העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בוחרים מתקין לדוד שמש

עולם דודי השמש הוא עולם תחרותי מאוד. בישראל שטופת השמש – הגגות והדודים – ישנם מאות רבות של מתקינים ומוכרים של דודי שמש. כיצד תבחרו במתקין דודי שמש אמין?

כיצד תבחרו במתקין דודי שמש אמין? על פי המחיר? על פי אתר האינטרנט היפה או על פי המלצות שונות?

עולם דודי השמש הוא עולם תחרותי מאוד. בישראל שטופת השמש – הגגות והדודים – ישנם מאות רבות של מתקינים ומוכרים של דודי שמש. לצרכן קשה מאוד לבחור במתקין דודים, מה גם שלרוב אין לנו ממש זמן לעשות סקר שוק: הדוד מפסיק לפעול לילה אחד בחורף – זה הלוא אף פעם לא קורה בקיץ, והתקלות קורות תמיד בסופי שבוע – ואנחנו רוצים דוד חדש, כאן ועכשיו.

נסיון מתקיני הדודים

חלק ממתקיני הדודים נמצאים בשוק כבר זמן רב, יש להם נסיון רב בעבדוה ובביצוע ההתקנות, והם באים עם סל המלצות. חלק ממתקיני דודי השמש רק מתחילים את דרכם בעסק, הנסיון שלהם בתחום הוא מועט והם עלולים לבצע טעויות בהתקנה.

אל תתביישו לשאול מי מבצע את ההתקנה, מה הנסיון שלהם בתחום והאם יש להם הכשרה כטכנאי דודים. בחלק מהחברות ישנו בעל בית שעושה את המכירה הראשונית, אבל שולח מתקינים צעירים לבצע את ההתקנה בפועל – ודאו איתו מי המתקין.

התקנת הדוד והתקנת הקולטים על גגות בעייתיים

כאשר מבקשים הצעת מחיר להתקנת דוד שמש ודאו שההתקנה מתאימה לגג שלכם. אל תפלו בפח של מחיר מערכת זול, ואז תגלו שבשביל התקנה על גג רעפים דרושה תוספת גבוהה מהמקובל בשוק, למשל. ציינו שמדובר בגג רעפים לפני שהמתקינים מגיעים – עדיף לא לשחק אותה ראש קטן כי אתם עלולים להשאר בלי דוד ועם מתקין מרוגז.

התקנת דוד שמש על גג של בית משותף דורשת לפעמים גם כן יצירתיות מצד המתקין. לפני שאתם מזמינים את המתקין, ודאו שאתם יודעים איפה הקולטים והדוד שלכם מותקנים. אם יש לכם גישה נוחה לגג, רצוי שתבדקו מה מצב המערכת בכל מקרה, אבל אם כבר החלטתם להחליף אותה, התעקשו שמתקין דודי השמש יחליף את כל המערכת כולל המתקן המגולוון שמשמש להעמדת הדוד.

התקן הישראלי מחייב החלפת כל חלקי מערכת דוד שמש – כול המעמד וכולל שסתומים ורכיבים אחרים. ברוב המקרים מחיר המערכת כולל התקנה על גג בטון שטוח, ורצוי לעמוד על כך במידה וכבר שילמתם.

בסיום ההתקנה, ודאו שהדוד שמש והקולטים מחוזקים כהלכה לגג והם יציבים ועומדים על כל הרגליים שלהם. אל תניחו לשים מרצפת או לבנה מתחת לרגלי מתקן המערכת, כיון שאלה לא תורמות ליציבות המערכת ועלולות גם לפגוע באיטום הגג!

לסיום, כמו תמיד: בקשו המלצות על מתקין דודים מחברים או קרובי משפחה או מבעל מקצוע אחר שאתם סומכים עליו. אם ישנה בשכונה טמבוריה או חנות חומרי בניין אחרת – שם תוכלו גם כן לקבל לעיתים המלצה על מתקין דודי שמש.