העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך להחליף גוף חימום בדוד?

החורף מגיע, ואיתו גם הקצרים בגופי החימום בדודים. אם יש לכם גג שטוח וזוג ידיים טובות, תוכלו להחליף בעצמכם בקלות יחסית פלאנג' וגוף חימום בדוד

clock-icon 2 דקות קריאה
גוף חימום לדוד
 • זכרו! כל טיפול בדוד חשמלי או ביצוע עבודות חשמל יש לבצע תוך הקפדה מלאה על הרואות הבטיחות. נתקו את זרם החשמל לדוד על ידי כיבוי הדוד עצמו וניתוק הפקק לפני כל פעולה. 
 • מאמר זה הוא להנחיה כללית בלבד. כל טיפול או פעולה תבוצע על אחריותכם בלבד. 

כלים דרושים:

מפתח ברגים מתכוונן, ג'פקה או ראצ'ט עם בוקסה במידה מתאימה לברגי בסיס גוף החימום, מברג 'טסטר' ופלאייר קטן או שפיץ פלאייר. שמן להסרת חלודה וסכין יפני.

סדר פעולות תיקון הדוד

נתקו את הזרם מהדוד.
סגרו את ברז המים לדוד. 
פתחו את אריזת גוף החימום. בתוכה אתם אמורים למצוא את גוף החימום עצמו, את המאיץ – מעין צינור פלסטיק – ואת התרמוסטט (אם קניתם)
.

 1. הסירו את המכסה השחור שמגן על בסיס הדוד. לרוב מדובר בשניים – שלושה ברגים.     *שימו לב לחיבורי החשמל: איזה חוט, באיזה צבע, מתחבר לאיזה מחבר בתחתית גוף החימום. החוטים יוצאים מהתרמוסטט, שבתורו מחובר לכבל חשמל מהדירה.                 *ברוב המקרים יהיו חוט חום, כחול וחוט צהוב-ירוק להארקה.                                     *הכחול מתחבר ל- 0, החום ל- מתח ~ והאחרון כאמור להארקה.                                     *אם יש לכם ספק – צלמו את המצב בנייד שלכם. 
 2. בעזרת הפלאייר הקטן, שחררו את החוטים שמתחברים לגוף החימום ונקו אותם.
 3. שחררו את התרמוסטט ושלפו אותו. אם קניתם תרמוסטט חדש, נתקו את הישן מכבל ההזנה וחברו את הכבל לתרמוסטט החדש. תלו בצד, על רגל הדוד, למשל. 
 4. בעזרת הג'פקה או הבוקסה, פתחו את הברגים שמחברים את גוף החימום.
 5. שחררו את הברגים בהדרגה. אם יש חלודה, השתמשו במעט מסיר חלודה. 
 6. מים יתחילו לזרום החוצה: שחררו את הפלאנג' (גוף החימום) לחלוטין, שלפו אותו ותנו לדוד להתרוקן מכל האבנית שבו. יהיה שטף של מים חמים – היזהרו. 
 7. לאחר שהדוד התרוקן, נגבו אותו מבפנים ויבשו את ההברגות.
 8. השחילו את המאיץ על גבי גוף החימום והכניסו אותו לדוד. יכול להיות שהוא לא ייכנס כולו.                                                                                                       *במקרה זה יש לחתוך כמה סנטימטרים מהחלק העליון – הצינור הצר – עד שהמאיץ נכנס בשלמותו לתוך הדוד, ללא לחץ. 
 9. סגרו והדקו את הברגים בתחתית הדוד וגוף החימום. אם הדוד מאוד ישן, יכול להיות שתצטרכו קצת  סרט סיליקון – לא תמיד. 
 10. פתחו את המים לדוד וודאו שהוא מתמלא ואין נזילות. 
 11. השחילו את התרמוסטט בחזרה למקום וחברו את החוטים שיוצאים ממנו לרגליים בתחתית גוף החימום. 
 12. סגרו את המכסה המגן וחברו בחזרה את זרם החשמל לדוד.                               *לאחר החיבור, יש להפעיל את הדוד למשך כמה שעות או לפי הוראות יצרן גוף החימום. 

הסתבכתם? היכנסו למדור דודי שמש וחשמל במדריך העסקים של b144 ותמצאו מתקין דודים קרוב, בקלות רבה. 
 

ממוצע דירוגים: 4.5 מתוך 5, כמות מדרגים:2