העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ריהוט מעץ מלא

עץ מלא, טבעי, הוא חומר מבוקש בעולם העיצוב וריהוט הבית. מהם היתרונות של ריהוט עץ מלא ואיך אפשר להגן עליו? לירז וזאנה, בעלת הגלריה "סבא ג'פטו", תענה על הכל ותעשה לכם סדר

clock-icon 3 דקות קריאה
מאת: לירז וזאנה
נגר עובד על עץ מלא

בשנים האחרונות הפך ריהוט מעץ מלא לטרנד פופולרי בעולם העיצוב. במאמר הקודם לימדה אותנו לירז וזאנה, מגלריית "סבא ג'פטו" לעיצוב הבית, מתי כדאי לשכור מעצב פנים ומהם העקרונות לעיצוב חדר הילדים. הפעם היא תסביר הכל על ריהוט מעץ מלא לבית.

מה היתרונות של רהיטים מעץ מלא?

קודם כל אורך החיים שלהם. ברמת העיקרון, כל ריהוט העשוי מעץ מלא הוא בדרך כלל ריהוט עמיד מאוד.

עוד הנחת מוצא היא שרהיטי עץ מלא הם פשוט יותר איכותיים. מדובר בריהוט יקר, בסופו של דבר. כמו כל דבר יקר, היחס אליו הוא שונה: יש יותר תשומת לב לפרטים קטנים, העיצוב נראה יותר טוב והרהיטים שעשויים מחומר זה מרגישים יותר מיוחדים, ופחות תעשייתיים.

עם כל היתרונות האלה, שווה לחזור ולהדגיש: מילת המפתח היא "בדרך כלל". יש המון יוצאים מהכלל בהקשר הזה, וצריך לבחור ולבחון כל פריט לגופו ולפי מה שדורשים ממנו, מי שרוצים להשתמש בו, ועוד.

לכל עץ טקסטורה משלו. באילו סוגי עץ משתמשים לרהיטים השונים?

לרוב, העדיפות היא להתאים עצים "כבדים" לריהוט "כבד", ולהפך. לדוגמה, עצי אלון, מייפל ומנגו הם עצים חזקים, ויתאימו מאוד לדברים העוברים שימוש יומיומי או כאלו הנושאים משקל: ארונות, כורסאות וכדומה. 

בשורה התחתונה, הכי טוב לשאול בנוגע לרהיט הספציפי שמבקשים לרכוש, ואחר כך לבחור את האופציה שנראית הכי טוב ושמתאימה לעיצוב הכללי של הבית, וכמובן גם לתקציב. 

לירז וזאנה
לירז וזאנה (באדיבות המצולמת)

האם אתם מוכרים גם רהיטים מעץ ממוחזר?

רהיטים העשויים מחומרים משולבים – זאת אומרת כאלו שלא נעשים מעץ מלא, כמעט תמיד גם כוללים בתוכם עץ ממוחזר. זה לא משנה בכלל. 

איך מגנים על רהיטי עץ מבלאי גבוה?

חשוב מאוד לטפל בהם בצורה תקופתית: לנקות בחומרים המתאימים על פי הוראות היצרן ולא להשתמש במטליות או מוצרים שעלולים לשרוט אותם. רצוי מאוד לא לגרור רהיטים ממקום למקום אלא להרים ולנייד אותם; הגרירה מחלישה את חיבורי העץ. 

מתי כדאי לחדש רהיטים מעץ ומתי עדיף לקנות חדשים?

קשה לומר: זה עניין של תקציב ונראות, אופנה ובלאי. יש אנשים שיכולים להשתמש באותם רהיטים לאורך שנים, ואחרים ירצו להחליף את הסלון בכל חמש שנים או פחות. רהיטי עץ מלא רוצים לחדש בעיקר בגלל מחירם. אפשר להחיות אותם עם ריפוד חדש או גוון שונה ללכה. 

 

לירז וזאנה היא אשת מקצוע בתחום ריהוט ועיצוב הבית. כל המידע במאמר מובא מטעמה בלבד.

search