העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

דגשים חשובים לתכנון מעבר הדירה

העברת דירה דורשת ארגון נכון, השקעה של משאבים וזמן ותמיד מלווה בחששות כי משהו ישתבש בזמן המעבר. כיצד עוברים דירה בצורה החלקה והטובה ביותר, בלי לבזבז כסף יקר וזמן?

clock-icon 2 דקות קריאה
תכנון הדירה

מעבר דירה מצריך תכנון של כמה שבועות מראה, אין מה לעשות. 
תצטרכו עוד יותר לחשוב על הדברים, במיוחד אם אתם הורים לילדים, והמעבר כולל אריזה והעברה של חדר ילדים אחד או יותר. למה זה?
כיון שילדים צורכים בממוצע הרבה יותר בגדים מאיתנו, למשל. יש להם פריטים שהם לא יכולים לחיות בלעדיהם אפילו יום אחד (כמה דובים, בובות או שמיכה אהובה). 
בנוסף, יש ילדים שכל שינוי בסדר שלהם מכניס אותם ללחץ; במקרים כאלה הכול נעשה ברגע האחרון, דבר שמאלץ אתכם עוד יותר לתכנן הכול מראש.
הרעיון הכללי במעבר דירה הוא לעשות כמה שיותר דברים במקביל, להפטר מכמה שיותר דברים שלא צריכים והכול - כמה שיותר זמן מראש. כלל ברזל חשוב הוא לסמן כל דבר: כל ארגז, אם צריך; לדעת איפה כל פריט נמצא ולאן הוא מיועד בדירה החדשה. 

תהליך האריזה

אריזת תכולת הבית היא אחד מן הדברים החשובים ביותר. רבים לא לוקחים זאת ברצינות ומתחילים בחיפוש קרטונים ושקיות, אשר לא עמידים מספיק ויכולים להיקרע בזמן המעבר. 
תכננו את האריזה בקפידה: הארגזים צריכים להיות גדולים, אבל לא גדולים מדי ועמידים בטלטולי הדרך. 
ניתן להזמין קרטונים בגדלים אחידים אצל חברות המתמחות בכך וכך לארוז בצורה הטובה ביותר ולהבטיח את שלמות התכולה. 
כמו כן, ישנם חומרי אריזה אשר מותאמים במיוחד לאריזה של דברים כבדים, שבירים וכדומה ויש לרכוש אותם לקראת המעבר. 
זכרו שאם אתם לא טובים באריזה או שאין לכם זמן ורצון להתעסק בזה  מספיק זמן מראש, יש מי שנותנים שירותי אריזה: ישנן חברות הובלה שמציעות שירותי אריזה ויש גם חברות שזה כל העיסוק שלהן. ניתן לתאם עם החברות האלה מפגש בו הן יארזו ויעטפו את כל הציוד בצורה הטובה ביותר.
יתרון נוסף של חלק מחברות האריזה הוא, שהן מציעות גם שירות של מיון התכולה ואפילו פינוי שלה; אלה לא שירותים זולים, אבל הם חוסכים הרבה מאוד זמן.

תכנון אריזה ופירוק הקרטונים בבית החדש

מלבד הצורך באריזה איכותית, שלא תתפרק בזמן ההובלה, יש לחשוב על תכנון נכון של האריזה. 
על מנת לחסוך זמן וניחושים, כתבו מה מכיל כל ארגז, אחרי שארזתם אותו. 
פרטו את התכולה ככל האפשר, וכתבו גם מה היעד של הארגז: סלון, אמבטיה, חדר ילדים וכו'. 
יש מי שמדביקים מדבקות צבעוניות על גבי כל ארגז. מדבקה בצבע זהה מדביקים על משקוף החדר אליו מיועדים הארגזים המסוימים, וכך המובילים יכולים לדעת לאן הולך כל פריט או ארגז.
דבר חשוב נוסף הוא לתכנן את האריזה בהתאם לעונת המעבר ולהשאיר פריטים נחוצים מאוד לאריזה ברגע האחרון. 
לדוגמא, אם המעבר נעשה בתקופת הקיץ, ארזו קודם כל את פריטי החורף. 
את פריטי הקיץ ארזו ככל האפשר מאוחר יותר והשאירו לעצמכם כמה פריטים לא ארוזים בכלל, לשימוש בלילה הראשון או השני בדירה החדשה. 
כמו כן, כלי מטבח, אביזרי מקלחת וציוד מחשב, מטענים וסלולר, אורזים מאוחר ככל האפשר או מובילים ברכב הפרטי, בהתאם לעניין. 

בחירת חברת הובלה

בחירה של חברת הובלות מקצועית ואמינה היא אחד מן הדברים החשובים שיבטיחו מעבר חלק. 
ישנן חברות רבות של הובלה, חלקן מקצועיות יותר וחלקן פחות. אז כיצד בוחרים את החברה הטובה ביותר? 
אנחנו ממליצים למשל על חיפוש במדריך b144, שבו ניתן למיין את התוצאות גם לפי המלצות גולשים וקרבה גיאוגרפית. אופציה נוספת היא לחפש ממליצים בקרב בני משפחה וחברים, ובלית ברירה, ברשתות החברתיות השונות. 
בחרו שתיים או שלוש חברות הובלה לקבל מהן הצעות מחיר. בשיחה הראשונה, ודאו שלכל חברה יש ביטוח צד ג' וביטוח על תכולת ההובלה. אתם יכולים לבקש לראות גם המלצות של לקוחות שונים – רוב המובילים מחזיקים ממש אלבום של מכתבי לקוחות. 
בעת החתימה על ההסכם, ודאו שההתחייבות של המוביל כוללת את הובלת כל הפריטים שלכם, פרוק רהיטים והרכבה – אם צריך, בעלאה לקומה חריגה או אחרת, בהעדר מעלית והיקר – סגרו את עניין הטיפים. 
זכרו שכל מה שלא יהיה מכוסה בהסכם מסכן אתכם ואת מעבר הדירה החלק שלכם. תכנון נכון וקפדני של האריזה, ההובלה והפירוק יבטיח מעבר דירה מוצלח ובטוח.
מחפשים חברת הובלה? מדריך b144 לרשותכם – כל הזמן.