העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אריזה למעבר דירה

רוצים לארוז דברים שבירים בצורה הכי חכמה? מה ההבדל בין אריזת ספרים לאריזת נעליים? איך להניח את הדברים בקופסאות כך שלא יינזקו? אורן אביגדור - מוביל מקצועי מצפון הארץ – עם כל הטיפים

clock-icon 4 דקות קריאה
מאת: אורן אביגדור
איך אורזים נכון למעבר דירה

(צילום אילוסטרציה: Shutterstock)

 

כשעוברים דירה יש להקפיד על אריזת התכולה בצורה מיטבית. במאמר הזה נבדוק מהי הדרך הטובה ביותר לארוז את הדירה: האם להשתמש במעט קרטונים ולהניח הרבה חפצים בכל אחד מהם, או דווקא לפזר את המשקל ולהשתמש בכמה שיותר ארגזים - להובלה נוחה.

במאמר הקודם בדקנו עם אורן אביגדור, מוביל מקצועי, על אופן התמחור של עבודות ההובלה ועל ניסיונו בתחום.

אורן אביגדור עובד בתחום ההובלה בשנה האחרונה, לאחר שצבר ניסיון מחבר העובד במקצוע בשלושים השנים האחרונות. את שירותי ההובלות של "אביגדור הובלות" בניהולו ניתן לקבל בכל רחבי הארץ.

איך כדאי לארוז את הנעליים?

כשאורזים נעליים, כדאי לעטוף אותן בנייר על מנת למנוע שפשוף שלהן אחת בשנייה או בדפנות הארגז. מומלץ להכניס נייר גם לכל נעל כדי לשמור על הצורה שלה ולמנוע מצב בו היא נמעכת או מתעוותת ממשקל של ארגזים אחרים בזמן ההובלה.
אם רוצים לארוז נעליים לא בקופסה אלא כזוג, אפשר להצמיד אותן זו לזו ולעטוף אותן באותה חתיכה של נייר. במידה ומדובר בנעליים שעשויות מבד, רצוי לעטוף אותן בניילון או בחתיכת בד אחרת על מנת למנוע כתמים או רטיבות.

איך כדאי לארוז בגדים?

כמובן שרצוי לקפל אותם ולסדר אחד על השני ולא לזרוק בפיזור לתוך הארגז. כמו עם הנעליים, במידה ולא רוצים שהבד יירטב, ניתן להכניס כמה פריטים לתוך שקית ניילון ובכך למנוע נזקים כאלה - מלחות או רטיבות - מלחדור דרך הקרטון ממנו עשוי הארגז אל תוך הבד.

איך כדאי לארוז כלי מטבח?

אפשר להשתמש בקופסאות נפרדות, אפילו קשיחות, לכל סוג של פריט. לדוגמה, את הסכו"ם לארוז בקופסה אחת כדי למנוע התפזרות שלו, קערות לארוז זו בתוך זו, במידה והן שבירות לעטוף אותן בנייר פצפצים או בניילון. אם מדובר בכלי מטבח שעלול לפצוע, סכין, פומפייה או כל דבר חד, רצוי לעטוף אותו בחתיכת בד כדי למנוע פציעות מיותרות, גם של הדיירים העוברים דירה וגם של המובילים שסוחבים את הקופסאות.

 

תמונת מרואיין אורן אביגדור
צריך לשמור על משקל הגיוני בקרטון. אורן אביגדור (צילום: באדיבות המצולם)

 

איך כדאי לארוז ספרים?

ספרים, כמו חפצים אחרים, בטח כבדים, לא כדאי להעמיס בתוך אותו ארגז. כדאי להערים אחד על השני באופן מסודר בכמה שיותר ארגזים נפרדים כדי לא להכביד על הגב של המובילים. אם מדובר בספרים יקרים או בכאלה שאסור שיינזקו ניתן גם אותם לעטוף בנייר פצפצים או בניילון. למרות שהצורה של הספרים מאפשרת לשים אותם אחד על השני בנוחות, ולמלא הרבה מהם בכל ארגז, צריך לשמור על משקלים הגיוניים כדי לא להעמיס בצורה קיצונית על המובילים או לגרום לקרע בארגז.

איך כדאי לארוז חפצים שבירים?

אחד הדברים הכי חשובים באריזת הדירה, לא פחות מהקרטונים עצמם - הוא ניילון הפצפצים. צריך לזכור להשתמש בנייר פצפצים או בניילון בזמן התמודדות עם חפצים שעלולים להישבר בזמן המעבר או התנועה לעבר ביתם החדש. כשאורזים, צריך לעטוף שניים שלושה מכל סוג באותה אריזה, וכמו עם חפצים אחרים, לא יותר מדי בכל ארגז.

מה הטיפ שלך לאריזת תכולת הדירה?

באופן כללי - עדיף לארוז כמות קטנה יחסית של חפצים בכמה קופסאות ולא להעמיס כמות גדולה בכל קופסה. בנוסף, כדי לא להתבלבל ולשכוח איפה ארזת כל דבר, רצוי לכתוב על כל ארגז מה התכולה שלו - אם כלי מטבח או בגדים. זה לא רק מונע בלבול אלא גם הופך את עבודת הפריקה של החפצים למהירה, יעילה וקלה יותר.

 

במאמר הבא: מה ההבדל בין הובלה קטנה להובלה גדולה?
אורן אביגדור הוא מוביל מקצועי. המידע במאמר הוא מטעמו בלבד.

search