העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בחירת גן ילדים על פי סדר יום

קמים בבוקר והולכים לפעוטון או לגן. זה נראה פשוט, אבל האם לסדר היום שמעבר ליציאה מהבית ישנה אותה חשיבות כמו לסדר היום שבבית? איך זה צריך להשפיע על בחירת גן הילדים שלכם?

clock-icon 1 דקות קריאה
פרוייקט של איכות הסביבה שבו מתנדבים ילדי הגן

סדר היום בגן

ילדים ופעוטות אוהבים וצריכים סדר יום קבוע. זה משרה ביטחון והרגשה של קביעות, מה גם שיש במסגרת הזו חלקים שהם אוהבים כמו מפגשי בוקר, למשל, או פעילויות יצירה שונות.

בבחירת הפעוטון או גן הילדים, חשוב לקבל מהגננת את סדר היום השבועי בגן. מתי נפגשים, אוכלים ומשחקים. מתי מגיעה לגן הפעלה חיצונית (חיות, מוסיקה או ריתמיקה וכד'), ומהן שעות המנוחה.

חגים ועונות השנה בגן

סדר נוסף הוא סדר השנה. כיצד מציינים חגים ומועדים, ומה המשמעות שיוצקים לתוכם כבר בפעוטון?

חשוב שלא תהיה סתירה בין ההרגלים והאמונות בבית, לבין הנעשה והנאמר בגן הילדים. זאטוטים חשים בדיסוננס, אם קיים, בין ההורים והגננת, ונקרעים בינהם. לכן חשוב לתאם ציפיות, בעיקר מצד ההורים, ולא לפסול את דברי הגננת אלא לדעת לתקן אותם בעדינות הראויה. 

חופשה מהגן

אפשר לדבר גם על לוח החופשות של הפעוטון או הגן. מתי הגננת בוחרת לקחת את ימי החופשה שלה? בידקו את זה ותאמו את החופשות שלכם בהתאם (אם אתם יכולים).

כמו כן, בידקו אם בפעוטון או בגן ישנו סידור לתקופות החופש השונות (קייטנות או הסדר אחר), ומה העלות שלו.

קחו בחשבון שלגננת מגיעה חופשה כמו לכל אחד אחר. חודשי הקיץ הם לא חודשים מלאים (מדובר בפורמט 'קייטנה') וכמו לגננת, גם לגן דרושה חופשה לשיפוץ ותחזוקה.

 

שולחן אוכל בגן המסודר כבר לפי מנות ומספר הילדים

מרגישים מוכנים? בחרו גן ילדים מומלץ וצרו קשר לקבלת פרטי הרשמה

 

הגיינה ונקיון אישי בגן

בכל גני הילדים והפעוטונים, לכל ילד תיק ומגירה משלהם ובהם חיתולים ובגדים להחלפה. בידקו איך משתמשים בהם בגן, מתי מחליפים לילד חיתול ורוחצים אותו, ובאיזה סדר בין הילדים.

בגני ילדים גדולים יותר, בהם כבר מחנכים להגיינה אישית, כדאי לוודא שהגננות והמטפלות מלמדות מהי החשיבות של רחיצה וניגוב ידיים וצחצוח השיניים. ישנה חשיבות גדולה לשיתוף פעולה חינוכי בעניין הזה עם הפעוטון או גן הילדים, כיוון שאלה הרגלים שנקנים מגיל צעיר.

מדיניות הגן

  • מהי מדיניות הגן או הפעוטון לגבי ילד שעולה לו החום? האם הגננת מסכימה להחזיק אותו עד לסיום יום הלימודים, או שתצטרכו להגיע לגן הילדים באופן מיידי?
  • מהי מדיניות הגננת לגבי כינים בפעוטון, שלשולים או מחלות "קלות" אחרות? גננות רבות דורשות, ובצדק, אישור רופא ילדים על בריאות הילד לאחר מחלה.

חייבת להיות מדיניות ברורה בנושא של הפעוטון או גן הילדים ואתם חייבים לוודא שהגננת מקפידה עליה.

אוכל בגן

בררו לגבי האוכל בגן הילדים. מי מבשל את האוכל? האם הוא טרי? האם בגן הילדים מגישים גם ארוחות בשריות? מה לגבי תפריט צמחוני?

כיום ישנן המלצות ברורות למדי לגבי תזונת פעוטות, וחשוב לקבל מהגננת תפריט או תיאור של האוכל אותו מגישים בגן. בקשו גם מהגננת דיווח לגבי מה אכל הילד בכל יום, כדי שאם יש צורך בכך, תוכלו להשלים את התזונה של הילד.

מי שחשוב לו נושא הכשרות וסוג הכשרות יבדוק גם את אלה, מן הסתם, ואם לילד ישנה רגישות למוצרי מזון מסוימים או למרכיבים מסוימים באוכל, ודאו שהגננת יכולה לעמוד בפיקוח על מה שהוא אוכל.