העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הגורמים שמשפיעים הובלת הדירה

מעבר לתעריף הבסיס של המובילים, ישנם שירותים או גורמים אחרים שיכולים לייקר את מחיר ההובלה

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144

בתחום ההובלות יש משתנים רבים המשפיעים על המחיר הסופי של ההובלה, כגון כמות החפצים, רהיטים כבדים ומורכבים, גובה הדירה ממנה מעבירים את החפצים כמו גם גובה הדירה שאליה מעבירים את החפצים, מרחק בין היעדים, חדר מדרגות צר וכן הלאה.

אמנם אין הרבה דברים שאתם יכולים לעשות בנושא זה, כדי להוריד את מחיר ההובלה, אבל בהחלט כדאי לדעת מה משפיע על המחיר של ההובלה - ידיעה זו תעזור לכם למצוא את פיתרון ההובלה הנכון ביותר עבורכם.

כאן המקום לציין שהמחיר הסופי של ההובלה יכול להשתנות בסיום העבודה – לא בגלל התנהלות לא הוגנת של המובילים - אלא בגלל שעות ארוכות יותר, מורכבות ההעברה בפועל וכיוצא באלו – כך שזה בהחלט רעיון טוב להיערך, על כל צרה שלא תבוא, לתוספת של עד 10% למחיר המוסכם.

איך נקבע מחיר ההובלה?

  • כמות החפצים שיש להעביר: מרכיב מהותי בתמחור ההובלה הוא כמה חפצים ורהיטים המובילים נדרשים להוביל. העברה של ספה או מקרר בלבד יתומחרו אחרת לגמרי מאשר העברה של דירה שלמה. חשוב להזמין את חברת ההובלות הביתה, להראות להם בדיוק את תכולת הדירה, לתאר בפניהם את הדירה שאליה אתם צריכים לעבור ורק אז לקבל הצעת מחיר.
  • ציוד כבד ורגיש: אם ההובלה כוללת העברה של ציוד כבד במיוחד או ציוד רגיש, כמו לדוגמה העברה של פסנתר כנף עתיק, יש לציין זאת מראש כדי שהמובילים יערכו בהתאם. פריטים אלו מסבכים את ההובלה ומצריכים היערכות שונה של המובילים ולעיתים אף הגעה עם רכב הובלה אחר – המחיר על הובלה מסוג זה יהיה גבוה יותר.
  • מנוף: אם מדובר על הובלה מדירה גבוהה מאוד, או הובלה מדירה עם חדר מדרגות צר, או הובלה ממפעל עם ציוד כבד במיוחד, יש צורך במנוף להוצאת החפצים מהמבנה. השימוש במנוף מייקר את ההובלה, אפילו עד כדי תוספת של אלפי שקלים.
  • מדרגות: ככל שיש יותר מדרגות בנכס ממנו מעבירים את הרכוש או בדירה אליה החפצים צריכים להגיע, המחיר של ההובלה עולה מכיוון שהמדרגות מקשות על התהליך והן גוזלות מהמובילים זמן רב יותר.
  • האריזה: היום, חברות הובלה רבות מציעות שירותי אריזה ללקוחות, שירות זה יכול להקל עליכם מאוד, אבל המחיר על ההובלה יהיה הרבה יותר יקר.
  • המרחק: המרחק בין יעדי ההובלה משפיע מאוד על המחיר. אם מדובר על הובלה בתוך העיר המחיר יהיה נמוך יותר וככל שהמרחק בין היעדים גדול יותר המחיר עולה בהתאם – בעיקר כאשר מדובר על הובלה לאזור אחר בארץ.
  • גישה למבנה: בדומה למדרגות ולגובה הנכס, ככל שהגישה למקום ההובלה או ליעד ההובלה קשה יותר המחיר עשוי לעלות. עיקרון זה נכון בעיקר כאשר המובילים צריכים להחנות את המשאית רחוק מהיעד.

סקלת המחירים בתחום ההובלות יכולה להשתנות מכמה מאות שקלים להובלה של ספה או מקרר לאלפי שקלים להובלות כבדות ומורכבות. במרבית המקרים הלקוח לא יכול לשנות את התנאים  – גישה לבית, גובה, ציוד כבד וכדומה. אבל על חלק מהגורמים יש לו שליטה כגון העברה של חלק מהפריטים לבד, הזמנת המוביל בשעות נוחות יותר וכדומה. חשוב לתאר למוביל את כול תנאי ההובלה ולסכם מראש על מחיר ההובלה - אל תשכחו בסוף היום לתת טיפ למובילים שעבדו קשה מאוד.

search