העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה חשוב לדעת על בחירת והתקנת דלתות לבית

דלתות הבית מהוות חלק בלתי נפרד מהעיצוב שלו ולהן תפקידים נוספים כגון בטיחות ובידוד. מאחר והחלפת דלתות מתבצעת רק אחת לכמה שנים טובות, הרי שיש להשקיע מחשבה רבה

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

דלתות הבית מהוות חלק בלתי נפרד מהעיצוב שלו ולהן תפקידים נוספים כגון בטיחות ובידוד. מאחר והחלפת דלתות מתבצעת רק אחת לכמה שנים טובות, הרי שיש להשקיע מחשבה רבה בביצוע בחירה נכונה שלהן.

 להלן הדברים החשובים שיש לדעת על בחירת והתקנת דלתות לבית.

חומרי גלם

כאשר בוחרים דלת, הדבר הראשון שיש לבצע הוא החלטה על סוג החומר, שבסופו של דבר ישפיע גם על המראה. כיום ניתן למצוא דלתות כניסה לבית וגם דלתות פנים מעץ מלא, גושני ובעל פרופיל עבה, דלתות מ- MDF לפנים הבית ואפילו דלתות מפלדה.

כמובן שמראה הפלדה לדלתות כניסה לבית יוצר אפקט "רשמי" ומכובד משל עצמו, העץ מעניק את המראה הכפרי וה-
MDF עשוי להיות צבוע בתנור או להיות מצופה בחיפויים שונים כגון הפורמייקה והלמינטו. כל סוג של דלת (מלבד דלתות עץ מלא) כוללת גם מילוי, שמשפיע באופן ישיר על משקלה ועל יכולות הבידוד שלה.

מילוי הפלקסבורד הינו איכותי ביותר, מבודד היטב אך יוצר דלת בעל משקל גבוה. מילוי הכוורת איכותי פחות, אך יוצר דלת קלת משקל, יתרון משמעותי בחדרי ילדים.

מנגנון הפתיחה והסגירה

התאמת הדלת למרחב פתחי החדרים חשובה ביותר על מנת למקסם את השימוש בה בצורה הנוחה ביותר. דלת שנפתחת על גבי ציר היא כמובן הנפוצה ביותר. אלא, שישנם סוגים נוספים של דלתות שכדאי לקחת בחשבון.

דלת אחת שכדאי להרחיב עליה היא דלת ההזזה, שנכנסת מאחורי הקיר או לתוך כיס נסתר ואלגנטי. דלתות אלו מתאימות לפתחים צרים, בכניסה לחדרים קטנים (כמו המקלחת) או בפתחיהם של חדרי ילדים מפאת בטיחות השימוש. דלתות נוספות הן הדלתות בעלי הכנף הכפולה, שכוללות שני חלקים אותם ניתן לפתוח כל אחד בנפרד.

שיקולים נוספים

כל דלת מגיעה עם מנגנון נעילה מסוים, כאשר פעמים רבות לאחר ההתקנה כבר לא ניתן להחליף ולשנות שכן פתחי הנעילה של הדלתות נקבעים מראש. ניתן למצוא סוגים רבים של מנעולים כגון מנעולי פבלוק, מנעולים חבויים, מנעולי צילינדר, מנעולים אלקטרו-מגנטיים ועוד.

התקנת הדלתות

רק עבודת התקנה מקצועית תיתן במה לאיכות הדלתות ותאפשר משך שימוש לאורך שנים ארוכות. ההתקנה כוללת את העבודה על המשקופים, התאמת הדלת לנקודות העגינה על הקיר וכמובן, כאשר מדובר בדלת כניסה את הכנת המוקדים לכניסת הבריחים.

יש לקחת בחשבון כי במידה והדלת לא תותקן כהלכה, יופעל לחץ על הצירים ונזקים יתחילו להופיע לאחר זמן לא רב. מסיבה זו חשוב מאוד להתקשר עם חברה שמתחייבת להתקנת הדלתות ברמה הגבוהה ביותר ואף מעניקה אחריות רבת שנים על הדלת.

search