחד להתמקח. יום המעבר הוא יום מתוח וארוך ובחירת המוביל וסיכום כל הפרטים והמחיר מראש יכולים לעשות את ההבדל בין הובלה מוצלחת להובלה בעייתית.