העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אנגלית בעולם העסקי

שימוש באנגלית עסקית

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

אנגלית בעולם העסקי


ככל שהעולם מתקדם, ככה גדל הצורך בשפה אוניברסאלית שכולם יוכלו לתקשר בצורה נוחה ופשוטה. העולם שפעם הכרנו שכלל עסקים קטנים בבעלות פרטית לאט לאט דוהה ונעלם, וחברות גדולות ותאגידים בינלאומיים תופסים את מקומם של אותם עסקים קטנים. בגלל השינוי הדרסטי הזה בכלכלה, נוצר צורך לתקשורת בין מדינות שונות, ועל מנת לנסות ולהגדיל את הרווחים, חברות רבות מחפשות את השוק הבא שבו יוכלו למכור את מוצריהן או שירותיהן, ואת השוק שבו יהיה הכי זול לייצר את המוצרים. על מנת שהעבודה תוכל להתבצע באופן אופטימלי, יש צורך בשפה אחת – והשפה שהופכת להיות השפה האוניברסאלית הזאת היא השפה האנגלית.
השפה האנגלית כבר כיום מדוברת כמעט בכל מקום על הגלובוס, אם כשפה רשמית של המדינה כמו במדינות כמו אנגליה, ארצות הברית, בריטניה, דרום אפריקה וכו', ואם כשפה שנייה כמו אצלנו בישראל. כמעט כל תפקיד בתעשייה בינלאומית ידרוש מאיתנו שימוש תדיר בשפה האנגלית ובמיוחד ביכולות אנגלית עסקית. אנגלית לעסקים שונה לחלוטין מרמת האנגלית של רובנו, שמורגלים ללמוד אנגלית במסגרת הבית ספרית בתיכון, ולהשתמש בשפה האנגלית רק בטיולים לחו"ל לפעמים או בגלישה באינטרנט וצפייה בטלוויזיה.


שימוש באנגלית עסקית


לעיתים קרובות יידרש מאיתנו במסגרת העבודה מול חברות בחו"ל להשתמש בלקסיקון מקצועי באנגלית ולכתוב מיילים באנגלית, להכין מצגות באנגלית ולנהל שיחות וידאו בינלאומיות. על מנת שנוכל להשתלב בעולם הזה בצורה אופטימלית וליצור לעצמנו אפשרויות רבות לעבודה ולמגורים, הכרחי להבין את חשיבותה של השפה האנגלית.
כאשר מחפשים עבודה בשוק בינלאומי, כמעט בכל התחומים – מפרסום ושיווק ועד להיי טק, ישנה דרישה לאנגלית עסקית ברמה גבוהה מאוד או ברמת שפת אם על מנת להתקבל לתפקידים שאינם זוטרים. לעיתים רבות יידרשו מכם לשלוח את קורות החיים שלכם באנגלית או להתראיין למשרה באנגלית ועם נציגים של החברה ממדינות אחרות. על מנת להגיע בצורה הכי מוכנה שאפשר ולהגדיל את הסיכויים ואת טווח המשרות שאליהם אתם יכולים להתקבל – חשוב לתת דגש לרמת האנגלית שלכם, ובפרט לרמת האנגלית העסקית.
גם כאשר מטיילים בחו"ל למשל, ללא יכולות הקשבה ושיחה באנגלית, קשה להפיק את המקסימום מהטיול שלכם ולמצוא את המקומות הכי נחשבים והכי יפים ללא אפשרות לשוחח עם המקומיים. כל סיטואציה אפשרית כמעט, האנגלית הפכה להיות חלק מהותי בחיינו, מהטלוויזיה ועד למשרה שלנו, ויש תמיד מקום לשפר את רמת האנגלית.
 

search