העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים לבחירת גנן

גינה היא חלק בלתי נפרד מנראות ועיצוב הבית, והיא אף מוצגת בפני אנשים רבים שאינם נכנסים כלל לביתנו כמו עוברי אורח.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

גינה היא חלק בלתי נפרד מנראות ועיצוב הבית והיא אף מוצגת בפני אנשים רבים שאינם נכנסים כלל לביתנו אלא רק עוברי אורח, צורתה של גינתנו היא הרושם הראשוני של אנשים כלפי ביתנו וכמובן גם עלינו אנו, מכיוון זאת אנו רוצים ליצור רושם ראשוני טוב ואיכותי ולכן נדאג לגנן שיעצב את גינתנו.

עיצוב גינות זהו מקצוע אשר מצריך כישרון רב בעיצוב וידע עמוק באגרונומיה, שילוב של צמחים מסוימים עם אדמה ותנאים לא נכונים עלולים להביא למותם של הצמחים ולכן הכישרון של הגנן בעיצוב חייב להיות ביחדיו עם הבנתו בצומח.

לאחרונה עיצוב גינות הפך למקצוע מאד נפוץ מכיוון והביקוש של גננים רק עולה עם השנים וכיום בתים רבים מאד נעזרים בשירותיהם של גנן מקצועיים ואדרכלי נוף שונים, במכללות רבות בארץ נפתחו קורסים ולימודי תעודה בנושא עיצוב נוף וגננות וגם במקצוע אדריכלות נוף נרשמה עליה חדה בהיקף הנרשמים ללימודים.

ריבוי הגננים בשוק גורם לקושי רב בבחירה ולפעמים אנו נוטים לחשוב שריבוי בעלי מקצוע יגרום לתחרות אשר טתיב עם הצרכן וזה נכון חלקית, אבל... בכל מקצוע בו יש דרישה נכנסים אליו אנשים רבים והרבה מהם יהיו כאלה אשר מקצועיותם טלויה בספק ואף אפשר לקרוא להם בשמן האמיתי "חפארים".
החפארים הללו משתחלים לשוק בעזרת מחירים מאד נמוכים שאחר כך מתבררים כיקרים, עקב ריבוי נזקים!

עולם הגננות מחולק ל- 2 החלק הראשון שייך להקמת גינות והוא מתנהל בדרך כלל על ידי קבלני גינות,אדריכלי נוף ומעצבי נוף. בעוד החלק השני הוא תיחזוק גינות והוא בדרך כלל שייך לגננים הקטנים שמתמחים בתחזוקה של הגינה בלבד.
ישנם כאלו המבצעים את שני החלקים.

מספר טיפים בכדי לבחור גנן או קבלן גינות טוב

1.    קחו קבלן או גנן שאתם יכולים לראות גינות שהוא עיצב או מתחזק ותתרשמו מעבודתו.
2.    בדקו עם לקוחות שלו, את רמת מקצועיותו ואת רמת שביעות הרצון שלהם ממנו.
3.    בדקו אם יש בידיו הסמכה כלשהי.
4.    השוו את מחיריו ביחס למתמודדים אחרים ואל תקחו דווקא את הזול ביותר אלא אם כן הוא מומלץ מאד על ידי לקוחותיו.

search