העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדוע דשא סינטטי טוב לאיכות הסביבה?

מתלבטים בין דשא רגיל לדשא סינטטי? אם עד כה האמנתם כי דשא רגיל הוא האופציה הטבעית והמומלצת ביותר לשמירה אופטימלית על איכות הסביבה, הרשו לנו להפתיע אתכם

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

מתלבטים בין דשא רגיל לדשא סינטטי? אם עד כה האמנתם כי דשא רגיל הוא האופציה הטבעית והמומלצת ביותר לשמירה אופטימלית על איכות הסביבה, הרשו לנו להפתיע אתכם: דשא סינטטי, מלאכותי, שומר על הסביבה הרבה יותר. כיצד? על כך בכתבה הבאה.

חיסכון במים

מים הם משאב טבע יקר המציאות בישראל. דשא טבעי דורש, כמו כל מוצר אורגני אחר, השקיה בתדירות קבועה, ובמילים אחרות כמויות אדירות של מים. נתונים רשמיים מעלים כי דשא סינטטי בגינה הביתית חוסך לבעל המדשאה 500 מ"ק מים לערך בכל שנה. בתרגום לשקלים, אגב, ובהתחשב בתעריפי המים ההזויים הנהוגים במדינתנו השחונה למחצה, הרי שמדובר בחיסכון של עשרת אלפים שקלים בשנה! אז אם מצב המים בישראל נוגע ללבכם, ואם איכות הסביבה היא ערך חשוב בעיניכם, לכו על דשא סינטטי והעבירו את המסר החינוכי לילדיכם באופן העוצמתי ביותר. כי אחרי הכל, בכל הנוגע לחינוך הילדים, אין כמו דוגמה אישית.

 פחות חומרים מזיקים לסביבה

בהיבט של צמצום השימוש בחומרים מזיקים לסביבה, הדשא הסינטטי שב ומנצח בגדול. מופתעים? דשא טבעי דורש הדברת מזיקים שונים המזיקים לדשא ואף מרתיעים את בעלי המדשאה הפרטית בשל קרבתה לבית, כאשר החשש מפני פלישת המזיקים אל תוככי הבית מובן בהחלט ומוביל לשימוש בחומרי הדברה המזיקים לסביבה. מעבר לכך, הטיפול השוטף בדשא הטבעי כולל דישון קבוע, ואף זיבול, כאשר לעיתים קרובות נעשה לשם כך שימוש בחומרים כימיים כאלה ואחרים המזיקים לסביבה. הדשא הסינטטי, לעומת זאת, איננו קולט חרקים, איננו זקוק לדישון, ואף איננו דורש זיבול. ובמילים אחרות: תורם לאיכות הסביבה. הלא כן?

 מוצר ירוק 

דשא סינטטי איכותי מיוצר מנקודת מבט ירוקה, תוך שימוש במתקנים ירוקים, ותוך שימוש בחומרים הניתנים למחזור עתידי. כאשר אתם רוכשים דשא סינטטי, אתם תורמים לניצול פסולת המיועדת למחזור, ומעודדים את מעגל השימוש בחומרים הניתנים למחזור. וזו, שוב, תרומה של ממש לאיכות הסביבה ולצמצום הפסולת הבלתי רצויה סביבנו.

 אומרים שלום למכסחה 

מהו הצליל האסוציאטיבי הראשוני שמצלצל באוזניכם מיד עם הגיית המונח "דשא"? עבור רובנו, דשא = מכסחה, כולל הטרטור המונוטוני הבלתי חביב והמחריש אוזניים. מתברר, כי מעבר לצליל הלא סימפטי שמנפיקה המכסחה במהלך פעילותה, היא אף מהווה מקור לבזבוז משמעותי של גז וחשמל, שני משאבי טבע יקרים להפקה שלגמרי לא מומלץ לבזבז. דשא סינטטי, לעומת זאת, לא ראה מכסחה מעולם ואף לא יזדקק לה לעד. הוא ישמור לאורך זמן על מראה רענן ומדהים, ללא כל מאמץ מצדכם, וללא נוכחות של מכסחה הרסנית בשטח. 

הולכים על דשא סינטטי 

המעבר מדשא רגיל לסינטטי הוא, בסך הכל, בראש שלכם. אז הגיע הזמן שתפנימו: דשא סינטטי הוא הבחירה הטבעית. פנו למומחי גינון בכל אזור בארץ באתר לגבי פרטים נוספים

search