העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בתי דפוס למשטחים מיוחדים

בבית דפוס רגיל מדפיסים על נייר, בריסטול או קרטון דק. אבל מה אם אתם מעוניינים להדפיס על משטח אחר?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

בתי דפוס רגילים וגם בבתי דפוס דיגיטלי, יוכלו להדפיס עבורכם על נייר, בריסטול או קרטון דק. אבל מה קורה אם אתם מעוניינים להדפיס על משטח פלסטיק, על מתכת או בד? בכמויות הנכונות, בית דפוס משי יהיה הפתרון המתאים ביותר עבורכם.

מהו בית דפוס משי?

דפוס משי שונה מאוד מדפוס בלט או דפוס רגיל אחר. בבית דפוס רגיל או אופסט מורחים את הצבע על גבי משטח שממנו עובר הצבע אל הנייר שמונח עליו. בדפוס משי – או דפוס רשת, כפי שנוהגים לקרוא לו היום – השיטה שונה לגמרי.

בבית הדפוס לוקחים רשת עדינה – ממש כמו בד משי דק – ואוטמים אותה כך שישארו בה חורים רק במקומות מסוימים. דרך חורים אלה, ורק דרכם, יכול צבע לעבור. הדפס בבית הדפוס לוקח את הרשת, מצמיד אליה נייר או כל חומר אחר ומדפיס: הוא מורח שכבה עבה של הצבע על הרשת, ועם סוג של מגב, הוא מנגב את הבד עם הצבע. כך עובר הצבע אל המשטח המודפס.

כיצד יוצרים רשת לדפוס משי?

שיטת דפוס המשי היא שיטה עתיקה מאוד. בסין היו מותחים רשתות עדינות של חוטי משי, ועליהם היו מדביקים שבלונות. אז היו עוברים על המשטח עם צבע והיתה מתקבלת צורת השבלונה על הנייר. המצאת חומרים חזקים ועמידים כמו ניילון, אפשרה את תיעוש דפוס המשי ובניית בתי דפוס רבים מסוג זה.

בעבר היו מכונים שמייצרים גלופות או רשתות עבור בתי דפוס משי. כיום הטכנולוגיה זמינה יותר, וציוד לייצור גלופה לדפוס משי יש להרבה בתי דפוס. עדיין ניתן לעבוד עם פילמים כחומרים אוטמים, אבל ברוב המקרים חוסמים את הרשת בעזרת גומי ארביקום, או בשימוש בחומר אחר. בצורה בה אוטמים את כל המקומות דרכם לא רוצים שצבע יעבור, מתקבלת גלופת נגטיב. בשיטות אחרות שנהוגות בדפוס משי מתקבלת גלופת פוזיטיב של הציור אותו רוצים להעביר.

למה משמש דפוס משי?

כיום, היות וגלופות דפוס משי ודפוס רשת הן זולות ועמידות, קל להשתמש בטכניקה למגוון יישומים. רוב בתי דפוס משי מדפיסים חולצות, כובעים וחלקי לבוש אחרים. לעיתים קרובות תוכלו להדפיס באותם בתי דפוס גם דגלים, לצרכים שונים ובמגוון גדלים. שימושים אחרים לדפוס משי הם הדפסת כרזות ופוסטרים על חומרים סינטטיים, עמידים. כך למשל תוכלו להזמין בדפוס משי שלט קל לאירועים, למשל, או גם שלט עמיד יותר וקבוע. היכולת להדפיס על פרספקס שקוף או צבעוני נותנת אפקט מעניין מאוד לכל שלט מואר.

בנוסף, אם אתם מחפשים מוצרי פרסום לעסקים, למשל, תוכלו להזמין אותם בהדפסה בבית דפוס משי. הדפוס וחומרי הדפוס מתאימים כאמור להדפסה גם על פלסטיק. זהו דפוס עמיד וניתן להזמין בו כמויות גדולות או קטנות של מוצרי הפרסום או המתנות. היות והגלופה נשמרת לאורך שנים, תמיד אפשר להזמין עוד מהמוצרים האלה – או אחרים – בלי לשלם שוב את עלות הגלופה.

search