העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בתי הארחה לדתיים

היכן תמצא בית הארחה לדתיים

clock-icon 1 דקות קריאה


בתי הארחה לדתיים

הרצון ההולך וגובר של שומרי השבת לקבל תנאי אירוח מתאימים לדרך החיים שלהם ובמקביל ליהנות מחופשה מפנקת, עזר לשגשוג בתי הארחה השומרים על כללי הדת בכול רחבי ישראל. כיום ניתן למצוא בתי הארחה רבים ששומרים מכול משמר על השבת והחג בלי לוותר על תענוגות אחרים.

מה אפשר לקבל בבתי הארחה דתיים

שקט ושלווה: בתי הארחה במהותם מציעים לנופשים בהם רמה גבוהה של שקט ושלווה, אך ניתן בהחלט לומר כי בבתי הארחה הדתיים מדובר באחד הכללים החשובים ביותר – בעיקר בשבתות ובחגים. הירוק מסביב, השקט והאווירה הרגועה מאפשרים לאורחיהם ליהנות מנופש אמיתי ואיכותי.
כשרות, כמובן: מן הסתם מרכיב מרכזי נוסף של בתי הארחה לציבור הדתי הוא כשרות המזון. בתי ההארחה מציעים שירותי הסעדה במקום - לרוב שלוש ארוחות מלאות. במרבית בתי הארחה הדתיים הכשרות היא כשרות מהדרין, כך כל הנופשים יכולים לאכול בלי חשש למנהגי כשרות ספציפיים של אורח כזה או אחר ובלי לוותר על איכות האוכל, על טעם משובח ועל המגוון. 
סביבה דתית ושומרת מצוות: להבדיל ממלונות המתאימים גם לאורחים דתיים, לרוב בתי הארחה לציבור הדתי יהיו ממוקמים בסביבה דתית – בקיבוצים ויישובים דתיים אחרים. כך שמבחינה זו, מעבר לירוק ולשלווה, האווירה כולה היא אווירה של שמירת מצוות ומסורת. בזכות כך מדובר על אפשרות בילוי אטרקטיבית מאוד עבור משפחות דתיות שרוצות לטייל גם בסופי שבוע ובחגים.
פעילויות מתאימות: כמובן שבמהלך חופשה בבתי הארחה לדתיים לא תמצאו טיולי רכבי שטח בשבתות או מסיבות ריקודים, אך בתי הארחה אלו בהחלט כוללים שפע פעילויות שמתאימות לציבור הדתי. אפשר למשל למצוא הפעלות כגון חידונים, משחקי טריוויה, קוסם, פעילויות מיוחדות לילדים, פעילויות ספורט, שירה בציבור (עם זמרים גברים בלבד לרוב) וכן הלאה.
יש בתי הארחה דתיים שבהם יש גם בריכה, כאשר בחלקם יש הפרדה בין שעות הרחצה  של הגברים ושל הנשים.
בית כנסת: בית הכנסת בבית הארחה יכול להיות בתוך בית הארחה עצמו או בישוב. כדאי לברר את המרחק בין בית הכנסת לבין בית הארחה אם אתם מתכננים להגיע לבית הכנסת במהלך שהותכם במקום.
אירועים בבתי הארחה דתיים: פעמים רבות הציבור הדתי בוחר לערוך אירועים מיוחדים בבתי הארחה – למשל שבתות חתן, מסיבות אירוסין, בר מצוות, מפגשים משפחתיים או חברתיים וכדומה. בכל ערב שבת נערכות קבלות שבת ובחגים יש פעמים רבות פעילויות המתאימות לחג עצמו.
לסיכום: בתי הארחה לציבור הדתי אינם מסתכמים רק בשמירה על כשרות המטבח או על קדושת השבת, הם מציעים תנאי אירוח בסטנדרטים גבוהים, סביבה שלווה ושלל פעילויות המתאימות לציבור הדתי.