העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

דלתות פנים -חמישה דברים שחשוב לדעת

ישנם חמישה דברים שחשוב לדעת לפני בחירת ורכישת דלתות פנים לבית וכך תיהנו מבחירה נכונה, מדלתות פנים איכותיות ומעוצבות...

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

דלתות פנים נחשבות לפריט עיצובי לכל דבר והן מהוות מרכיב חשוב וחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. לדלתות הפנים מספר תפקידים כמו בידוד רעשים, שמירה על פרטיות ואינטימיות, בידוד חום וקור ואסתטיקה.

ישנם חמישה דברים שחשוב לדעת לפני בחירת ורכישת דלתות פנים לבית וכך תיהנו מבחירה נכונה, מדלתות פנים איכותיות ומעוצבות, ממחיר משתלם ומהתקנה מקצועית.

בחירה של דלתות פנים

בבחירת דלתות פנים לבית יש לתת דגש על נושא העיצוב, איכות הדלתות, חומרי גלם, תחזוקה, עמידות, מידות ומחיר. לכל אחד מהפרמטרים חשיבות קריטית על מנת לקבל החלטה נכונה ונבונה. הדלתות מהוות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית אך חשוב לתת דגש גם על נושא הבטיחות והאיכות. יש דלתות פנים מחומרי גלם שונים ובמגוון סגנונות ומחירים, כך שיש להפעיל שיקול דעת, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ויש להשוות מחירים.

דלתות מעוצבות

לאחר בחירת קונספט עיצובי לבית וברורים איזה דלתות פנים ניתן לרכוש בשוק יש להגדיר תקציב וכך קל יותר להסתובב באולמות התצוגה ולבחור. לכל סגנון עיצובי יש דלתות פנים תואמות ולכן חשוב לדעת מראש האם בוחרים בעיצוב הבית בסגנון כפרי, מודרני, קלאסי וכיוצא בזה. חשוב לדעת כי דלתות פנים מיוצרות מחומרי גלם שונים ויש דלתות בגוון אחיד, דלתות עם תבליטים וטקסטורות, דלתות ססגוניות ועוד. את הדלת חשוב להתאים לגוון הקירות ויש ליצור אחידות עיצובית בין חללי הבית כדי ליהנות ממראה הרמוני המעניק אווירה נעימה וביתית.

מחירי דלתות פנים

חשוב להסתובב באולמות התצוגה או להתעדכן במחירי דלתות הפנים באינטרנט. לאחר ייעוץ והסברים על סוגי דלתות הפנים הקיימות בשוק ניתן לקבוע מסגרת תקציב וכך אפשר לבחור דלתות פנים איכותיות במחירים משתלמים. חשוב שלא להתפשר על דלת מיצרן לא מוכר או מאיכות נמוכה מכיוון שדלת לא מחליפים כמו רהיטים, ודלתות הפנים נועדו לשרת אתכם לאורך שנים ארוכות.

התקנה מקצועית

דלתות פנים יש לבחור לפי מידות הפתחים ויש לקחת מידות מדויקות לאחר השלמת הריצוף בבית. מומלץ לבקש מבעלי מקצוע לקחת מידות וכדאי לדעת כי חברות מובילות בתחום ייצור ושיווק דלתות יכולות להמליץ על מתקין מקצועי או להוביל את הדלת בעצמן ולשלוח צוות התקנות מיומן מטעמן. התקנה מקצועית תאפשר לכם ליהנות מדלתות פנים הפועלות באופן חלק לאורך זמן ולהימנע מנזקי התקנה של חאפר.

תחזוקה שוטפת

אם רכשתם דלתות פנים איכותיות נושא התחזוקה אינו צריך להטריד אתכם מאחר וכיום הדלתות מיוצרות מחומרי גלם איכותיים וברמת גימור גבוהה. אם רכשתם דלתות פנים מעץ מלא חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת כדי להימנע מנזקים כמו תולעים, פיצוצי צבע והתנפחות העץ כתוצאה מרטיבות. מאחר ובישראל נהוג לשטוף רצפות עם הרבה מים כדאי לדאוג לייבוש של תחתית הדלת ובהתאם לסוג הדלת ועל פי הצורך, למרוח שכבת הגנה בפני לחות בהתאמה לדלת. כמו כן, מדי פעם ניתן לשמן את הצירים ופתחי המנעול אך בדלתות איכותיות התחזוקה היא מינימלית ויש לדאוג רק לניקוי אבק ולכלוכים.

search