העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תיקון דלתות

תיקון דלתות נחלק לשני חלקים: תיקון מנגנוני הדלת – מנעול או פרזולים – ותיקון הדלת עצמה, מה שנקרא חידוש או שחזור.

תיקון דלתות נחלק לשני חלקים: תיקון מנגנוני הדלת מנעול או פרזולים ותיקון הדלת עצמה, מה שנקרא חידוש או שחזור. לאיזה סוג של בעל מקצוע נקרא בכל אחד מהמקריים האלה, ומה אנחנו יכולים לעשות בעצמנו?

הדלתות בבית מדלת הכניסה ועד דלתות החדרים והארונות חשופות לכל מיני מפגעים ופגעים. דלת הכניסה חשופה לעיתים לאור חזק ולעיתים ללחות גבוהה. דלתות הפנים חשופות לעיתים גם הן ללחות (מי שטיפת הרצפה או הלחות באמבטיה), ולפעמים לפגיעת חיות הבית: כלב או חתול שקופצים על הדלת ושורטים אותה. לא בהכרח חייבים לרוץ ולהחליף דלת שנפגעה, כיון שאפשר לתקן אותה, וחלק מהתיקונים בדלתות אפשר לעשות אפילו לבד.

תיקון דלתות שלא נסגרות או לא ננעלות

תיקון מנגנוני הדלת מנעול, ידית או צירים הם אמנם עניין למנעולן, אבל לא תמיד חייבים להזמין איש מקצוע. החלפת צילינדר פשוט הוא עניין שקל לעשות לבד (בקשו הנחיות בחנות לחומרי בניין) וכך גם החלפת מנגנון בדלתות פשוטות. שימו לב שלעיתים קרובות, כשדלת לא נסגרת, האשמה היא לא בדלת, אלא במשקוף. לאחר שנים של שימוש, יכול לקרות מצב שבו הפח הקבוע במשקוף מתרופף. חיזוק הברגים או כמה דפיקות זהירות בפטיש קל, יחזירו את המצב לקדמותו בלי שנכנסתם ל"תיקון דלת" של ממש.

תיקון דלתות משוריינות הוא כבר עניין סבוך יותר, ואלא אם כן אתם טכנאי דלתות, יש לקרוא לבעל מקצוע.

תיקון דלתות משופשפות או פגומות בצורה אחרות

בדירות ובבתים ישנים רבים מותקנות דלתות עץ שחלקן דלתות יפות, שחבל או יקר להחליף: דלתות רפפות למשל, או דלתות שיש בהן שיבוצי זכוכית. עם השנים, צבע הדלתות נשחק, הן מקבלות עיוותים ונפיחויות ועוד ועוד.

אם מדובר רק בפגיעות חיצוניות, נגרים שמתמחים בתיקון דלתות יבצעו זאת לרוב על ידי שיוף הדלת, הסרת החלקים הפגועים והחלפתם. אחר כך הם ימרחו שפכטל עץ, יחליקו את הדלת ויצבעו אותה.

במקרים אחרים בעיקר במקרים של נפיחויות בחלק התחתון של הדלת תיקון דלתות אלה יכלול קיצור הדלת והתאמת חלק תחתון חדש, לרוב עשוי עץ.

מה לגבי תיקון דלתות מיוחדות, כמ דלתות רפפות או זכוכית?

בחלק מהמקרים, הנגר יבוא, יפרק את הדלת וייקח אותה לנגריה. במקרים אחרים, ישנם נגרים שמגיעים עם כל הנגריה שלהם לבית, עם לייסטים מתאימים וחלקים שונים, ומבצעים תיקון דלתות במקום. דברים אלה תלויים בהקף תיקוני הדלתות הדרושים ובמחיר העבודה, כמובן.