העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הדברה ביולוגית

הדברת מזיקים נטולת הכימיקלים

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

ייחודה של הדברה ביולוגית

הדברת מזיקים נטולת הכימיקלים

התמונה המוכרת של מדביר המגיע עם חומרי הדברה כימיים ועם ציוד הגנה בכדי שלא להיחשף לחומרים המסוכנים שהוא מרסס איתם, היא כזו שמשתנה לה בשנים האחרונות. כדאי שתדעו שכיום מדבירים איכותיים יכולים להציע לכם שיטות הדברה הרבה יותר מתוחכמות ואיכותיות מאשר זו שבה נעשה שימוש נרחב בחומרים כימיים. חשוב להכיר את הרעיון של הדברה ביולוגית בכדי להבין כיצד אנו יכולים לבצע הדברה מושלמת מבלי לפגוע בסביבה ומבלי לפגוע חלילה בבריאות שלנו ושל בני משפחתנו. כבר קרו מקרים בעבר שילדים או חיות מחמד לא הצליחו לשמור על עצמם מפני תופעותיה המסוכנות של הדברה כימית שכזו, ולכן חשוב עוד יותר להיעזר בשיטות מתקדמות.

הדברה מיוחדת שנעזרת בטבע

לעתים יש פתרונות שנמצאים מתחת לאפנו אך אנו לא ממש מכירים אותם לעומק. התהליך שנקרא בטבע "שרשרת המזון" או "גלגל חיים" הוא זה שמאפשר לכל מדביר איכותי לבצע הדברה ביולוגית מוצלחת כל כך. לא תמיד צריך להיות חוקר טבע בכדי לראות כיצד בעלי חיים מסוימים מרכיבים את שרשרת המזון ובכך מחסלים גם מזיקים על הדרך. ציפורים שונות לוכדות וקוטלות מכרסמים (כך גם חתולים), יש צרעות שמטילות ביצים בתוך גופו של תיקן, יתוש או זבוב ובכך הן משמידות אותם, דג מזן "גמביוזה" מחסל לחלוטין זחלי יתושים, וכן הלאה. הטבע כאן בכדי לעזור ואנו צריכים רק מדביר רציני שעושה שימוש חכם בשיטות שהופכות להיות מוכרות יותר ויותר.

יש צורך בשירותיו של מדביר מקצועי

הדברת מזיקים היא דבר חשוב ולא רק בשוק הפרטי אלא כמובן גם בשוק המוסדי ובתחום החקלאות. כאן יש חשיבות רבה יותר לסוגים שונים של הדברה ביולוגית. זאת מאחר שבשדות ובגידולים מסוימים למשל, לא כדאי להשמיד את המזיק לחלוטין בכדי שלא לפגוע במערכת האקולוגית. מסיבה זו חייבים להיעזר בשירותיו של מדביר מקצועי המכיר את התהליך ואת המינונים השונים בצורה מדויקת. כך הוא "מגייס לעזרתו" זנים מקבוצה מתאימה – טורפים, טפילים או פתוגנים, ומשתמש בהם בהתאם לסוג המזיק. שימוש נכון של מדבירים מנוסים יביא לתוצאות מושלמות וגם לשמירה על בריאות הלקוחות ושמירה על איכות הסביבה.

search