העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך תחסכו כסף בהובלה שלכם?

איך להקטין את ההוצאות על ההובלה

סדרה חדשה שעומדת לעלות על המסכים בארה"ב עוקבת אחרי מובילים עצמאיים שנלחמים זה בזה על הובלת פריטים גדולים ומוזרים במיוחד בבורסת הובלות אינטרנטית. מדובר בהובלות אמיתיות תמורת סכומים גבוהים מאוד.

סביר להניח שאתם לא רוצים להעביר טנק, פסל או יאכטה ממקום למקום כמו בסדרה, אלא רק את תכולת הדירה שלכם או פריטי ריהוט חדשים שרכשתם. אבל גם כשמדובר בהובלה שגרתית ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות על מנת לחסוך כסף.

מובילים וחוסכים

  • להתגמש בזמנים: כאשר מחפשים דרכים לחסוך כסף על שירות הובלות אתם יכולים להתגמש בלוח הזמנים שלכם. אם אתם לא חייבים להעביר הכול בדיוק ביום מסוים ובשעות ספציפיות תוכלו להגיע עם החברה ללוח זמנים נוח יותר מבחינתם וכך אולי לקבל הנחה מסוימת. בתחום ההובלות הקיץ עמוס יותר אז ניתן לנסות לכוון את ההובלה והמעבר לחודשי החורף או הסתיו למשל.
  • סקר שוק: כמו בכל רכישה וביצוע של עסקה, חשוב להכיר את השוק ולבצע השוואת מחירים יעילה. ממש לכתת רגליים, או יותר נכון אצבעות בהקלדה במנוע החיפוש. אם תקבלו הצעות מחיר מפורטות תוכלו לבוא מוכנים לחברת ההובלות המתחרה – במקרים רבים המוביל יעדיף להשוות את המחיר או להוזילו במקום לאבד אתכם כלקוח.
  • לקבוע את המחיר מראש, בכתב: למרות שהסיפורים האלו כבר נדירים יותר, ישנם מובילים שעשויים פתאום לדרוש תוספות מחיר לפני פריקת הציוד. לכן חשוב מאוד לסכם את המחיר מראש, לכתוב אותו במעין זיכרון דברים שעליו תחתום חברת ההובלות.
  • הובילו לבד את מה שאפשר: מרכיב משמעותי במחיר ההובלה הוא המשקל או היקף הציוד, לכן מה שניתן להוביל לבד לדירה החדשה בהחלט יכול לחסוך כסף. הכוונה היא לבגדים, ציוד מטבח, צעצועים וכיוצא באלו ולא לריהוט וציוד כבד או מורכב. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את עלויות הזמן והדלק ולנסות לעשות את ההובלה העצמית הזו כאשר אתם בכול מקרה נוסעים לכיוון יעד ההובלה.
  • לארוז לבד: חברות הובלה רבות מציעות גם שירותי אריזה שעבורם הן גובות סכומים נוספים. באופן כללי רצוי לארוז לבד ולחסוך את ההוצאה, כך גם תדעו מה נמצא איפה, ותוכלו להחליט מה נכנס ומה הולך לפח וכדומה. כמובן שגם כאן יש להכניס לשיקול את הזמן הפנוי שעומד לרשותכם.

במקרים של מעבר דירה או הובלת ציוד גדול ויקר, עדיף להשתמש בשירותי הובלות מקצועיים, אנשי מקצוע חזקים שיודעים כיצד לטפל בציוד מסוג זה. אך בהחלט אפשר לחסוך סכומים לא מבוטלים בהובלה עצמית של הארגזים הקטנים, אריזה לבד וכדומה.