העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הובלות דירה בדרך הבטוחה

ענף ההובלות צבר במהלך השנים מוניטין בעייתי, לפיכך בחרנו לסקור עבורכם את הכללים לבחירה נכונה של חברת הובלות דירה על מנת להבטיח לכם שירות הובלות איכותי

ענף ההובלות צבר במהלך השנים מוניטין בעייתי. עשרות ואולי מאות מקרים של וויכוחים בין מובילים ללקוחות שעוברים דירה ושבאים לידי ביטוי בהעלאות מחירים, מתיחויות ובמקרים קיצוניים אפילו היעלמות של חברת ההובלות ביום ההובלה או במהלך ההובלה עצמה. בחרנו לסקור בפניכם את הכללים לבחירה נכונה של חברת הובלות דירה וחשוב מכך – כיצד תוודאו שלא תפלו ותהיו חלק מהסטטיסטיקה העגומה.

ענף ההובלות בישראל

ראשית, לאחר הפסקה הדרמתית בתחילת המאמר, בואו ונשים דברים על דיוקם. מניסיוני למדתי שרובן המוחלט של החברות שמציעות שירותי הובלות דירה מורכב מאנשים טובים ומקצועיים שמעוניינים לספק שירות טוב ולהתפרנס בכבוד. יחד עם זאת, כמו בכל ענפי השירותים, ישנם אנשים טובים לצד כאלו שיעשו כמעט הכל על מנת למקסם את הרווחים שלהם – אפילו על חשבון הלקוחות, וענף ההובלות אינו שונה במובן הזה רק שבניגוד לרוב הענפים אחרים ההשפעה השלילית של שירות לא מקצועי בהובלת דירה עשוי להיות בעל השלכות מרחיקות לכת – הן בפן הרגשי והן בפן המעשי.
תוסיפו לתמהיל שתואר את העובדה שענף הובלות הדירה בישראל מגלגל סכומי עתק מדי שנה וכמעט כל אחד יכול להציע שירותי הובלות בלי שאף גורם ישאל אותו שאלות, ותקבלו מספר גדל והולך של חברות הובלה – חלקן איכותיות ומקצועיות ואת חלקן פשוט לא הייתם רוצים להכניס לביתכם.
מכאן נובעת החשיבות שבבחירת חברת הובלות מקצועית ואמינה ותאמינו לי – ישנן הרבה כאלה. אתם צריכים רק לאתר אותן וכפי שתראו בהמשך, המשימה הרבה יותר קלה ממה שנדמה.

בחירת חברה להובלות דירה

לפניכם מספר נקודות שהקפדה עליהן, תבטיח ברוב המקרים שאכן שכרתם מובילים איכותיים:

המלצות

אתם יכולים לקרוא מדריכים רבים ולקבל אינסוף עצות. בשורה התחתונה – אין כמו המלצה חמה ממישהו שאתם יכולים לסמוך עליו. שיחה קצרה אם מי מבני המשפחה או החברים שעברו דירה לאחרונה, יכולה לעזור ולקצר את משך החיפוש באופן משמעותי. גם אם לא זכיתם להמלצה חמה (או אזהרה...), תמיד אתם יכולים למצוא חוות דעת וביקורות ברשת האינטרנט.

אל תהיו מוקסמים ממחיר זול במיוחד

היזהרו ממלכודת דבש ואל תתפתו להצעות מחיר זולות במיוחד. במקרים רבים, יהיו כאלה שינסו ללכוד אתכם באמצעות הצעת מחיר קוסמת ורק ביום ההובלה אתם מגלים שעבדו עליכם וכעת אתם נדרשים לתוספת תשלום משמעותית שמנומקת בשלל סיבות ותירוצים – החל מכמות הקרטונים ועד המרחק של החניה מכניסת הבניין. הימנעו מהמצבים הללו מאחר שבהובלות דירה, סביר להניח שלא יהיה לכם זמן לתקן את הטעות ולהחליף חברת הובלות ביום המעבר.

חברת הובלות מקומית

אם אתם גרים בירושלים, מה הטעם לחפש חברת הובלות במרכז הארץ טובה ככל שתהיה? לפריסה הגיאוגרפית של חברת ההובלות יש משקל בעלויות הובלת הדירה שלכם – ככל שהמרחק יהיה גדול יותר – כך העלויות התפעוליות (דלק וזמן עבודה) יגדלו, דבר שעשוי לייקר את ההובלה באופן משמעותי.

על מה צריך להקפיד בהובלות דירה?

לאחר שהבנו כיצד לאתר חברת הובלות איכותית, הגיע הזמן לבחור במובילים מקצועיים שיבצעו את ההובלה בדרך הטובה ביותר ויספקו לכם את השקט הנפשי הנדרש.

השוו מחירים

אחד הצעדים המתבקשים בבחירת מובילים הוא השוואת המחירים. כפי שכתבנו בראש הכתבה, אל תתפתו למחיר זול במיוחד. אין הדבר אומר שלא יתכנו מציאות מאחר שענף ההובלות תחרותי במיוחד, הכוונה היא לבדוק מכלול פרטים כשהצעת המחיר היא רק אחת מהם. באופן כללי, מומלץ להשוות לפחות 3 הצעות מחיר כאשר מדובר בהובלות קטנות ועד ל-5 כאשר מדובר בהובלות דירה. ההפרשים בהצעות המחיר עשויות להיות גבוהות במיוחד ככל שהמשימה מורכבת יותר.

איך קובעים את מחיר ההובלה?

התשובה לכך חד משמעית – בפגישה ולא בטלפון. ישנם הרבה שיקולים שיקבעו את המחיר הסופי שלחלקם אינכם מודעים ורק נציג מטעם חברת ההובלות יכול להעריך אותם במדויק. מעבר לכך, פגישה עשויה לשפוך אור על אופיים של המובילים שאתם מכניסים לביתכם.

ביטוח

אחד המדדים לקביעת איכותה של חברת הובלות הוא הימצאות ביטוח מתאים. שלא כמו ביטוח רכב, ביטוח הובלות מכסה אתכם באמת על כל נזק שעשוי להיגרם בכל אחד משלבי ההובלה – החל באריזה ועד לפריקת התכולה בביתכם החדש. בנוסף, לפי דעתי, חברה שמשקיעה כספים בביטוחים מתאימים, לוקחת את המקצוע שלה ברצינות המתבקשת ומעבר לכך, אני מאמין שאם החברה מתנהלת באופן מסודר, סביר להניח שגם הובלת דירתכם תתנהל בצורה דומה.

חוזה הובלות

לאחר שבחרתם את החברה שתבצעה בעבורכם את ההובלה, הגיע הזמן לשים את הדברים על הכתוב. נסחו הסכם שיכלול את כל הפרטים הרלבנטיים – החל מהתאריך והכתובת ועד למספר המובילים, שעת המעבר והמחיר. כמו כן רצוי להוסיף כל פרט שנראה לכם הגיוני ובפרט את תכולת הדירה.

לסיום, מכלול הפרטים שיש לבדוק נראה לכם אולי מסובך מעט אך מניסיוני למדתי שהתהליך לא אורך זמן רב – אם עושים אותו באופן מסודר. התארגנו מספר שבועות לפני תאריך המעבר על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות בלי לחצים שעשויים להביא לבחירות לא טובות – וכשמדובר בבחירת מובילים להובלות דירה, אין מקום לטעויות.