העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך תחסכו כסף בהובלה שלכם?

אחת ההוצאות המשמעותיות במעבר דירה או בית היא ההובלה. מלבד העלות הישירה הזו, חברת הובלות גרועה עלולה לפגוע בחפצים שלכם ולגרום לכם עוגמת נפש. כך תבחרו נכון ותחסכו

clock-icon 4 דקות קריאה
צוות B144
שני גברים מעבירים ארגזים

סדרת ריאליטי אמריקאית עקבה אחרי מובילים עצמאיים שנלחמים זה בזה על הובלת פריטים גדולים ומוזרים במיוחד בבורסת הובלות אינטרנטית. מדובר היה בהובלות אמיתיות, שאותן היו מבצעים הזוכים במכרזים האלה תמורת סכומים גבוהים מאוד, אבל לא ללא סיכון – לעיתים לא רק ל'סחורה' אלא גם לעובדים שלהם.
סביר להניח שאתם לא רוצים להעביר טנק, פסל או יאכטה ממקום למקום כמו בסדרה, אלא רק את תכולת הדירה שלכם או פריטי ריהוט חדשים שרכשתם. אבל גם כשמדובר בהובלה שגרתית יש מספר דברים שתוכלו לעשות על מנת לחסוך כסף. הנה כמה טיפים מובילים לחיסכון בעלויות ההובלה:

להתגמש בזמנים

אחת הדרכים הבדוקות לחסוך כסף על שירות הובלות היא לגלות גמישות בכל מה שקשור בלוח הזמנים שלכם.
אם אתם לא חייבים להעביר הכול בדיוק ביום מסוים ובשעות ספציפיות תוכלו להגיע עם החברה ללוח זמנים נוח יותר מבחינתה וכך אולי לקבל הנחה מסוימת. הובלה בערב עשויה להיות זולה יותר מהובלת-יום או מההובלה הראשונה באותו יום עבודה.

 

שני גברים מרימים ספה

מועד מעבר הדירה מתקרב? בחרו חברת הובלות והזמינו הובלה עוד היום

לא לעבור דירה בקיץ

עונת הקיץ היא העונה החמה גם של המובילים, כיון שאז הרבה אנשים עוברים דירה וזו העונה בה מבצעים את מרבית ההובלות. נסו לתאם את מעבר הדירה שלכם לסוף החורף או לסתיו אם ניתן.

לעשות סקר שוק

כמו בכל רכישה וביצוע של עסקה, חשוב להכיר את השוק ולבצע השוואת מחירים יעילה; לכתת רגליים, או יותר נכון אצבעות בהקלדה במנוע החיפוש.
קחו שלוש או ארבע הצעות מקדימות בטלפון ועל פיהן בחרו שתי חברות לקבלת הצעות מתחרות לאחר ביקור בית של המוביל אצלכם. ודאו שאתם מקבלים הצעות מפורטות ככל האפשר.
אם תקבלו הצעות מחיר מפורטות תוכלו לבוא מוכנים לחברת ההובלות המתחרה – במקרים רבים המוביל יעדיף להשוות את המחיר או להוזילו במקום לאבד אתכם כלקוח.

לקבוע את המחיר מראש ובכתב

למרות שהסיפורים האלו כבר נדירים יותר, ישנם מובילים שעשויים פתאום לדרוש תוספות מחיר לפני פריקת התכולה שלכם ביעד או בבית החדש. לכן חשוב מאוד לסכם את המחיר מראש, לכתוב אותו בחוזה שעליו תחתום חברת ההובלות.
שימו לב במיוחד לסעיפים כמו טיפים למובילים ולסבלים, לנושא של שעות עבודה של מנוף להרמה (אם צריך), ביטוח ואותיות קטנות אחרות.
ודאו מהו הקנס שחברת ההובלות מתחייבת לגביו במצב של איחור משמעותי או אי-הופעה ובמה היא תחייב אתכם אם הציוד והפריטים שלכם לא יהיו מוכנים בזמן.

הובילו לבד את מה שאפשר

מרכיב משמעותי במחיר ההובלה הוא לא רק המשקל או היקף הציוד, אלא גם מה מספר הפריטים החריגים. הובילו בעצמכם את מה שניתן להוביל לבד לדירה החדשה וכך תוכלו לחסוך כסף.
הכוונה היא לבגדים שלא ניתן לארוז בצורה נוחה, לציוד אלקטרוני כגון מחשבים אישיים או מערכות סטריאו או וידאו, ציוד מטבח, צעצועים מסורבלים וכיוצא באלו ולא לריהוט וציוד כבד או מורכב.
כמובן שיש לקחת בחשבון גם את עלויות הזמן והדלק ולנסות לעשות את ההובלה העצמית הזו כאשר אתם בכול מקרה נוסעים לכיוון יעד ההובלה.

לארוז לבד

חברות הובלה רבות מציעות גם שירותי אריזה שעבורם הן גובות סכומים נוספים. באופן כללי רצוי לארוז לבד ולחסוך את ההוצאה, כך גם תדעו מה נמצא איפה, ותוכלו להחליט מה נכנס ומה הולך לפח וכדומה. כמובן שגם כאן יש להכניס לשיקול את הזמן הפנוי שעומד לרשותכם.

קנו חומרי אריזה בעצמכם

בדקו אילו חומרי אריזה וכמה ארגזים מגיעים לכם עם הזמנת ההובלה. יש חברות שמספקות בחינם קרטונים במספר מעשי וריאלי. חברות אחרות ימכרו לכם חומרי אריזה. הכול טוב ויפה, אבל בדקו והשוו מחירים גם של השירותים האלה.
במקרים של מעבר דירה או הובלת ציוד גדול ויקר, עדיף להשתמש בשירותי הובלות מקצועיים, אנשי מקצוע אמינים ומקצועיים שיודעים כיצד לטפל בציוד מהסוג שלכם. יחד עם זאת, בהחלט אפשר לחסוך סכומים לא מבוטלים בהובלה עצמית של הארגזים הקטנים, אריזה לבד וכדומה.

search