איך לבחור דלתות זכוכית?

ברוב המקרים, דלתות זכוכית משמשות בחללים מסחריים: משרדים, חנויות וכדומה. האם אפשר להשתמש בדלתות זכוכית גם בבית בלי לסבול ממראה מסחרי?

דלתות זכוכית יכולות להיות יפות מאוד ויוסיפו לא מעט לחלל שאותו הן תוחמות. מלבד עמידות לטווח ארוך ותכונות אקוסטיות מבודדות, אחד היתרונות הגדולים של דלתות זכוכית, הוא שניתן לעצב אותן בשלל עיצובים ולתת להן מראה מיוחד ויחודי: ניתן לחרוט על זכוכית, לצבוע אותה ואפילו לשלב בה אלמנטים שונים מחומרים אחרים – מתכת, עץ ועוד. כל אלה יכולים להעניק לזכוכית מראה חמים יותר, ביתי.
 
אבל למרות כל זה, אנחנו רואים מעט מאוד דלתות זכוכית בחללים ביתיים. האם זה רק המחיר, או שאולי בגלל החשש ש"זכוכית זה שביר"? ואולי זה פשוט בגלל שאנחנו לא מכירים את כל הפתרונות העיצוביים בדלתות זכוכית? 
 
השימוש בדלתות זכוכית בבית מוגבל בדרך כלל לדלתות פנימיות: בסך הכל מדובר בחומר יחסית קל, ולפחות לדלת הכניסה, אנחנו מעדיפים משהו שנראה ומשדר מסיביות ובטחון. ולמרות זאת, קיימות היום זכוכיות מחוסמות, די עבות, שמעניקות תחושת ביטחון: הן לא שבירות, ממש כמו דלת סטנדרטית. 
נכון שדלתות זכוכית כאלה יהיו די יקרות – בוודאי בהשוואה לדלתות רגילות או דלתות פלדה משוריינות – אבל אם אתם ממש אוהבים את המראה החלק, המינימליסטי והמיוחד, הרי שדלתות זכוכית יכולות "לספק את הסחורה". 
 

אם החלטתם ללכת רק על דלתות זכוכית פנימיות, עומדות לרשותכן דלתות זכוכית בשתי קטגוריות עיקריות: 

דלתות זכוכית לפתיחה או דלתות שבנויות ומתוכננות להזזה.
דלתות זכוכית לפתיחה עשויות מזכוכית מחוסמת, שעוביה לרוב בין שמונה ל- 10 מ"מ. את הצירים של דלתות אלה ניתן להתקין מצד הדלת או בחלק העליון והתחתון שלה. גודל מפתח הדלת והעיצוב הם אלה שקובעים במה ישתמשו בסופו של דבר. דלתות זכוכית כאלה, ללא עיצובים מיוחדים, יתאימו לרוב לחדר אמבטיה או יציאה למרפסת: השיקולים כאן הם יותר שיקולים פרקטיים, של ניקוי, חשיפה ללחות ועמידות בפני קרינה; תכונות שזכוכית מצטיינת בהן.
 
דלתות זכוכית להזזה, לעומת זאת, יכולות לשמש כדלתות למטבח, דלתות יציאה למרפסת, כדלתות מותאמות לחדר ארונות ועוד. 

איך אפשר להמנע ממראה של משרד אם רוצים להשתמש בדלתות זכוכית בעיצוב הבית?

אפשר ליצור דלתות זכוכית משולבות עץ (או למעשה דלתות עץ משולבות זכוכית). העץ מעניק לזכוכית את תחושת החמימות והביתיות שחסרות לה. בנוסף, דלתות זכוכית ניתן ממש לצבוע בצבעים שונים, כולל צבעים אטומים ומיוחדים, כך שלא יהיה להן מראה מינימליסטי וקר. שילוב של מתכת בדלתות זכוכית בסגנון חלון בלגי, שמשמשות ליציאה לגינה, גם הוא מעניק לדלת מראה ביתי יותר ואפילו קלאסי, ועדיין שומר על הקלות והאווריריות העיצובית של דלתות זכוכית. 
 
למציאת יצרן או ספק דלתות מקצועי קרוב לבית העזרו באינדקס העסקים של בזק 144.
 

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

מאשר/ת לקבל הצעות, מיילים ועדכונים מאתר b144