העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הובלות קטנות: איך לעשות נכון

המשימה שלכם היא להוביל מכונת כביסה? אולי הובלת ארון או ספה? הבעיה היא, שלא תמיד קל למצוא מוביל למטרת הובלות קטנות. מה עושים?

המשימה שלכם היא להוביל מכונת כביסה? אולי הובלת ארון או ספה? הבעיה היא, שלא תמיד קל למצוא מוביל להובלות קטנות. מה עושים?

הובלות קטנות, בניגוד להובלת דירה או משרד, הן בעיה. למה? כיון שלנו תמיד נראה שזה "רק להעביר ספה" או "זאת רק הובלה של שידה", אבל בכל זאת, צריך טנדר או כלי רכב מתאים אחר, סבל או מוביל שיסכים להרים את ההובלה ה'קטנה' וכמובן חצי יום עבודה.  

רבים שמחפשים הובלות קטנות, מוכנים לשלם רק סכום נמוך עבור הובלת החפץ: "כל מכונת הכביסה המשומשת הזאת עלתה לי 200 ש"ח, אז לשלם עוד 250 רק להובלה?"

המספרים אולי נכונים, אבל חייבים לחשוב אחרת. חייבים להבין, שהובלות קטנות הן לא תמיד הובלות קצרות. בזמן שהוא מוביל את הארונית שלכם, בעל הטנדר או המשאית הקטנה יכול היה למלא אותה בהובלה של דירה שלמה, ולהרוויח בהתאם.

 דלק עולה כסף, זמן עולה כסף וכך, גם הובלות קטנות הופכות ליקרות יותר. יהיה לכם קל יותר למצוא מוביל להובלות קטנות, אם תקחו את הדברים האלה בחשבון ותקבלו אותם. כך, גם אם תעשו קצת משא ומתן על מחיר ההובלה, עדיין הגישה תהיה חיובית יותר מצדכם ותשפיע גם על הצד השני.

נושא נוסף בהובלות קטנות הוא הטיימינג: מועד ההובלה

מטבע הדברים, אם יש מקום בטנדר, למה לא למלא אותו? כל מי שמבצע הובלות קטנות, מעוניין לבצע אותן באזור מסוים, כשהיעדים להובלה וכן הנקודות המוצא קרובים אלה אל אלה. זה לא תמיד מצליח, אבל ישנם מובילים רבים שינסו לדחות אתכם עד למועד שבו יש להם הובלה קרובה הובלה קטנה או אחרת.

באותו אופן, גם אתם יכולים לנצל את ה- "טיים שר" הזה: חפשו בין חברות ההובלה חברה שתסכים לבצע את ההובלה הקטנה שלכם יחד עם הובלה גדולה יותר. שיתופים מהסוג הזה לא בהכרח מוזילים את ההובלות הקטנות, אבל הם מזרזים ומקרבים את מועדן.

מה לגבי הובלות קטנות באופן עצמאי?

יש היום חברות השכרת רכב שמשכירות טנדרים וכלי רכב מסחריים אחרים בהשכרה קצרת מועד ליום או יומיים ממש כמו השכרת רכב נוסעים. אם אין לכם בעיה להרים ולסחוב את מה שאתם מעוניינים להעביר או להוביל, יכול להיות שזה פתרון מצוין עבורכם.

מלבד חברות הובלה, איפה עוד אפשר למצוא מובילים להובלות קטנות?

תמיד אפשר לבדוק על גבי לוחות המודעות השכונתיים ובאתרי "יד שניה" למיניהם ולמצוא מובילים קטנים שרוצים לבצע הובלות קטנות. קחו בחשבון את נושא הביטוח: חברות הובלה מסודרות יש להן ביטוח. מובילים להובלות קטנות, שזה לא המקצוע שלהם, עלולים לא לבטח את תכולת ההובלה.