העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

השכרת רכב להובלה עצמית

עוברים דירה ורוצים לחסוך כסף? בצעו את ההובלה בעצמכם!

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

השכרת רכבי הובלות לנהיגה עצמית: בארצות הברית העניין הבא נפוץ מאוד ומקובל יותר מאשר בארץ, אבל ישנן חברות השכרת רכב שישמחו להשכיר לכם רכבי הובלה עצמית. תחליף להעמסת המכונית הפרטית במכונת הכביסה?

כל מי שנוסע בכבישים הבינעירוניים הגדולים של ארצות הברית רואה אותם: רכבי הובלה עצמית גדולים או קטנים, נגררים להובלה עצמית ועוד סוגים שונים של רכבי הובלה ומשאיות קלות, כולם להשכרה ולשימוש עצמאי. מחיר ההובלה, הטריקים והשטיקים של חברות הובלה רבות הביאו גם רבים בישראל לשקול לשכור רכב הובלה לשימוש עצמי.

שימוש ברכב פרטי כרכב הובלה יכול לחסוך כסף, אבל עלול להיות בעייתי: אם אין לכם רכב בעל פתח אחורי גבוה, תתקשו מאוד להעביר בו חפצים מסוגים שונים. בנוסף, כדי לבצע הובלה של דירת סטודנטים ממוצעת, עדיין תדרשו למספר 'נגלות' הובלה ברכב הפרטי.
לשם כך מציעות היום חברות השכרת רכב שונות גם השכרה של טנדרים ורכבי משא קלים שלנהיגתם דרוש רק רשיון נהיגה "ב". רכבי הובלה אלה הם לרוב בעלי גיר אוטומטי, פשוטים ונוחים לנהיגה ותפעול. ברכבי הובלה קלים כאלה אפשר להוביל בקלות מכונת כביסה ומקרר, שלא לדבר על ארגזי ספרים, מצעים או כל תכולה אחרת.

מה קורה אם יש לנו ארון גדול או מיטה? כיצד נוביל אותם ברכב הובלה קטן?

זוכרים איך הגיע אליכם הארון הגדול הזה? יש להניח שהובלתם אותו מחנות ה'עשה זאת בעצמך' או מחנות הרהיטים כשהוא מפורק, או לכל היותר כשהוא על גגון הרכב הפרטי שלכם. כדי להשתמש ברכב הובלה קטן – טנדר או משאית – לא בהכרח תצטרכו לפרק את הרהיט או הארון, אבל אם כן , לא יהיה קל מזה.

טיפים להובלה עצמית ברכבים להשכרה

הפירוק והאריזה הם אולי החלקים המסובכים ביותר של הובלה מסוג זה. רצוי לתעד כל פרוק של ארון בסלולר – צלמו את החלקים השונים כדי שתדעו איך להרכיב את הרהיט בחזרה. בנוסף, הכינו כמות גדולה של שקיות ניילון טובות וניילון נצמד. הכניסו את כל הפרזולים השונים לשקיות והצמידו לחלקי הרהיטים לפני שאתם מעמיסים הכל על רכב ההובלה.
גייסו חברים להובלה: אם אתם לא רוצים לשכור סבל להובלה ברכב ההובלה ששכרתם, בקשו עזרה מכמה חברים.

אל תעמיסו הכל בבת אחת: נכון, דלק עולה כסף, אבל אם רכב ההובלה שלכם לכל היום, העבירו את הדברים בנגלות קצרות, במידת הצורך. הסידור בבית החדש יהיה קל יותר והשמירה על החפצים כל עוד הם על רכב ההובלות קלה יותר.

כמו עם כל רכב שכור, גם שכירת רכב הובלה מחייבת הוצאה על ביטוח, מעבר על המכונית ובדיקת תקינות לפני הוצאתה ממגרש המכוניות ומילוי מכל הדלק לפני ההחזרה.

search