העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

גרירת רכב - איך תמנעו מלהיתקע?

איך תצמצמו את הסיכוי לצורך בגרירת רכב? האם תוכלו לעשות זאת בעזרת כמה רעיונות פשוטים, או שתצטרכו להשקיע בכך הון כסף?

clock-icon 1 דקות קריאה
כל מי שנתקע אי פעם עם מכונית מסיבה כלשהי, חווה את אותה הרגשה של חוסר אונים. ממצב שבו אתה שולט בסביבה שלך, מכוון להגעה ליעד, אתה הופך חסר אונים ונשלט על ידי גורמים שאין לך שום יכולת להשפיע עליהם. בין אם אתה תקוע על הכביש המהיר וזקוק לגרירת רכב, ובין אם נתקעת בעיר ונדרשת גרירת הרכב, ההרגשה היא אותה הרגשה מזופתת. אל תחשבו רק על העלות של גרירת רכב במקרה כזה או אחר, אלא על עצם התקלה, הזמן שמתבזבז והטירדה.

שמירה על המכונית – תעודת אחריות מפני הצורך בגרירת רכב

הכלל הראשון כדי לא להגיע לצורך בגרירת רכב, הוא לשמור על המכונית במצב טוב ומטופל. סטטיסטית, ולא חשוב מה הסיבה לתקלה, מכוניות שמורות ומטופלות זקוקות פחות לגרירת רכב, מאשר מכוניות מוזנחות. אז נכון, זה לא מאה אחוז,וגם מכוניות שמורות מתקלקלות, אבל הן מתקלקלות פחות ממכוניות שמזניחים אותן וכך גם נזקקות פחות לגרירת רכב.
החזיקו ציוד בסיסי בתא המטען, וצמצמו את הצורך בגרירת רכב
לעיתים קרובות, גרירת רכב נדרשת לאחר שמסיבה כלשהי המנוע התחמם. כדי לא להגיע למצב כזה, שדורש גרירת רכב, החזיקו בתא המטען בקבוק ליטר וחצי מלא במים וקילו שמן. הם אולי לא יביאו אתכם ממצדה לאילת בשיא אוגוסט, אבל לפחות תוכלו להגיע למוסך קרוב או לתחנת דלק, בלי להזדקק לגרירת רכב. באותו אופן יש להחזיק גם סט כבלים טוב, כדי להמנע מגרירת רכב במקרה שבו הרכב לא מניע. אל תקנו סט כבלים זול, שמבוסס  על כבלים דקים. קנו סט טוב, שעולה קצת יותר. למה? כי זה בדיוק יהיה ההבדל בין התנעה בעזרת נהג חולף, והזדקקות לשירותי דרך או גרירת רכב. 

גרירת רכב בגלל צמיג קרוע? 

כדי להמנע מהצורך בשירותי גרירה או שירותי מוסך נייד במקרה של תקר או צמיג קרוע, החזיקו בתא המטען שלכם מפתח צלב. זהו מפתח ברגים כבד יחסית, שבעזרתו אפשר ליצור מנוף ארוך יותר למקרה שבו אחד או יותר מברגי הגלגל תקועים. הכו על הבורג ושחררו בעזרת הצלב, ויש להניח שלא תזדקקו לגרירת רכב. אופציה שניה, למקרה שבו אתם לא מצליחים לפתוח את ברגי הגלגל, היא להשתמש בחומר איטום שמזריקים לגלגל דרך שסתום המילוי. פתרון זמני לא רע למקרה של תקרים לא גדולים שמייתר את צורך בגרירת רכב.
 
לחיפוש גרר מוביל לרכב באינדקס העסקים של בזק 144 לחץ כאן.