העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך לארוז בית?

עומדים לעבור דירה והחפצים מרובים? הצטברו אצלכם סרוויסים יקרים או שנדלירים נדירים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לארוז דירה בצורה מושלמת ובטוחה למעבר קל ומהיר

clock-icon 4 דקות קריאה
זוג מחייך ויושב על הרצפה עם ארגזים מסביב

מעבר דירה הוא לא דבר קל או פשוט, במיוחד אם זו כבר לא דירה ראשונה שעוברים, ואם המשפחה כבר רחבה יותר ויש בה ילד או שניים. במשך השנים אנחנו צוברים רכוש ופריטים שאנחנו לא רוצים בהכרח לזרוק או יודעים איך להיפטר מהם, ומעבר לדירה או בית חדשים הם הזדמנות טובה לעשות "קצת סדר בדברים". ובכל זאת, גם אחרי שנפטרים מחפצים שלא רוצים או שאין להם שימוש מיידי ומעבירים אותם לשירות אחסון תכולת דירה, עדיין נשארים עם צורך לארוז את מה שנשאר, בצורה טובה ובטוחה.
חשוב לדעת – במיוחד אם אתם לא יכולים להתכונן זמן רב מראש למעבר, שיש היום חברות ומובילים שמציעים שירותי אריזת דירה. השרות הזה כולל לעיתים קרובות לא רק אריזה "נטו", אלא גם מיון של פריטים וחפצים שונים וארגון שלהם, הם בשלב האריזה והן בשלב של סידור הבית. אחד היתרונות הגדולים של שירותים מעין אלה, הוא ששלב הפירוק וההתארגנות בבית החדש הוא יחסית קל יותר ומהיר יותר מזה של מי שאורזים בעצמם. ראו מחירים וטיפים נוספים בנושא זה בסוף המאמר.

אריזה בטוחה, רכה ועדינה

גם החפצים העמידים ביותר לא אוהבים תנועות חדות, קפיצות וטלטולים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר במערכות אוכל, כוסות וכלי זכוכית, או פריטי אמנות רגישים.
הצטיידו מראש בכמות טובה של ניילון בועות (פצפצים), ניילון נצמד ונייר משי. את כל אלה אפשר לקנות בגלילים או בגיליונות בחנויות כלי בניין או בחנויות לכלים חד פעמיים. בנוסף, יש חברות הובלה שמספקות חומרי אריזה ועיטוף כאלה בתשלום נוסף, לא בהכרח מאוד גבוה. עדיף נייר משי על פני נייר עיתון: הראשון משאיר כלים יחסית נקיים, והשני מחייב ניקוי שלהם מחומרי הדפוס, שהם רעילים. אם החלטתם להשתמש גם בנייר עיתון, השתמשו בשכבה אחת של נייר משי ואז הוסיפו נייר עיתון בין הפריטים. כמו כן, רצוי לקנות ניילון נצמד "כחול", שהוא זול יותר וחזק יותר מהניילון שמשמש לאריזת מזון. כמו חומרי עיטוף אחרים, יש חברות הובלה שמספקות ניילון נצמד כחול כחלק מהשרות.

 

גבר אורז בית וסוגר את הקרטון

רוצים סיוע באריזת הבית? בחרו חברת הובלות והתקשרו עוד היום

השתמשו בארגזים מתאימים

נכון, ארגזי "קולה" הם הזמינים והקלים ביותר להשגה, אבל הם לא יציבים ואי אפשר לסגור אותם. גשו לקרטוניה שמאחורי סניף סופרמרקט גדול או מרכז קניות, וקחו משם קרטונים מתאימים, אחידים ככל האפשר מבחינת הגודל והצורה שלהם. כשמדובר בקרטונים למעבר דירה, הרי שהגודל הטוב ביותר הוא 50 על 40 ס"מ לערך. קרטונים קטנים יותר אינם יעילים לאריזה והגדולים יהיו כבדים מדי עבור המובילים (במיוחד אם אתם אורזים בהם ספרים, למשל). ואם תקנו קרטונים אצל המוביל תשלמו כ- 5 ש"ח לארגז. יש מובילים שמספקים קרטונים להובלה – נסו להתמקח בעניין הזה.

ארזו מראש, ככל האפשר

תמיד ישנם חפצים שלא זקוקים להם ביום-יום כמו ספרים, בגדים מחוץ לעונה, מערכות אוכל, מצעים ומגבות וכד'. לכן, מומלץ לא לדחות את האריזה לרגע האחרון. נסו לארוז כמה שיותר מהר בתקופה של שבועיים-שלושה לפני המעבר.

סמנו כל ארגז

כתבו על כל ארגז, בשני צדדים לפחות, את התכולה שלו ואת המקום אליו הוא מיועד. סימון זה יקל עליכם את סידור הבית החדש ביום המעבר ובתקופה שלאחר המעבר.

שירותי אריזה – לא זול, אבל יעיל

ישנן חברות שאורזות בתים ודירות ומפרקות ומסדרות אחר כך את הפריטים השונים. הדבר הזה חוסך הרבה כאב ראש, כיון שהאחריות על החפצים היא על האורזים. המחירים בשוק נעים סביב 35 ש"ח לארגז, כאשר אריזת ציוד רגיש או שביר יכולה לעלות גם 60 שקלים לארגז. ושוב – הרבה תלוי בעונה ובכושר המיקוח שלכם.
זכרו שהאריזה היא לא הכול: עשו שופינג
מחירי ההובלה של דירת 4 – 5 חדרים, ללא פסנתר או תמונות יקרות ערך וכד', הוא 2,000 – 4,000 ש"ח – לא מעט כסף. כדי לקבל את המחירים הטובים ביותר בכל תחומי ההובלה, כולל שירותי אריזה, נסו לכוון את תאריך ההובלה לזמן לא עמוס: לא סופ"ש, למשל. נסו לכוון לאמצע החודש ורצוי שלא לקיץ. הזמינו הובלה מוקדם ככל האפשר ואל תשכחו את כל ענייני הטיפים למיניהם.