העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים למעבר דירה: איך עוברים דירה ונשארים שפויים

הקיץ מגיע, ואיתו נפתחת עונת מעברי הדירות והבתים, וההובלות. איך עוברים דירה ונשארים שפויים, במיוחד כאשר מסביב חם? איך מכינים ומנקים את הדירה החדשה לכניסה ועוד

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144
מעבר דירה

אומרים שמעבר דירה הוא בין האירועים המטלטלים ביותר מבחינה רגשית, אחרי גירושין ו- לידת ילד חדש. האם זה מפתיע? אנחנו לא בטוחים, כיון שלא מדובר רק באירוע ההובלה עצמו, אלא בתהליך שלם של מעבר ממקום מוכר ולעיתים אהוב מאוד, למקום חדש ולא מוכר. 

 

מחפשים חברת הובלה זמינה ואמינה

כדי להפוך לפחות את החלק של ההובלה עצמה לקל יותר ונעים ככל האפשר, אנחנו ממליצים להשקיע קצת במציאת חברת הובלה טובה ואמינה. 
באתר B144 אפשר להיעזר בהמלצות גולשים, כדי למצוא חברה כזו, במחירונים השונים שיש באתר ובכלים נוספים. 
כדאי לאתר חברה שמציעה שירותים נוספים, על שרות ההובלה נטו: קודם כל, להזמין חברה שמציעה סל שלם של חומרי אריזה, למשל: קרטונים בגדלים מתאימים, שיספיקו לכל החפצים שלכם, ניילון נצמד בגלילים גדולים, סרטי הדבקה וכדומה. 
אל תצפו לקבל הכול בחינם או ללא תוספת עלות, אבל זכרו שגם ללכת לחנות, לקנות חומרי אריזה ולא תמיד לקנות מספיק או מאיכות נכונה, עולה כסף. 
שירותים נוספים להובלה כוללים לעיתים שירותי פרוק והרכבת רהיטים, ניקיון וריסוס, שירותי אריזה ופריקה, מיון וסידור ארונות: כל אלה, אם הם נעשים על ידי בעלי מקצוע טובים, יכולים לחסוך לכם זמן רב, אפילו במושגים של ימי חופש מהעבודה. 
אם אתם צריכים מנוף או שיש לכם פריט מיוחד להוביל – פסנתר או שידה כבדה מאוד – פרטו את הכול באוזני המוביל, עוד לפני שהוא מגיע לתת הצעת מחיר.

 

הובלה

 

ניקיון הדירה לפני המעבר

בין אם קונים דירה חדשה מקבלן, ובין אם נכנסים לדירה יד שניה, אחרי שיפוץ או שלא, תמיד יש צורך לנקות את הדירה החדשה. כך או אחרת, היא תמיד תהיה מלאה אבק – משיפוצים או צבע – או שהיא תושאר על ידי הדייר הקודם, בצורה מסודרת, אבל לא מעבר לכך. 
חפשו חברת ניקיון שמציעה סל שלם של שירותים, שכולל אם צריך גם פוליש לרצפה ואפילו צביעה כללית מהירה (אם נכנסים למשל לדירה שכורה). נקודות תורפה נוספות הן צורך בניקוי משקופים ומסילות חלונות או ויטרינות (ודאו שזה נכלל במחיר) וניקוי ארונות קיר, אמבטיה ומטבח. 
יש חברות ניקיון רבות שמציעות שירותי הדברה – תכף נדבר על כך בהרחבה – ובעניין הזה חשוב מאוד שיהיה לחברה רישיון מדביר בתוקף. בחלק מהמקרים, חברות ההובלה או הניקיון מבצעות הדברה פיראטית, לא מורשית. 
אם אתם עוזבים דירה שכורה, ובחוזה שלכם מופיע סעיף שאומר שאתם צריכים להשאיר דירה שעברה ניקיון, קבלו מחברת הניקיון הצעה גם לניקוי הדירה שאתם עוזבים.  

 

הדברה בדירה החדשה

אתם לא רוצים שותפים בדירה החדשה שאליה אתם עוברים, ובטח שלא שותפים מהמין המעופף או הזוחל. לכן מומלץ לבצע הדברה מונעת כמה ימים לפני הכניסה לדירה, עוד לפני הניקוי שלה. 
כיום אפשר להזמין הדברה ירוקה, ידידותית לסביבה, פחות רעילה לאדם ולחיות המחמד שלכם. בניגוד להדברה המיושנת, שהייתה מבוססת על ריסוס שטח, ההדברה הזו ממוקדת יותר. היא מבוססת על ריסוסים בחומרים טבעיים ועל פיזור מלכודות ג'ל במקומות ספציפיים (מסוימים).
בהזמנת שירותי הדברה (אותם אתם יכולים למצוא באתר B144), ודאו שלחברת ההדברה יש רישיון בתוקף מטעם המשרד לאיכות הסביבה. 
בגמר ההדברה אתם אמורים לקבל אחריות על ההדברה ובנוסף "יומן הדברה" ובו פרוט של סוג ההדברה שבוצע בבית ובאילו חומרים השתמשו. 

 

טיפים כלליים למעבר דירה יעיל

  • מיינו וזרקו או תרמו בגדים וחפצים ופריטים שאינכם זקוקים להם יותר.
  • השתמשו בארגזים בנפח סביר, במיוחד לספרים – אל תגרמו לסבלים להרים משקל כבד מדי בבת אחת.
  • דרשו ביקור של המוביל בבית לפני שאתם מתחייבים או חותמים על משהו.
  • בקשו לראות ביטוח צד ג' להובלה, חפצים ותאונות אישיות.
  • ודאו שהמחיר כולל הכול: טיפים, הרמה לקומה גבוהה, מעלית או בלי מעלית וכו'.
  • השתדלו להיות הראשונים ביום הובלה.
  • העבירו בעצמכם פריטים יקרים או רגישים: אלקטרוניקה בידורית למיניה, תכשיטים כמובן, מחשבים נישאים וכיו"ב. 

מחפשים חברת הובלות מומלצת באזור שלכם? מצאו אותה בקלות בקטגוריית הובלות של אתר B144. 
 

search