העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מהן שיטות ההדפסה הנפוצות?

בעולם קיימות שיטות הדפסה רבות ומגוונות. יש להתאים את שיטת ההדפסה למדיום, לאופי העבודה ולמה שהיא משמשת, וכן לתקציב המזמין. הנה הסברים על השיטות הנפוצות השונות

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
מאת B144
clock-icon 2 דקות קריאה
פלטת צבעים וזכוכית מגדלת להדפסה

בתי דפוס רבים מציעים את שירותיהם בכל מקום בארץ, אך לא כל בית דפוס יתאים לצרכינו. על מנת להבין בדיוק איזה בית דפוס יתאים עבורנו, אנו קודם צרכים להבין בדיוק את שיטות ההדפסה ואיזה מהן מתאימה עבור העבודה שאנו מבקשים.

אופסט

שיטה זו משמשת ברוב המקרים להדפסה על נייר וקרטון. בדפוס אופסט מייצרים לוחות מתכת צרובים בצורה שרוצים להדפיס ועליהם מורחים את הצבע. צבע הדפוס נדבק ללוח בצורה רופפת, כך שאם מצמידים אליו גיליון נייר, הוא עובר אל הנייר ולמעשה צובע אותו.

אופסט (או 'פרוצס') היא שיטה שמשמשת להדפסה של כמויות גדולות של מוצרים. היות ויש להכין לוחות - שמחיר כל אחד מהם הוא 150-200 ש"ח בממוצע - הרי שההכנה הראשונית יקרה ולכן לא משתמשים באופסט להדפסת מספר קטן של מוצרים.

 

מכונה הדפסה מודרנית

מחפשים עסקים המציעים שירותי הדפסה מקצועיים? היכנסו ובחרו בית דפוס מומלץ וקרוב

 

דפוס משי

משמש הרבה מאוד להדפסה על חולצות למשל, ועל פריטי פרסום ובד אחרים, לרוב בכמויות קטנות (עשרות פריטים עד כמה מאות). ניתן להשתמש בדפוס משי, או בשמו הנכון יותר - דפוס רשת, גם להדפסת פרטי אמנות.

בשיטה זו מייצרים רשת דקיקה ואוטמים אותה במקומות דרכם לא רוצים שיעבור צבע. כל המקומות האחרים מעבירים צבע אל הנייר, וכך נעשית ההדפסה.

דפוס דיגיטלי

דפוס דיגיטלי התפתח מאוד בעשור וחצי האחרונים: הוא משמש למגוון שלם של אפליקציות, מהדפסה של פריטים בודדים ועד כמה עשרות עותקים של אותו פריט.

היתרון הגדול הוא זמן הכנה ראשוני קצר - אין צורך בגלופות, רשתות או לוחות - ואיכות הדפסה יחסית טובה. החיסרון הוא עלויות חומרי הצבע עצמם ומגבלות המדפסות.

בשיטה זו אפשר להדפיס מתנות שונות - ספלים או מוצרי פרסום - בכמויות בודדות, על מגוון שלם וגדול של חומרים: פלסטיק, עץ, זכוכית ועוד.

שיטות הדפסה נפוצות נוספות הן דפוס טמפון, פלקסו, צילינדר, בלט ועוד.

search