העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

חוזרים אל הקיבוץ

מדריך בתי הארחה בקיבוצים

clock-icon 1 דקות קריאה

חוזרים אל הקיבוץ

מדריך בתי הארחה בקיבוצים

התנועה הקיבוצית אינה כפי שהייתה בעבר ומרבית הקיבוצים כבר מעדיפים לאמץ דרך חיים אחרת על פני המודל השיתופי. מבחינות רבות השינוי שעברו הקיבוצים הוביל להטבה משמעותית באיכות החיים של החברים, לפריחה כלכלית חדשה ובו בזמן להתעוררות אידיאולוגית ואף להקמה של קיבוצים עירוניים ויישובים שיתופיים חדשים בפריפריה.
אחד התחומים שבהם ניכרת צמיחה משמעותית הוא תחום התיירות, בעיקר עם פריחתם של בתי הארחה בקיבוצים. המדריך הבא מפרט מה יש באותם בתי הארחה ומה הם מציעים לתיירים.

חופשה ירוקה ואיכותית בבית הארחה קיבוצי

תשכחו מהקיבוץ של פעם: כל מי שחושב על בתי הארחה בקיבוצים כעל חזרה נוסטלגית לקיבוץ הישן, אכילה משותפת בחדר האוכל הקיבוצי, גברים ונשים בבגדי עבודה כחולים וכיוצא באלו, רצוי שיחשוב שנית. בתי הארחה בקיבוצים הם מלונות לכול דבר ועניין, עם שירות איכותי וחדרים מאובזרים – כאשר מעל הכול האווירה המיוחדת והנעימה נשמרת למרות השינויים שהקיבוץ עבר.
הרבה ירוק מסביב: המאפיין המשותף לכל בתי ההארחה בקיבוצים הוא הסביבה הנעימה והפסטורלית בה הם נמצאים. מהצפון ועד הדרום, בית הארחה בקיבוץ מציע מדשאות מוריקות ורחבות ואווירה פסטורלית. בקיבוצים רבים בתי הארחה רחוקים מהכבישים הראשיים ויש רק שבילים להולכי רגל, כך הילדים המתארחים יכולים לשהות לבדם מחוץ לחדרים בביטחון מלא (בהתאם לגיל הילד).
ארוחות איכותיות ומפנקות: בתי הארחה בקיבוצים מציעים במקרים רבים נופש על בסיס לינה וארוחת בוקר בתור חבילת בסיס. ארוחות הבוקר הן לרוב איכותיות, לא מפוארות מאוד אך גם לא פשוטות כמו בחדר האוכל הקיבוצי של פעם. בבתי הארחה רבים הארוחה ניתנת בחדר האוכל של הקיבוץ והאכילה לצד חברי הקיבוץ מוסיפה לחוויית הטיול.
חדרים פשוטים ונוחים: ברובם של בתי ההארחה הקיבוציים החדרים נעימים, פשוטים יחסית ונוחים – כך שהשהות בהם סימפטית מאוד. אמנם לא תמצאו פינוקים כמו ג'קוזי בחדר, שירות חדרים עם שמפניה ב-12 בלילה וטיפולי ספא מפנקים, אך המיטות נוחות בהחלט, יש על פי רוב טלוויזיות בחדרים, התחזוקה והניקיון טובים.
שקט ושלווה: בתי הארחה בקיבוצים מצטיינים במתן שקט, שלווה ופרטיות לאורחיהם, כך תוכלו לבלות אחר-צהריים נעים, מתחת לעץ התאנה הגדול, בזמן שילדיכם מתרוצצים עם הקורקינט בין שבילי הקיבוץ.
פעילויות לילדים: במקרים רבים, בית הארחה בקיבוץ יציע לנופשים בו פעילויות שונות לילדי האורחים בדיוק כמו הפעילויות של ילדי הקיבוץ, כגון: מגרשי משחקים, בריכת הקיבוץ, פינות חמד לישיבה, פינת בעלי חיים בקיבוץ, סיורים חקלאיים וכדומה.
לסיכום: בתי הארחה בקיבוצים מציעים אפשרות מצוינת ונוחה מאוד לחופשה באזורים היפים של ישראל. האווירה בקיבוצים רגועה ויש שפע של ירוק מסביב. עבור משפחות זוהי בחירה אידיאלית, האירוח פשוט אך איכותי מאוד, החדרים נעימים והמחירים לרוב סבירים.