העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מארגנים אירוע בבית קפה

מה צריך לדעת לפני שמארגנים אירוע בבית קפה

clock-icon 1 דקות קריאה

מארגנים אירוע בבית קפה

כ-23% מתושבי מדינת ישראל העידו על עצמם כי הם לקוחות של בתי קפה שונים. יש הבוחרים להגיע אל בית הקפה בדרכם לעבודה או ללימודים, יש המשתמשים בבית הקפה שקט ללימודים או לעבודה בעת הצורך ויש הנפגשים בו עם חברים, קולגות או בני משפחה לשיחה או מפגש חברתי לצד כוס קפה ועוגה.
 בחלק מבתי הקפה יש אפשרות לעשות אירועים גדולים יותר ממפגש של מספר חברים סביב שולחן וזהו למעשה פתרון ביניים מעניין לאירוע אינטימי ונוח בקנה מידה בינוני או לאירוח של בני משפחה או חברים בלי להידרש להכנת כיבוד, סידור הבית לפני האורחים וניקוי הבית אחריו.

עוד פינה למסיבה

אירועים קצרים המשלבים מספר אורחים לא גדול (עד כשלושים אורחים) יכולים להתנהל היטב בבית קפה. בניגוד לבתי הקפה הקטנים שהיו נפוצים בעבר ובהם היו התפריטים מצומצמים והמקום עוצב בצנעה, כיום ניתן למצוא בתי קפה מסוגים שונים, בגדלים שונים ובאזורים שונים שיכולים להוות תפאורה נפלאה לאירוע - הן אם מדובר ביום הולדת, בחגיגת לידה, ביום נישואין או בכל מאורע משמח אחר.

תוהים על קנקנו של בית הקפה

מוודאים: כדי לוודא שבית הקפה מאורגן לקלוט אירוע, מומלץ לארגן את כל האירוע, מתחילתו ועד סופו, בשיתוף עם בעל בית הקפה, המנהל או האחראי על אירועים - תפקיד הקיים בחלק מבתי הקפה.
מסבירים: לאחר שהסברתם על האירוע שברצונכם לארגן בבית הקפה ווידאתם שהמקום יכול לקלוט את מספר האורחים שלכם, כדאי לוודא האם בית הקפה ימשיך לפעול בעת האירוע באופן רגיל, האם יוקצה לאירוע אזור נפרד או רק מספר של שולחנות ייעודיים, האם תוכלו להיות אחראיים על המוזיקה שתושמע בבית הקפה בעת האירוע והאם תוכלו לתלות קישוטים על פי שיקול דעתכם.
מעמיקים: בנוסף כדאי לוודא מול עובדי בית הקפה כי התפריט אותו מציע בית הקפה – שתייה, קינוחים וכיבוד קל בדרך כלל, מתאים לכלל האורחים והאם ישנה אפשרות להביא עמכם אמצעי הגברה או להשתמש באמצעי הגברה של המקום כדי לברך את חתן או כלת השמחה, להציג סרט שנעשה לכבודם או להפעיל את הילדים שיגיעו לאירוע.
ומזמינים את האורחים: לאחר שסגרתם את כל הפרטים עם מנהלי בית הקפה הגיע הזמן להזמין את האורחים אל האירוע. רצוי להזכיר לאורחים כי שעות האירוע בבית הקפה מחייבות יותר מאלה של אירוע בבית פרטי ובמידה שמרבית האורחים באירוע הם ילדים – מומלץ להזכיר להם בתחילת האירוע כי לאירוח במקום ציבורי ישנם חוקים וכללים שיש לעמוד בהם.
לסיכום, אירוע בבית קפה יכול להיות פתרון נוח וקל עבור אירועים בקנה מידה קטן כאשר הצורך להתארגן, לסדר, לבשל ולנקות לאחר האירוע נחסכים מכם – אירוע בבית קפה מאפשר לכם גם ליהנות מהאירוע וגם להיות מארחים למופת.