העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים לבחירת גני ילדים ופעוטונים

רישיון עסק – נראה דבר ברור מאליו, אבל כדאי לוודא שהגן פועל כחוק וכי יש לו רישיון עסק מהרשות המקומית.

clock-icon 1 דקות קריאה
אמון הציבור
בחירת פעוטון או מעון לילדכם הינה החלטה חשובה ולא פשוטה כלל. במטרה להקל על המלאכה, ליקטנו עבורכם את מיטב הטיפים לבחירת פעוטון לילד:
 
1) מעונות מפוקחים – שימו לב, כי ישנם מעונות פרטיים ומעונות המפוקחים על ידי משרד  הכלכלה. במידה ובחרתם במעון פרטי, בקשו לראות תעודות המעידות על עמידה בתקני בטיחות ובדקו מהו ניסיונם והכשרתם של אנשי הצוות. 
 
2) רישיון עסק – נראה דבר ברור מאליו, אבל כדאי לוודא שהגן פועל כחוק וכי יש לו רישיון  עסק מהרשות המקומית.
 
3) התאמות אישיות -  כדאי לבדוק האם המקום עונה לדרישות שלכם מבחינת שעות, התאמות לילד עם צרכים מיוחדים, רמת ההיגנייה וכד'.
 
4) יחס מטפלים וילדים - בדקו מהו יחס אנשי הצוות ביחס למספר הילדים. אצל תינוקות קטנים היחס השכיח הוא ארבעה תינוקות על כל איש צוות.  אצל ילדים בוגרים יותר, היחס השכיח נע בין שבע לשמונה ילדים לאיש צוות אחד.
 
5) האותיות הקטנות – מעבר לתשלום החודשי, מומלץ לעיין בחוזה בקפידה ולבדוק האם מצויינים בו כל התנאים כולל עלויות (ואופן התשלום), חופשות, תנאים לביטול רישום, מספר הילידים המקסימלי ומספר אנשי צוות. לפני החתימה כדאי לוודא כי כל הדברים שנאמרו בע"פ יהיו גם כתובים באופן ברור וגלוי.
 
6) תדברו עם ההורים – הדרך הכי טובה לקבל רושם ממשי, זה להגיע בסוף היום ולנצל את ההזדמנות לשוחח עם ההורים שמגיעים לאסוף את ילדיהם ולקבל מהם חוות דעת אישית.
 
7) סדר יום קבוע - חשוב לוודא שסדר היום בגן יהיה קבוע: מתי אוכלים, יוצאים לחצר ישנים, מחליפים חיתולים והאם צופים בטלוויזיה. האם יש הפעלות מיוחדות, העשרות וחוגים. 
 
8) תזונה נכונה - בקשו לראות את תפריט הארוחות ובדקו את ערכיו התזונתיים ומהו הגיוון המוצע. במידה והאוכל מבושל במקום חשוב שהמטבח לא יהיה נגיש לילדים. 
 
9) מקרי חירום - בדקו שהצוות מיומן במתן החייאה ובדקו הימצאותם של ערכת עזרה ראשונה ולחצן מצוקה המאפשר לגננת להזמין מיידית רופא או אמבולנס בהינתן הצורך. באותו העניין, יש לוודא כי קיים נוהל חירום וכי הצוות מכיר ויודע כיצד לפעול.
 
10) שקיפות להורים – האם יש מצלמות במעגל סגור, מהי תדירות הדיווח להורים, האם ניתן לתאם בקלות פגישה עם הצוות והאם מעורבות ההורים מתקבלת יפה ואף מומלצת על ידי צוות הגן.
 
ערכו חיפוש באתר b144 כדי למצוא פעוטונים ומעונים איכותיים ולהתעדכן בהמלצות הגולשים.    
 
תלונה אחת שווה אלף קיטורים: www.emun.org